تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۰:۰۰
کد مطلب : ۴۳۷۴۳۷
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

شمار قربانیان کرونا کهگیلویه و بویراحمد به 745 نفر رسید

۰
شمار قربانیان کرونا کهگیلویه و بویراحمد به 745 نفر رسید
کبنا ؛رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا استان کهگیلویه و بویراحمد به 745 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در طی 24 ساعت گذشته سه هم استانی جان خود را از دست دادند.
 به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج؛ پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 444 بیمار در بیمارستانهای استان بستری می‌باشند که 161 نفر از این بیماران مبتلای قطعی و 25 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان هستند. در طی ۲۴ ساعت گذشته حدود ۱۱۱ بیمار کرونایی و مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان بستری شده‌اند که در طی ۱۸ ماه گذشته بستری این تعداد بیمار سابقه نداشته است.
 وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 53102 نفر بهبود یافته گزارش شده است. وی اذعان داشت: از 509 نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج حدود 45 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان‌های بویراحمد، گچساران، کهگیلویه و باشت بود. همچنین از 523 نمونه رپید تست 28 درصد موارد مثبت و عمدتاً در شهرستان‌های بویراحمد، کهگیلویه، بهمئی و چرام هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: سیر صعودی بیماری با سرعت زیاد در حال پیشروی است و مردم باید رفتار اجتماعی آگاهانه و پیشگیرانه داشته باشند تا خدای ناکرده اتفاقات جبران ناپذیری را شاهد نباشند. با توجه به سرعت تزریق مناسب واکسن در استان، لذا خواهشمند است که افراد بدون فراخوان به مراکز تزریق واکسن مراجعه ننمایند.
نام شما

آدرس ايميل شما

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...