تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۳
کد مطلب : ۴۴۱۸۸۶
در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان؛

طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا در استان کهگیلویه وبویراحمد تدوین می شود / کشف ۵۸ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان

۲
۰
روزانه 3 هزار و ۵۰۰ خودرو شوتی و قاچاق از استان کهگیلویه وبویراحمد می گذرد
کبنا ؛استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: طرح جامع مبارزه با قاچاق کالا در استان تدوین می شود تا با برنامه و حساب شده با این پدیده مخرب و شوم مقابله شود.
به گزارش کبنا نیوز از یاسوج، امروز چهارشنبه (10 آذرماه 1400) سیدعلی احمدزاده در جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان گفت: اگر استان های مرزی  به لحاظ قاچاق کالا ویژه هستند اما کهگیلویه وبویراحمد از استان فوق ویژه نسبت به پدیده قاچاق کالاست چون محل تردد و عبور بنادر به مرکز کشور می باشد.
وی تاکید کرد: با این حال استان به لحاظ برخورداری از ابزار و امکانات برای مبارزه و مقابله با پدیده قاجاق در سطح سوم است که نیاز به توجه ویژه ای دارد.
استاندار تصریح کرد: بطور متوسط روزانه سه هزار تا سه هزار و ۵۰۰ خودرو شوتی و قاچاق از این استان می گذرد که علاوه بر تاثیرات زیاد بر آسیب هایی که قاچاق کالا ایجاد می کند جاده های استان را به شدت ناامن ساخته است.
وی، پدیده قاچاق کالا را پدیده ای شوم، مخرب، خانمان برانداز بیان کرد و گفت: قاچاق باعث از بین رفتن تولید و اشتغال پایدار، سرمایه گذاری و توسعه می شود.
استاندار تاکید کرد: همه مسئولین به پدیده قاچاق نگاه حاشیه ای نداشته باشند بلکه آن را مشکل جدی جامعه، تخریب کننده تولید، آسیب زننده بهداشت و مانع اصلی توسعه قلمداد کنند.
احمدزاده با بیان اینکه در مبارزه و مقابله با قاچاق کالا به خوبی برنامه ریزی نکرده ایم گفت: ظواهر اغلب کالاها و ارزان بودن برخی از آنها که فریبنده است مورد استقبال قرار گرفته و باعث آسیب به تولید ملی شده در حالی که کشورهای تولید کننده به سود خود می رسند و توسعه می یابند.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد، آسیب های بهداشتی، خطرات جالی و مالی و معضلات اجتماعی را از دیگر آفت های این پدیده شوم بیان کرد و گفت: قاچاق ضد توسعه و نابود کننده است، مبارزه با آن باید با اراده جمعی، با جدیت تمام و برنامه ریزی شده در استان آغاز شود.
احمدزاده ابراز داشت: کشور دارای توان علمی، صنعتی و مالی بالایی بوده با اینکه در بخش های مختلف بهترین تولیدات را داریم و یا استعداد و توان آن را داریم، اما قاچاق کالاهای بی کیفیت، غیراستاندارد، کم ارزش و ارزان اشتغال، تولید و بخش صنعت ما را به مخاطره انداخته است.
 وی ابراز داشت: قاچاق کالا به حاکمیت و مردم آسیب جدی می رساند و بخشی از واردات کالاهای قاچاق علاوه بر اینکه آسیب های بهداشتی دارند، بخش تولید را به مخاطره انداخته است.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد به عدم رسوب املاک تملیکی در استان تاکید کرد و گفت: کالاهای قاچاقی که ماندگاری کمی دارند، برای آنها سریع تصمیم گیری شود.
وی با تاکید بر اینکه به دنبال احداث و تامین انبارهای ویژه ذخیره کالاهای قاچاق نباشید، افزود: برای کالاهای دپو شده در انبارها و بلاتکلیف، سریعا تصمیم گیری شود تا از فساد و تخریب آنها جلوگیری به عمل آید.
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان هم گفت: در هشت ماه امسال افزون بر ۵۸ میلیارد تومان کالای قاچاق در استان کشف شده است که نسبت با مدت مشابه سال قبل ۷۰ درصد افزایش دارد.
بهمنی، عمده این کالاهای قاچاق را پوشاک، لوازم یدکی خودرو، لوزم برقی، آرایشی و بهداشتی، لوازم خانگی و صوتی و تصویری بیان کرد.
وی اظهار داشت: در این رابطه تعداد ۸۷۸ پرونده قاچاق تشکیل و ۱۰ هزار و ۶۲ متهم به مراکز قضایی معرفی و چهار باند متلاشی و ۵۲۹ خودرو متوقف شده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

حیدر
Iran, Islamic Republic of
استاندار محترم
با سلام
اگر 3500 ماشین شوتی از جادههای استان ما می گذرد بزرگترین نعمت است با احداث یگ عوارضی در شهرستان بویراحمد ودریافت عوارضی 100 هزارتومانی از هر شوتی روزانه 350 میلیون تومان درآمد عاید استان میشود. همه شوتی ها هم راضی به انجام این کار می باشند .
Iran, Islamic Republic of
آقای استاندار این قاچاق چگونه می‌آید وچرا نیروی انتظامی قاطع برخورد نمی‌کند چرا رفیق. /چرا حقیت تلخ است این شوتیها نفر وباند دارن در گشت‌ها چرا خودمان را بخواب زدیم
علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...