کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

گفت‌گوی کبنانیوز با برخی از اعضای شورای شهر مادوان؛

شکوهی‌مقدم: زیرساخت‌های شهر مادوان در دستور کار قرار می‌گیرند؛ در انتخاب شهردار هیچ نگاه ویژه‌ای وجود ندارد / سعیدی‌جو: مشکلات مناطق مختلف شهر مادوان را مو به مو بررسی و مطرح می‌کنیم

20 شهريور 1400 ساعت 20:02

انتخاب شهردار بر اساس رضای خدا و با توجه به ویژگی‌هایی نظیر شایستگی، تعهد و تخصص صورت خواهند گرفت. ما فراخوان زدیم تا افرادی که توانایی دارند، رزومه‌ی خود را به دفتر شورا تحویل دهند. حدود 40 نفر نیز رزومه‌ی خود را برای‌مان فرستادند. در نهایت بر اساس امتیازبندی، شهردار انتخاب می‌شود. امیدواریم شخصی را که انتخاب می‌کنیم همان‌طور که ما دغدغه‌ی مردم را داریم، او هم دغدغه‌ی این مردم را داشته باشد.


انتخاب شهردار بر اساس رضای خدا و با توجه به ویژگی‌هایی نظیر شایستگی، تعهد و تخصص صورت خواهند گرفت. ما فراخوان زدیم تا افرادی که توانایی دارند، رزومه‌ی خود را به دفتر شورا تحویل دهند. حدود 40 نفر نیز رزومه‌ی خود را برای‌مان فرستادند. در نهایت بر اساس امتیازبندی، شهردار انتخاب می‌شود. امیدواریم شخصی را که انتخاب می‌کنیم همان‌طور که ما دغدغه‌ی مردم را داریم، او هم دغدغه‌ی این مردم را داشته باشد. 
ولی شکوهی‌مقدم سخن‌گوی شورای شهر مادوان
در گفت‌وگو با کبنانیوز بیان کرد: از اوایلی که توفیق حاصل شد و ما به عنوان منتخب مردم انتخاب شدیم، مشکلات شهر مادوان را رصد کرده بودیم، البته نه تنها ما بلکه همه‌ی مردم نیز مشکلات مادوان را می‌دانستند. ما پی‌گیری‌هایی پیرامون خیلی از مسائل مادوان انجام دادیم؛ یکی از مشکلاتی که دغدغه‌ی اصلی مردم بود، مربوط می‌شد به بحث عدم امکانات رفاهیِ مختلف، اعم از زیرساخت ورزشی، زیرساخت عمرانی، زیرساخت فرهنگی و از همه مهم‌تر زیرساخت مذهبی.
وی ادامه داد: ما این توان را در خود دیدیم که وارد این عرصه شویم. موضوعی که برای ما مهم است این است که چرا تا کنون به این مسائل و مشکلات توجهی از سوی مسئولین نشده است. در هر شهری جمعیت از حدی بگذرد، آن را شهر یا شهرستان می‌نامند. شهر مادوان با حومه بالغ بر 45 هزار جمعیت دارد. بارها من فکر می‌کردم جمعیت آن حدود 25 هزار نفر است. ولی وقتی آمار را از مرکز بهداشت گرفتیم، متوجه شدیم همراه با حومه بین 45 تا 47 هزار جمعیت دارد. این مسأله واقعاً برایم تعجب‌آور بود.عضو شورای شهر مادوان افزود: با این همه جمعیت، یکی از مشکلاتی که باید به آن اشاره کنیم، بحث ورزشگاه در شهر مادوان است. در این جمعیت، قطعاً تعداد زیادی از آن‌ها جوان هستند، که این جوانان خیلی از آن‌ها بیکار نیز هستند. اما یک ورزشگاه در این شهر برای ورزش و اوقات فراغت آن‌ها وجود ندارد. هزینه‌ی ورزشگاه هم آن‌چنان زیاد نیست و عدم ساخت آن برمی‌گردد به عدم توجه مسئولین. این یکی از مواردی است که ما پیگیری کردیم و الأن هم در حال پیگیری آن هستیم.
