تاریخ انتشار
جمعه ۵ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۴
کد مطلب : ۴۴۱۷۲۸
در خطبه‌های نماز جمعه دهدشت مطرح شد

دردهای شهرستان کهگیلویه؛ از نوازندگی در قبرستان تا گوجه چینی زنان در شهرستان‌های مجاور

۴
۰
در کهگیلویه؛ از نوازندگی در قبرستان تا گوجه چینی زنان در شهرستان‌های مجاور
کبنا ؛شهرستان کهگیلویه ظرفیت‌های زیادی دارد که بتواند گره از مشکلات بیکاری جوانان این شهرستان بر دارد و با برنامه‌ریزی و استفاده از این ظرفیت‌های بزرگ از جمله زمین‌های کشاورزی حاصلخیر، می‌توان رونق اقتصادی، شغل و درآمد پایدار را برای جوانان و مردان و زنان این دیار به ارمغان آورد. دشت‌های تشنه در مجاور سد مارون بسیار دردآور است. مسئله‌ای که حجت‌الاسلام و المسلمین علی وحدانی‌فر امام جمعه دهدشت به آن گریزی زد و گفت: «دشت‌های تشنه در مجاورت مارون کویری از درد و رنج شده است.» دردهای شهرستان کهگیلویه و استان کهگیلویه و بویراحمد به بیکاری ختم نمی‌شود، استفاده از موسیقی و هزینه‌های گزاف در مراسم ختم و تشییع جنازه‌ها یکی دیگر از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است که متأسفانه وجود دارد.
به گزارش کبنا، حجت‌الاسلام و المسلمین علی وحدانی‌فر امام جمعه دهدشت در خطبه‌های (5 آذرماه 1400) این هفته، اظهار داشت: مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد را دعوت می‌کنم پنج صبح در گردنه رواق خروجی به سمت شهرستان مجاور را ببینند زنان و جوانانی که برای گوجه چینی راهی شهرستان‌های همجوار می‌شوند.
وحدانی‌فر نسبت به رواج فرهنگ نادرست نوازندگی در قبرستان هشدار داد و گفت: مسؤولان و مردم توجه کنند ساز و دهل و نقاره در قبرستان‌ها مؤمنان را به شدت نگران کرده است.
 امام جمعه دهدشت اظهار داشت: خوانندگی و استفاده از ابزار آلات موسیقی در قبرستان آرامش را از مردم گرفته است کسی که برای تلاوت چند آیه قرآن سر قبر حضور پیدا می‌کند به خاطر مزاحمت دیگران تمرکز ندارد.
 امام جمعه دهدشت گفت: مردم دقت کنند این نوازندگی و صرف هزینه‌های گزاف هیچ خیری به اموات نمی‌رساند هم مسؤولان تدبیری بیندیشند بساط این موسیقی جمع شود.
 وی اضافه کرد: همه برای از بین بردن فرهنگ اشتباه استفاده از موسیقی برای اموات تلاش کنیم می‌شود هزینه اجرای این کار برای مباحث عمومی مسجد، حسینیه، بهداشت، جاده و کشاورزی هدیه و خیرات شود.
 امام جمعه دهدشت گفت: خیمه شب بازی امریکا و اروپا برای اجماع سازی علیه ایران و تقلاهای امریکا و صهیونیزم در آستانه مذاکرات هسته‌ای راه به جایی نخواهد برد. 
وی بیان داشت: غربی‌ها با آگاهی از مواضع نظام اسلامی واقف شدند که ایران حاضر به کوتاه آمدن از حقوق خویش مبنی بر لغو تمام تحریم‌ها نیست این را به یقین رسیدند و می‌دانند جمهوری اسلامی اولین شرط در مسئله برجام لغو همه تحریم‌هاست.
 خطیب نماز جمعه دهدشت با بیان اینکه اینها به زعم خود بر آنند در قبال ایران یک اجماع جهانی به نمایش گذارند، افزود: مواضع ایران مشخص است به آنها می گوییم سالیان سال شما ما را آزمودید امروز به صخره‌ای سخت برخورد کردید مذاکره کنندگان با تجربه و ملت ما به بی‌اعتمادی و بی‌صداقتی و بدرفتاری‌تان پی بردند به لطف خدای رحمان از مواضع اصولی خود کوتاه نخواهیم آمد.
 امام جمعه دهدشت تأکید کرد: دشمن آرزوهایی که در رابطه با ایران داشت اجرا نمی‌شود هم به مدیرکل آژانس اتمی و هم به کسانی که حمایت می‌کنند می‌گوییم آرزوی برگشت به برجام نافرجام را به گور خواهید برد.

