تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۴ تير ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۰۲
کد مطلب : ۴۴۹۹۶۴
کبنا گزارش می دهد؛

جزئیات جدید سرقت بزرگ صندوق‌های امانات بانک ملی؛ پلیس ۳ روز دیر باخبر شد | اطلاعات سازمان‌ها زمانی رسید که سارقان بازداشت شده بودند

۰
جزئیات جدید سرقت بزرگ صندوق‌های امانات بانک ملی؛ پلیس ۳ روز دیر باخبر شد | اطلاعات سازمان‌ها زمانی رسید که سارقان بازداشت شده بودند
کبنا ؛فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به سرقت صندوق امانات بانک ملی گفت: سازمان‌ها زمانی اطلاعات را به پلیس دادند که سارقان دستگیر شده بودند.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری آنلاین،‌ سردار حسین رحیمی صبح سه شنبه در مراسم تجلیل از دست‌اندرکاران و کارکنان کاشف اموال صندوق امانات بانک ملی، اظهار داشت: سرعت عمل و تلاشی که پلیس در دستگیری سارقان صندوق امانات داشت، موجب شد مقام معظم رهبری هم از آنها تشکر کنند.
وی با بیان اینکه پلیس در تعطیلاتی که سرقت در آن انجام شده بود درگیر مراسم ارتحال امام بود، افزود: در این بازه زمانی اقدامات زیادی در تهران انجام شد مانند درگیری اراذل و اوباش با پلیس در محله مرتضی گرد که اراذل قصد جان پلیس را کرده بودند.
رحیمی با اشاره به اینکه پلیس در ابتدا فکر می‌کرد این سرقت، یک سرقت ساده بانک بوده است، بیان کرد: متأسفانه زمانی پلیس از سرقت صندوق امانات بانک ملی باخبر شد که ۳ روز از وقوع سرقت گذشته بود، کار کارآگاهان در این شرایط سخت شد و قرارگاه ویژه ای را از تیم‌های فنی و تعقیب و مراقبت و اطلاعات جنایی و… تشکیل دادیم.
رئیس پلیس تهران گفت: بعد از ۴۸ ساعت تمام ابعاد این پرونده مشخص شد و می‌توان گفت تقریباً می‌دانستیم از شروع تا پایان این سرقت چه اتفاقاتی رخ داده است.
وی افزود: بعد از شناسایی سارقان بحث داشتیم که افراد را دستگیر کنیم یا از آنها برای رسیدن به افراد استفاده کنیم، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که سارقان را دستگیر کنیم.
رحیمی خاطرنشان کرد: برخی از سازمان‌ها زمانی اطلاعات را به پلیس داده بودند که پلیس دیگر سارقان را دستگیر کرده بود!
فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ما هر چقدر می‌خواستیم سرعت عمل پلیس در دستگیری سارقان را مشخص کنیم نمی‌توانستیم اما با دستگیری این سارقان توان پلیس ایران را به دنیا نشان دادیم.
وی با بیان اینکه سازمان جرم و جرایم سازمان یافته را در تهران به هم زده ایم، گفت: امروز هیچ جرم سازمان یافته‌ای در تهران بزرگ نداریم.
سردار رحیمی با بیان اینکه ۲۰ درصد جرایم حوزه سرقت در کشور، در پایتخت رخ می‌دهد، گفت: روزانه ده‌ها سرقت و جرم توسط پلیس تهران کشف می‌شود. سرعت عمل پلیس در این مأموریت بیانگر توانمندی پلیس در انجام امورات خود است.
وی افزود: دو روز قبل در درگیری مسلحانه‌ای که بین همکارانم و اوباش مسلح انجام شد، ۴ قبضه سلاح که ۲ قبضه از آن سلاح کلاشینکف بود، کشف شد و همکارانم در قالب تنها یک تیم واحد گشتی، این باند را متلاشی کردند.
نام شما

آدرس ايميل شما

بیماری‌شناسی سیاسی در ایران امروز

بیماری‌شناسی سیاسی در ایران امروز

«دعوت از داوطلبانی که ثبت‌نام آنها در دانشگاه‌ها قطعی بوده و پس از ثبت‌نام به ایشان دانشجو ...
ردپای خانه‌های لوکس در معاملات بازار مسکن پایتخت

ردپای خانه‌های لوکس در معاملات بازار مسکن پایتخت

خرداد امسال تهران شاهد خرید و فروش حدود ۸۳۲ واحد مسکونی با ارزش بیش از ۱۰ میلیارد تومان ...
درد دارو

درد دارو

سه ماه از ابتدای سال گذشته و نظام بهداشت و درمان ایران همچنان منتظر راهکارهای گره‌گشای ...