شکوهی‌مقدم در ادامه به بحث آب شرب مادوان اشاره کرد و بیان نمود: بحث آب شرب مادوان یکی از واجبات است. مادوان بیش از ده درصد آب استان را در خود دارد، پس چرا ما تا حالا نتوانسته‌ایم مشکلات آب شرب آن را برطرف کنیم؟ ما این مسأله را پیگیری کردیم؛ اداره‌ی آبفای استان، این مخزن آب را ساختند ولی به خاطر معارضات، با انتقال آب از آن تنگه‌ی کبود علی موافقت نشد. ما این را به مسئولین استان منتقل کردیم. از فرمانده‌ی محبوب استان جناب آقای سردار خرمدل قول گرفتم که پیگیری کنند و ایشان هم قطعاً پیگیری می‌کنند که این مشکل برطرف شود.
سخنگوی شورای شهر مادوان اظهار داشت: بحث دیگر این‌که بسیاری از مدارس مادوان در منازل شخصی اجاره هستند. انتظار می‌رود مسئولین این موارد را پیگیری کنند تا ان شاء الله بتوانیم زیرساخت‌ها را مهیا کنیم و مردم هم به خواسته‌های به‌حق خود برسند.
وی در ادامه بیان کرد: یک بحث دیگر مربوط است به ادارات مادوان. مادوان به خاطر فاصله‌ی کمی که با یاسوج دارد، از ادارات دولتی تنها یک شهرداری دارد و بار کل مادوان بر دوش همین شهرداری است. در کنار این شهرداری، باید شعبه‌ای از دیگر ادارت هم به خاطر رفاه حال مردم در مادوان مستقر کنند. اگر کمیته‌ی امداد در مادوان مستقر شود، شاید این جمعیت 45 هزار نفری مادوان قریب به 50 درصد از آن‌ها تحت پوشش کمیته‌ی امداد باشند. همه‌ی پدران و مادران پیری که ما می‌بینیم تحت پوشش کمیته‌ی امداد هستند و مجبورند به خاطر شهریه‌ی ناچیزی که دریافت می‌کنند به یاسوج مسافرت کنند. هم ترافیکی برای شهر یاسوج ایجاد می‌کند، و هم هزینه‌ای روی دست این افراد می‌گذارد. اگر این نهادها و ادارات در مادوان مستقر شوند، یک لطفی در حق شهر یاسوج هم هست.
وی در خصوص استقرار دفتر امام جمعه در شهر مادوان عنوان کرد: ما یکی از مسائلی هم که در انتخابات هم مطرح کردیم بحث استقرار دفتر امام جمعه در شهر مادوان بود. فاصله‌ی مادوان تا یاسوج، قریب به ده کیلومتر است. خب مطمئناً به همین خاطر خیلی از افراد نمی‌توانند از مادوان به یاسوج بروند تا به نماز جمعه برسند. علاوه بر این، دفتر امام جمعه مزیت‌های دیگری نیز برای شهر مادوان دارد. یکی از مزیت‌های آن این است که تریبون مقدس امام جمعه زبان گویای مردم است و مشکلات مردم را به مسئولین می‌رساند. یکی دیگر از مزیت‌های آن نصایح دینی است. به همین خاطر ما توقع داریم که این مهم هم پیگیری شود.
شکوهی‌مقدم تصریح کرد: ما در همان ایام خدمت سردار خرمدل رسیدیم و این مشکلات را مطرح کردیم. ایشان هم به خاطر نبود بستر درمانی فرمودند که یک زمینی را مشخص کنید برای بستر درمانی تا بتوانیم آن را در شهر مادوان مستقر کنیم. ما الأن در حال حاضر زمین را تهیه کردیم و مصوب کردیم، و این را تحویل بسیج می‌دهیم که انشاالله بیایند کلنگ این بستر درمانی را بزنند و گوشه‌ای از مشکلات و دغدغه‌های مردم را برطرف کنند.
عضو شورای شهر مادوان در ادامه به مهاجرپذیری شهر مادوان اشاره کرد و گفت: یکی از مناطق مهاجرپذیر استان همین شهر مادوان است. بنا بر قیمت پایین زمین و اجاره خانه، مردم اکثریت به اینجا مهاجرت می‌کنند. این‌ها هم برمی‌گردند به همان عدم امکانات رفاهی. این افراد وقتی به مادوان مهاجرت کردند، از مهاجرت‌شان پشیمان شدند و فکر کردند علی‌آباد شهر است. بلکه مادوان امکانات رفاهی آن از همان روستاها هم کمتر است.