حجت الاسلام وحدانی‌فر امام جمعه دهدشت: دشت‌های تشنه در مجاورت مارون کویری از درد و رنج شده است

 حجت‌الاسلام وحدانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش یک تذکر هم به دولت و مجلس و قوه قضائیه داشت و گفت: برخورد با حقوق‌های نجومی که مطالبه رهبر انقلاب است در دولت قبل موفقیتی در این زمینه حاصل نشده دولت فعلی هم اقدام قابل توجه انجام نداد.
 وی اضافه کرد: این تفکر برداشتن سهم از انقلاب غلط است، مجلس نقش نظارتی و دولت در پرداختی حقوق و قوه قضائیه باید ورود کنند. 
وحدانی‌فر با بیان اینکه پدیده حقوق‌های نجومی به عنوان مفاسد اقتصادی اشرافی‌گری مسؤولان را به نمایش می‌کشد، تأکید کرد: هم باید برخورد پیشگیرانه داشته باشند هم سه قوه برای اصلاح ساختارهای معیوب نقش مهم ایفا کنند صرف نام بردن این مسئله حل نمی‌شود.
 امام جمعه دهدشت با اشاره به تنش آبی در جهان و کشور ما تصریح کرد: این مشکل نیاز به یک تحلیل و نگاه چند وجهی دارد مشکل فعلی فقط کمبود آب نیست ضعف مدیریت بر آب است.
 وی گفت: از مهمترین عوامل تنش آبی، الگوی کشت نامناسب در استان‌هاست نگاه باید ملی باشد زمانبر هست تا بخواهد ایجاد شود و ثبات حاصل شود اما به مسؤولان استان عرض می‌کنم در رابطه با همین مسئله در آینده دچار چالش خواهیم شد می‌توان آب‌های سطحی و خروشانی که در زمستان و پاییز به واسطه نزولات ایجاد می‌شود را مهار کرد و برای دشت‌های تشنه کاری کرد.
 امام جمعه دهدشت با بیان اینکه سد آبریز از سدهای مهمی است که می‌توان از مارون برداشت کرد به صورت ثقلی دشت‌ها را آبیاری کند، گفت: دشت‌های تشنه در مجاورت مارون کویری از درد و رنج شده است.
 وی اضافه کرد: حاصل آب‌های جاری کارون و مارون و کوثر که اجازه برداشت برای مصارف کشاورزی به شهرستان داده نمی‌شود میراث ماندگاری از کارگری زنان در دشت‌های آبادی است که به برکت مارون قطب کشاورزی شده است.
 حجت‌الاسلام وحدانی‌فر افزود: مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد را دعوت می‌کنم پنج صبح در گردنه رواق خروجی به سمت شهرستان مجاور را ببینند زنان و جوانانی که برای گوجه چینی راهی شهرستان‌های همجوار می‌شوند این در حالی است که مسئولان اگر کاری می‌کردند زنان کارگر به جای گوجه چینی در شهرستان مجاور در کلاچو و چنگلوا و سوق به کار مشغول می‌شدند. اگر سد بالیاب در دیشموک رودخانه لیراب و گندمکار مهار می‌شد جوانان این مرز و بوم لازم نبود در گرمای طاقت فرسای عسلویه کارگری کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
دشمن واقعی زنان کهگیلویه ف/خود ایران هست که آب سد مارون را به دشت خوزستان انتقال دادند
چه کسانی آب سد مارون را فروختند چرا اعلام نشینید
بیست سال سد مارون ساخته شده چرا استفاده در کهگیلویه نمیشود
Iran, Islamic Republic of
هیچ گونه استکباری نیست دشمن مردم کهگیلویه مسولان دزد همین کشور هست و بس!!
Iran, Islamic Republic of
آمریکا کجا تقسیم آب سد مارون هست وقتی نماینده مردم کهگیلویه این سد و رودخانه را فروخت چه ربطی به آمریکا دارد؟؟
فردین
Iran, Islamic Republic of
خوب دیگه این کارشناس دیگه نمیخواد به جای اینکه از اسمون باران بباره اززمین باران بباره بهتره. والا ادم نمیدونه یکی داره نماز خدا را میخونه حقوق میسونه چرا حرف میزنه
علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...