تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۱
کد مطلب : ۴۳۸۹۱۳
امروز در نشست علنی مجلس؛

انتقاد نماینده گچساران و باشت از مجموعه اقتصادی کوثر / قاضی زاده برنامه تحول خواه دارد

۲
۰
انتقاد نماینده گچساران و باشت از مجموعه اقتصادی کوثر / قاضی زاده برنامه تحول خواه دارد
کبنا ؛نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قاضی زاده هاشمی برنامه تحول خواه برای بنیاد شهید و امور ایثارگران دارد، گفت: قاضی زاده هاشمی در راستای اهداف رئیس جمهور برنامه دارد.
به گزارش کبنا نیوز، امروز (یکشنبه، 21 شهریورماه) سید ناصر حسینی پور در نشست علنی امروزمجلس شورای اسلامی در موافقت با استعفای سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی برای پست ریاست بنیاد شهید کشور، گفت: دغدغه نمایندگان معمولا این است که چرا نماینده ای از مجلس خارج می شود این در حالی است که دو همکار ما یک وزیر و یک نفر دیگر شهردار شده است، همچنین براساس ماده 12 قانون اساسنامه رئیس جمهور می تواند رئیس بنیاد شهید را به مقام معظم رهبری معرفی کند و زمانی که حضرت آقا تائید کرد ایشان را به مدت 4 سال منصوب کند لذا با توجه به تائید رهبری با پیشنهاد اولیه، عملا دغدغه و بهانه ای برای ما جهت موافقت با استعفای آقای قاضی زاده باقی نمی ماند.
نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بی شک با برنامه های تحول خواهی که این عزیز دارد به عنوان نخستین معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید که خود پزشک است می تواند بسیار مثمرثمر باشد چرا که اتفاقا بیشترین دغدغه های ما در بحث بهداشت و درمان است.
وی ادامه داد: آقای قاضی زاده علاوه بر اینکه خود جانباز است زمانی که خراسان یک استان بود معاونت آموزشی و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران استان را برعهده داشت لذا بر تمامی دغدغه های قشر ایثارگر اشراف دارد و اقدامات بسیاری نیز در این راستا انجام داده است.
وی با بیان اینکه قاضی زاده هاشمی در راستای اهداف رئیس جمهور برنامه دارد، توضیح داد: یکی از برنامه های ایشان گرفتن سهم فرهنگ شهید و شهادت در کتب درسی است چرا که در این سال ها ظلم های بسیاری به این بخش شده است.
حسینی پور ادامه داد: در بند یک ماده 5 قانون اساسنامه بنیاد شهید مصوب مجلس در سال 77 آمده است؛ بسیج تمامی امکانات نظام و جامعه اسلامی و نهادهای فرهنگی، آموزشی، هنری، اجتماعی و ارتباطات جمعی را به منظور تبیین مفهوم و فلسفه جهاد و ایثار و شهادت ضروری است اما چه اتفاقی افتاد، سال های سال پتروس و ... در کتاب های درسی ما جای دادند همچنین در جریان غرب گرا در تعهد به سند 2030 به نام خشونت زدایی جهادزدایی کردند و درس شهید فهمیده از کتاب ها حذف شد.
این نماینده مجلس اضافه کرد: همچنین به میزانی که از برداشتن قلب رآکتور اراک خوشحال شدند از برداشتن درس شهید فهمیده از کتاب های درسی خوشحال تر شدند و درس مسجد مسلمانان، ماجرای اشغال فلسطین توسط رژیم کودک کش اسرائیل از کتب درسی برداشته شد.
این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در آبان ماه سال 95 ماجرای تصرف سفارت آمریکا را از کتاب های وزارت آموزش و پرورش حذف کردند، همچنین عکس شهید نواب صفوی را از کتاب ها حذف کردند، این ها دغدغه ها و دردهای ما است. همچنین نام شهدا را از خیابان ها پاک کردند اما مملکتی که نام شهدا از خیابان های آن ها پاک شود ملتی بی تاریخ می شوند.
نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحث یکسان سازی حقوق شهدا، گفت: رهبری فرمودند یکسان سازی حقوق شهدا کار غلطی است اما مسئولان به نام بازسازی، مدرن سازی کردند همچنین وصیت شهدا را از سر در گلزارها برداشتند و ماجرای تخریب گلزارهای شهدا مسئله ای نیست که از خاطره مادران شهدا که جلوی بولدوزرها ایستاد محو شود.
وی با اشاره به بحث مرجعیت بنیاد شهید، اضافه کرد: امروز بنیاد شهید مرجعیت فرهنگی ندارد و امروز محصولاتی که دیگر نهادهای فرهنگی در این نظام تولید می کنند در حد و قواره نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و نهادهای فرهنگی ما در پرورش نظام انقلاب اسلامی مانده اند.
وی با بیان اینکه در برنامه های قاضی زاده هاشمی موضوع الگوسازی نیز آمده است، گفت: متاسفانه ما نتوانستیم الگوهای خود را در تراز نظام انقلاب اسلامی معرفی کنیم.
حسینی پور با اشاره به وضعیت موسسه اقتصادی کوثر، ادامه داد: این موسسه در بنیاد یک مجموعه اقتصادی ناشفاف و عظیم الجثه ای است که فرزندان شهدا و ایثارگران در آن هیچ جایگاهی ندارند قرار است مجموعه اقتصادی برای چه کسانی کار کند؟ به نام ایثارگران اما به کام یک طبقه انحصاری خاص است، همچنین ایشان برنامه تحول خواه دارند در حالی که جانبازهای زیر 25 درصد و رزمندگان هیچ جایگاهی در بنیاد شهید ندارند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
چقدر چقدر ما در حوزه فرهنگی مشکلات عظیم داریم ک خودمون نمیدونستیم، زودتر این حذفیات به کتاب‌ها برگرده تا همه چی به خوبی و خوشی تموم بشه و ریشه همه بی فرهنگی ها و مسائل خشک بشه. هر چه سریعتر!
حبیب
Iran, Islamic Republic of
اخ و تحت مردم و دغدغه نماینده مقل عدالتخواه چه دغدغه هایی دارد همش علمی و اقتصادی
طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

طرح عجيب براي پرداخت وام مسكن

چندي پيش بانك مسكن خبر پرداخت وام يك ميليارد توماني تسهيلات خريد مسكن از محل حساب پس‌انداز ...
11 سپتامبر زیر سایه شرم

11 سپتامبر زیر سایه شرم

«در نبرد برای پاسداری از روح آمریکا، وحدت بزرگ‌ترین نقطه قوت ماست!». این جمله شاه‌بیت ...
‌‌ایران، همچنان در لیست سیاه

‌‌ایران، همچنان در لیست سیاه

اصولگرایان که قدرت را در حاکمیت میان خود تقسیم کرده‌اند، گویی فراموش کرده‌اند اکنون آنها ...