تاریخ انتشار
يکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۳۴
کد مطلب : ۴۳۹۴۶۲
در نامه‌ای مطرح شد

مشکل آب آشامیدنی پنج آبادی روستای پرشکفت بویراحمد/ رسانه ها به فریادمان برسید، مسؤلان آب فاضلاب استان یا در جلسه هستند یا رفتند مرخصی ساعتی مدیر کل رد تماس می زند

۷
۵
اعتراض مردم پرآب‌ترین روستای بویراحمد به مسئولان آب فاضلاب
کبنا ؛ اهالی روستای پراشکفت بویراحمد در نامه‌ای خواستار رفع مشکلات کمبود آب در 5 آبادی این روستا شدند. 
به گزارش کبنا در این نامه‌ آمده است:
سال‌های سال است که این مردم به دلیل کمبود آب با مشکلات عدیده‌ای از جمله مسائل بهداشتی روبه‌رو هستند. 
اکثریت آبادی های روستای پرشکفت سیستم آبرسانی فرسوده‌ای دارند که مدام با قطعی آب آنهم در فصل تابستان پاییز و در این ایام گرمای شدید هوا مواجه اند و این مشکل باعث می‌شود اهالی روستاها برای تامین آب مصرفی به آب رودخانه رو بیاورند. 
روستای پرشکفت بویراحمد در چهل پنج کیلومتری شهر یاسوج یکی از پر آب ترین روستاهای استان کهگیلویه بویراحمد و حتی کشور محسوب می شود،که از دید مسؤلان سالهاست که مفقود مانده است.
اهالی شهید پرور پرشکفت بویراحمد تاکنون چندین بار است که چند سال گذشته با مراجعه به آب فاضلاب شهرستان بویراحمد و استان انجام شده است اما نتیجه اش احداث یک ساختمان 3 در 4که نیمه به حال خود رها شده است و مطمئنا در این روستا با این همه چشمه های دائمی که سرچشمه رودخانه کبگیان می باشد نیازی نبود اما با همه تفاصیل وقتی که آب آن وارد مدار اصلی نشود هیچ گونه کارآیی و اثر بخشی در پی نخواهد داشت.
هر موقع به مسؤلان آب فاضلاب شهرستان بویراحمد مراجعه شده همکاری های گوناگون داشته اند، اما در نهایت این آب فاضلاب استان است که می بایست پاسخگو باشد.متاسفانه ریاست قبلی آب فاضلاب با وعده های امروز فردا مشکل آب آشامیدنی سالم تحقق پیدا نکرد، و مدیر عامل فعلی هر موقع تماس گرفته شده یا رد تماس زده یا پیامکی آمده است تحت عنوان«من در جلسه هستم»
همه اهالی روستای پرشکفت بویراحمد علی رغم اینکه طی سال‌های اخیر در فصل پر بارش تمامی لوله های انتقال در مسیر آب را با خود می برد اما همت مضاعف مردم با جمع آوری هزینه ها بصورت خود یاری اقدام به بازسازی شده است و نهایت این کار تمامی خانوارهای ساکن این روستای توریست پذیر و بهشتی گم شده در جنوب غربی ایران اسلامی دارای امتیاز آب که تارهای عنکبوت دور کنتورهای آب را محاصره کرده و ما ساکنان پرشکفت بویراحمد باید به سبک سنتی با هزاران مشقت و بدبختی کیلومترها راه را باید رفت.
نکته پایانی این که از طرف دهیار، آبدار منطقه پرشکفت بویراحمد منبع قدیمی انتقال آب بدلیل عدم نزولات آسمانی خشک شده و چشمه ای دائمی دیگر که می تواند آب آشامیدنی سالم کل روستا را تامین کند به چهار صد متر لوله چهار اینچ نیاز است که آب فاضلاب شهرستان بویراحمد و مدیر محترم شهرستان موافقت کرد اما هم اکنون علی رغم چندین بار مراجعه به آب فاضلاب استان تاکنون نتیجه و پاسخگویی مطلوب دریافت نشده همین باعث شد که ما هم شرمنده ساکنان روستا بشویم.