وی در پایان در خصوص انتخاب شهردار اظهار داشت: یکی از وظایف اصلی شورا انتخاب شهردار است. گاهاً در رسانه‌ها می‌شنویم چرا در انتخاب شهردار تأخیر صورت گرفته است؟ از طوایف مختلف که رأی دادند، خواهان این شدند که شهردار از طایفه‌ی خودشان باشد. این موضوع باعث شد که ما مقداری با تأخیر انتخاب کنیم. ما به این نتیجه رسیدیم که ما باید وحدت و انسجام را پیشه کنیم و بر اساس رضای خدا، انتخاب شهردار را با توجه به شایستگی، تعهد و تخصص شخص در نظر بگیریم. ما فراخوان زدیم تا افرادی که توانایی دارند، رزومه‌ی خود را به دفتر شورا تحویل دهند. حدود 40 نفر رزومه‌ی خود را برای‌مان فرستادند. ما امتیازبندی می‌کنیم و بر اساس امتیازات در نهایت انتخاب می‌کنیم. امیدواریم شخصی را که انتخاب می‌کنیم همان‌طور که ما دغدغه‌ی مردم را داریم، او هم دغدغه‌ی این مردم را داشته باشد.
وی تأکید کرد: مردم مطمئن باشند هیچ نگاه ویژه‌ای به شخص و طایفه‌ی خاصی در انتخاب شهردار وجود ندارد.
سعید سعیدی‌‌جو نائب رئیس شورای شهر مادوان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار کبنانیوز اظهار داشت: شورا و شهرداری طبق قانون اساسی دو بازوی مهم و مکمل هم در پیشرفت یک شهر هستند. شوراها 5 نفری، 7 نفری، 9 نفری، 11 نفری و ... هستند. اعضای شورای مادوان بر حسب جمعیت شهر، 5 نفر هستند. وظیفه‌ی شورای اسلامی است که با وحدت و همدلی و تفاهم ان شاء الله سعی کنند یک شهردار خوب، متدین، متخصص، کاردان، پاکدست، و همیار و دوست مردم انتخاب کنند. شهرداری که در دفترش به روی همه باز باشد و بیشتر وقتش در اختیار مردم باشد. ما سعی داریم تا هفته آینده به جمع‌‍بندی برسیم و شهردار را انتخاب کنیم.وی افزود: شهر مادوان غرق در مشکلات است. ما خوشبختانه با وحدت و همدلی‌ای که داریم توانستیم در همان ماه اول هم با امام جمعه محترم و فرماندهی سپاه فتح و فرماندهی نیروی انتظامی استان و مدیر کل امور مالیاتی و حتی مسئولین آب و فاضلاب استان دیدار داشته باشیم و مشکلات را به اطلاع آن ها رساندیم و قول مساعد را هم از آنها گرفتیم و امیدواریم این مشکلات حل شوند. این شهری که غرق در مشکلات است هم از نظر زیرساخت فرهنگی و ورزشی، پارک و امکانات تفریحی شهر در مضیقه است. انشاالله قول مساعدی که مسئولین دادند و همدلی‌ای که بین اعضای شورا هست تا آن‌جایی که بتوانیم این مشکلات را مرتفع سازیم.
نائب رئیس شورای شهر مادوان در پایان اظهار داشت: ما سعی داریم به همه‌ی مناطق شهر سرکشی کنیم، محله به محله‌ی آن را انتخاب کنیم و مشکلات آن‌ها را مو به مو بررسی و مطرح کنیم تا مردم دغدغه‌ای نداشته باشند.


کد مطلب: 438892

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/438892/شکوهی-مقدم-زیرساخت-های-شهر-مادوان-دستور-کار-قرار-می-گیرند-انتخاب-شهردار-هیچ-نگاه-ویژه-ای-وجود-ندارد-سعیدی-جو-مشکلات-مناطق-مختلف-مو-بررسی-مطرح-می-کنیم

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir