تاریخ انتشار
جمعه ۱۵ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰
کد مطلب : ۴۴۴۲۸۷
میزان استفاده از اینترنت در برنامه‌های مختلف؛

برنامه‌هایی که بیشترین حجم اینترنت را در گوشی مصرف می‌کنند

۰
برنامه‌هایی که بیشترین حجم اینترنت را در گوشی مصرف می‌کنند
کبنا ؛
میزان استفاده از اینترنت در برنامه‌های مختلف و محبوب در بین کاربران در این خبر بررسی شده است.
هرکس در تلفن همراه خود برنامه های مختلفی را دارد که روزانه مدتی را با آن برنامه ها می گذراند؛ اما شاید ندانید هر یک از برنامه هایی که روزانه با آن ها سرگرم می شوید چقدر از حجم اینترنت شما را مصرف می کنند.
اینکه چقدر برنامه‌های شما از داده هایتان استفاده می‌کنند بستگی به میزان استفاده شما از برنامه‌ها دارد. شاید همه چیز زیر سر اسنپ چت یا TikTok باشد، اما به هر حال  آن نماد‌های کوچک در صفحه اصلی شما مشغول هجوم به داده‌های شما هستند.
فروشنده پیشرو تلفن همراه تصمیم گرفت این موضوع را بررسی کند و آمار مفیدی را جمع آوری کرد. آن‌ها میانگین زمان استفاده از بسیاری از محبوب‌ترین برنامه‌ها را مشخص کردند و سپس بررسی کردند که چه مقدار از حجم داده‌ها برابر است. به عنوان مثال، TikTok برای بارگیری ویدیویی با حجمی بیشتر از ۷۴۰ مگابایت حجم داده‌ای را به اندازه استفاده روزانه ۵۳ دقیقه استفاده می‌کند که تقریباً ۸۴۰ مگابایت در ساعت استفاده می‌شود.
در این مقایسه، اسنپ چت برای میانگین استفاده از آن برنامه فقط به ۸۰ مگابایت نیاز دارد یعنی معادل استفاده ۳۰ دقیقه روزانه که ۱۶۰ مگابایت در ساعت استفاده می‌کند و این میزان بسیار کمتر از TikTok است.
این شرکت با بررسی عمیق تر، برنامه‌های مربوط به فیس بوک و توییتر را هم مقایسه کرد. هر دو پلتفرم دارای چیدمان و انواع محتوای مشابه هستند. این تیم توضیح داد که ترکیبی از تصاویر، ویدیو‌ها و پست‌های متنی را در فید دریافت می‌کنید که در آن پیمایش می‌کنید.
با وجود این، توییتر در واقع از ۱۶۰ مگابایت داده در ساعت نسبت به فیس بوک استفاده می‌کند. ما به طور متوسط محاسبه کردیم که کاربران معمولی تقریباً ۱۴۵ دقیقه در روز را صرف این پلتفرم می‌کنند. این بدان معناست که کاربر معمولی توییتر ۸۷۰ مگابایت را در مقایسه با برنامه‌های متکی بر فیس بوک که همزمان از ۲۴۲ مگابایت استفاده می‌کنند، تخلیه می‌کند.
اکثر تلفن‌ها به شما امکان می‌دهند محدودیت‌های زمانی برای استفاده از برنامه تعیین کنید تا به شما کمک کنند زمان خود را بهتر مدیریت کنید. از طرف دیگر، می‌توانید با کمی دانش بیشتر در مورد نحوه خرج کردن داده‌ها، تصمیمات بعدی خود را در مورد قرارداد تلفنی خود بپذیرید.
جس کانینگ، کارشناس تلفن همراه همچنین گفت: بسیار جالب است که ببینیم محبوب‌ترین برنامه‌ها چگونه از نظر مصرف داده با یکدیگر مطابقت دارند. این برنامه‌ها بخشی از زندگی روزمره ما هستند و امیدواریم مشتریان ما بتوانند با آگاهی از میزان داده‌ای که برایشان مناسب است، طرح تعرفه‌ای را انتخاب کنند. کاربران مشتاق TikTok برای استفاده از برنامه در اوقات فراغت خود به مقدار زیادی داده نیاز دارند، به همین ترتیب در اکثر پلتفرم‌های پخش ویدیو مانند YouTube نیز داده تلفن همراه صرف می‌شود.
نام شما

آدرس ايميل شما

برنامه‌هایی که بیشترین حجم اینترنت را در گوشی مصرف می‌کنند

برنامه‌هایی که بیشترین حجم اینترنت را در گوشی مصرف می‌کنند

میزان استفاده از اینترنت در برنامه‌های مختلف و محبوب در بین کاربران در این خبر بررسی ...
اخراج استادان یا برکناری استثناها‌؟

اخراج استادان یا برکناری استثناها‌؟

قطع همکاری یا به زبان خودمانی اخراج دو استاد دانشگاه بهشتی و صنعتی شریف باعث شد تا جمعی ...
 کنایه رئیسی به خاتمی / دلار 4200 تعیین تکلیف شد

 کنایه رئیسی به خاتمی / دلار 4200 تعیین تکلیف شد

به گفته ابراهیم رئیسی بخشی از کالاها از سبد 4200 حذف و در مقابل کارت اعتباری توزیع می‌شود....