امیدوارم رسانه‌ها که چشم بینای مردم هستند اینبار به یاری این روستای پرآب بشتابند شاید گره ای که سالهاست از دیدگان مسؤلان آب فاضلاب استان غافل مانده است رفع نقص بشود.
----------------------------------------------------
با احترام فراوان
از طرف اهالی روستای پرشکفت بویراحمدنام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
متاسفانه توسعه باغات و کشاورزی و عدم مدیریت صحیح از سوی مسئولان باعث شده برخی روستاها اینطور دچار مشکل شوند مسئولان حتما رسیدگی کنند به این مردم خوب
حسین
Iran, Islamic Republic of
نه برادر من.مسئولان آب و فاضلاب استان وقت اینو ندارن داد من و شماها رو بشنوند
رضا
Iran, Islamic Republic of
این آقا اطاع کافی از روستاها نداره به خاطر هم کلاسی با معاون عمرانی استاندار رئیس شد
بویراحمد
Iran, Islamic Republic of
حقیر بعنوان یک هم استانی اعتراض خودم رو به مسئولان شهرستان خصوصا نماینده مجلس اعلام میکنم که چرا با وجود این همه چشمه های خروشان در نزدیکی این روستاها ،ولی از آب. آشامیدنی محروم هستیم.
ستار
Iran, Islamic Republic of
از صمیم قلب باید تاسف خورد بحال مردم شهرستان بویراحمد که مدیریت آب و فاضلاب استان وشهرستانشان بدست مدیران سپرده شده ، مشکل بی آبی نه فقط در روستای پراشکفت بلکه در اکثر نقاط شهرستان خصوصا ۵کیلومتری مرکز استان (شهر یاسوج) یعنی روستای بزرگ و باستانی تل خسرو مشهود و سالهاست مردم از این موضوع در عذابند و هر ساله با وعده و وعید از این مهم می گذرند .
مایه تأسف است که شرکت اب و فاضلاب در فروش امتیاز آب و کنتور در صدر باشد ولی در تامین آب آشامیدنی کوچکترین اقدامی انجام ندهد .
تا کی باید از ضروری ترین نیاز اولیه بی بهره بود آن هم در استانی سرشار از منابع آبی خدا دادی .
مسئولین محترم استان ، خصوصا استاندار جدید باید بداد مردم رسیده و به این موضوع نگاه ویژه ای داشته باشند
برزو
Iran, Islamic Republic of
دشتروم از ده امیراباد تا بروه پیراشکفت کلا اب نداره اب و فاضلاب هم بی خبر و بی خیال از تعویض کردن مدیران سیاسی مشکل استان حل نخواهد شد فکر باز و تفکر سیستمی باعث ترقی استان خواهد شد نه طایفه گری
مهدی
Iran, Islamic Republic of
سلام روستای دارشاهی 25کیلومتری یاسوج 8کیلومتری سی‌سخت تابستان اصلا آب نداریم
جبلي، جايگزين علي عسگري؛ -ريزش مخاطب متوقف مي‌شود؟

جبلي، جايگزين علي عسگري؛ -ريزش مخاطب متوقف مي‌شود؟

بالاخره زمان خداحافظی او با جام‌جم فرا‌رسیده و ظاهرا علی عسگری باید با اتاق ریاست صداوسیما ...
‌وزیر بی‌اختیار؟

‌وزیر بی‌اختیار؟

نماینده مردم طبس درباره جزئیات طرح صیانت از فضای مجازی و همچنین اینکه گفته می‌شود این ...
طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

چندي پيش بانك مسكن خبر پرداخت وام يك ميليارد توماني تسهيلات خريد مسكن از محل حساب پس‌انداز ...