تاریخ انتشار
جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۰۸
کد مطلب : ۴۴۳۴۸۱
ویارویی روسیه با غرب بر سر اوکراین؛

روسیه آمریکا را تهدید کرد

۰
روسیه آمریکا را تهدید کرد
کبنا ؛معاون وزیر خارجه روسیه همزمان با رویارویی کشورش با غرب بر سر اوکراین هشدار داد که احتمال اعزام نظامیان روس به کوبا و ونزوئلا در صورت افزایش تنش با آمریکا منتفی نیست.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه که سرپرستی هیات مذاکره‌کننده روسیه با مقامات آمریکا در ژنو را برعهده داشت تاکید کرد که اعزام نیرو و تجهیزات نظامی به کوبا و ونزوئلا را تائید نمی‌کند اما آن را منتفی نیز نمی‌داند.
گفتگوهای امنیتی ژنو بین روسیه و آمریکا و مذاکرات مسکو با ناتو در بروکسل نتیجه‌ای در راستای کاهش تنش بر سر اوکراین در بر نداشت. این در حالی است که نظامیان روسیه در مرز با اوکراین صف‌آرایی کرده‌اند و آمریکا مسکو را به تدارک حمله به اوکراین متهم کرده است. روسیه با رد این اتهام خواستار ارائه تضمین‌های امنیتی از سوی آمریکا و ناتو از جمله عدم پذیرش عضو جدید در سازمان پیمان آتلانتیک شمالی شده است.
در مقابل آمریکا قاطعانه با این درخواست مخالفت کرده است. سرگئی ریابکوف روز پنجشنبه تاکید کرد که واکنش‌های کشورش به اقدامات ایالات متحده بستگی دارد. وی افزود که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه هشدار داده است که مسکو در صورت افزایش فشارهای آمریکا و اقدام تحریک‌آمیز از سوی واشنگتن اتخاذ تدابیر نظامی و فنی را منتفی نمی‌داند.
سرگئی ریابکوف همچنین گفت که مخالفت آمریکا و متحدانش با درخواست روسیه برای ارائه تضمین‌های امنیتی تردیدهایی را درباره ادامه گفتگوها پدید آورده است. از سوی دیگر دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین گفت که روسیه آماده ادامه مذاکرات است اما در عین حال خواهان نتیجه‌بخش بودن آن است.
طرح دموکرات‌های مجلس سنا؛ تحریم‌های گسترده اقتصادی در انتظار روسیه و پوتین
سخنگوی کرملین همچنین نسبت به قطع کامل روابط دیپلماتیک روسیه و آمریکا در صورت وضع تحریم علیه ولادیمیر پوتین و دیگر مقامات ارشد نظامی و غیرنظامی کشورش هشدار داد. سناتورهای دموکرات در آمریکا پیشنهاد وضع این تحریم‌ها در صورت اعزام نیروی نظامی از سوی روسیه به داخل خاک اوکراین را مطرح کرده‌اند.
دیمیتری پسکوف طرح این پیشنهاد را اقدامی در راستای اعمال فشار بر روسیه در جریان مذاکرات ارزیابی کرد و آن را ناکارآمد خواند.
تخمین زده می‌شود که روسیه حدود ۱۰۰ هزار نظامی را همراه با تجهیزات نظامی سنگین به مرز با اوکراین فرستاده است.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...