تاریخ انتشار
جمعه ۱۰ تير ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۵۸
کد مطلب : ۴۴۹۷۷۶
در خطبه‌های نماز جمعه گچساران مطرح شد

علت توهین آن مرد به امام جمعه گچساران چه بود؟ + واکنش حجازی

۰
علت توهین آن مرد به امام جمعه گچساران چه بود؟ + واکنش حجازی
کبنا ؛امام جمعه گچساران گفت: فردی که چهار سال به دنبال انشعاب آب بود و پیگیرهایی نیز انجام گرفت و به نتیجه نرسید، دیشب پیام توهین آمیز برایم ارسال کرد که از صمیم قلب او را بخشیدم، چرا که زیر بار فشار مشکلات قرار دارد.
به گزارش کبنا، حجت الاسلام و المسلمین سید امین الله حجازی، امام جمعه گچساران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی با اشاره به مناسبت‌های این هفته اظهارکرد: مقام معظم رهبری در دیدار اعضای خدمتگزار قوه قضاییه فرمودند که راز سربلندی جمهوری اسلامی در مقابل همه حوادث ایستادگی و نترسیدن از دشمنان است یعنی اینکه مؤمن و خدمتگزاران در نظام باید قوی و محکم در مقابل دشمنان بایستند و به وظایفشان نیز به احسن وجه عمل کنند.
 وی افزود: رهبر انقلاب فرمودند که کار اصلی در مبارزه با فساد در هم شکستن ساختارهای فساد زاست، یعنی اینکه گاهی اوقات زمینه‌ای فراهم می‌شود که خودبه خود منجر به فساد می‌شود و رهبری بازهم تاکید بر مقابله با برهم زنندگان امنیت روانی مردم و جلوگیری از تضییع حقوق عامه کردند.
 امام جمعه گچساران گفت: امروز سالروز ازدواج مولای عالم امام علی علیه السلام وحضرت فاطمه سلام الله علیها است که به همه مسلمانان و به ویژه شیعیان عالم تبریک عرض می‌کنم، پس هرکسی امام علی علیه السلام را امام و ناجی خودش می‌داند، حتماً به مسئله ازدواج توجه کند چرا که مؤمنین حتماً باید به دستورات اسلام ناب ممدوی (ص) توجه کنند و همه تلاش کنیم هرچه سریعتر زمینه ازدواج فرزندانمان نیز فراهم شود.
 حجت الاسلام حجازی تصریح کرد: امروز هم روز صنعت، معدن و تجارت است و برای این عزیزان نیز آرزوی موفقیت دارم و توصیه نیز دارم بازهم نظارت‌ها را بیشتر کنند تا مشکلات مردم نیز مرتفع شوند. هفته صرفه جویی در مصرف آب را داریم و برای همه عزیزانی که در این راستا به مردم خدمت می‌کنند آرزوی موفقیت دارم.
 خطیب جمعه گچساران اظهار داشت: بنابراین چند نکته‌ای به رئیس آبفای گچساران بیان می‌کنم، اینکه تقریباً چهار سال است موضوعی را فردی به بنده اعلام کرده و متقاضی آب است، هر چند پیگیری‌هایی از سوی برخی عزیزان نیز انجام گرفت که مشکل هم حل نمی‌شد، اما خودم مستقیماً وارد موضوع شدم و التماس کردم پس جوابی که به بنده دادند این بود پول نداریم که لوله بخریم.
 وی افزود: شب گذشته همین فرد پیام به بنده داد و توهین هم کرد، بنده ایشان را نمی‌شناسم. اما از ته دل می‌بخشم چون حق دارد و زیر بار فشار مشکلات قرار دارد، چرا که نزدیک به چهارسال است پیگیر این موضوع است، بنابراین تقاضا دارم که این موضوع در سریعترین زمان ممکن و همین فردا حل شود وگرنه جسارت نشود خودم وارد می‌شوم. 

امام جمعه گچساران گفت: به هرحال اگر خلاف قانون است که خود بحث دیگری است، پس اگر قانونی است انتظار این است که فردا حل شود و اگر پول ندارید بنده می‌روم قرض می‌گیرم چرا این دولت، دولت انقلابی است و قرار است مشکلات مردم نیز مرتفع شود، اما 200 متر لوله هم جای دوری نمی‌رود.
 حجت الاسلام حجازی تصریح کرد: جناب فرماندار چند روستا هستند که مدت یکماه دنبال حل مشکل جدول آب شالیزار هستند که فقط یک بیل مکانیکی لازم دارند، اگرچه مشکل بزرگی نیست که حل نشود، یا حل شود یا هم بیل شخصی پیدا می‌کنیم که مشکل مرتفع شوند.
 خطیب جمعه گچساران اظهارکرد: بنابراین کاری که می‌شود پس تلاش کنیم که مردم متضرر نشوند و کار باید جهادی و انقلابی صورت بگیرد، پس اگر کاری قانونی است و قابل حل است و نیازمند بودجه کلانی هم نیست نباید معطل کرد. 
وی افزود: پیامی از مردم گچساران و از خطبه‌های نماز جمعه گچساران به وزیر نفت اعلام می‌شود که این روند را قبول نداریم که در کنار روستایی لوله‌های مربوط به صنعت نفت در خاک افتاده و در حال پوسیده شدن است و نیز باید دور انداخته شود، که پیشنهاد شده است به عنوان ستون برای سقف مسجد روستا بکاربرده شود اما متولیان امر می گویند که نمی‌شود. بنابراین این موارد ازآن نظام جمهوری اسلامی است که متاسفانه موارد اینچنینی زیاد داریم.
 امام جمعه گچساران گفت: اما در بحث حقوق بشر هیچ کشوری به اندازه آمریکایی‌ها به بشر ظلم نکرده است و جنایت‌ها هم در حق بشریت انجام دادند، پست‌تر از دولتمردان آمریکایی در جهان وجود ندارد و آنها نباید از حقوق بشر حرف بزنند.
 حجت الاسلام حجازی تصریح کرد: با عنایت امام زمان تحول بزرگ فرهنگی در شهرستان به شکل اصولی و منطقی انجام شود و از همه هیئات مذهبی، دانشگاه آزاد، حوزه‌های علمیه، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، بازار، ادارات وهمه و همه آحاد جامعه می‌خواهیم که دست به دست هم بدهند و نادانان را نصیحت کنند که بحث حجاب و عفاف و اخلاق در شهر نیز رعایت شود و به تبع عیوب نیز مرتفع شوند.
 خطیب جمعه گچساران اظهار داشت: 16 تیرماه شهادت امام محمد، باقر علیه السلام است که این روز را نیز به همه عزیزان تسلیت عرض می‌کنم. امام محمد باقر علیه السلام فرمودند که اصل دین نماز است و باید به فکر فقرا و نیازمندان بود و رأس و قله دین جهاد و مبارزه است و امروز هم جهاد تبیین ضروری است.
 وی افزود: اما تقاضا از فرماندار و مسئولین شهرستان داریم که جهادی و انقلابی کار امروز را به فردا نسپاریم و مشکلات مردم در سریعترین زمان ممکن نیز مرتفع شوند، منظور کاری است که قانونی و در چارچوب قانون تعریف شده باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

نشئه درد

نشئه درد

به اجبار پدرم ازدواج کردم و به اجبار همسرم مواد مصرف کردم، اما به‌خاطر فرزندانم پاک شدم ...
برجام در دسترس؟

برجام در دسترس؟

«ایران و آمریکا به میز مذاکرات بازخواهند گشت»؛ خبری که دیروز جوزپ بورل در نشست خبری خود ...
نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

نظر عباس عبدی در باره تجمع نوجوانان شیراز

بهتر است از برگزار‌كنندگان تشكر كنيد كه چشم‌ها را به اين واقعيت‌ها آشنا كردند. جلوگيري ...