تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۲۳:۱۷
کد مطلب : ۴۳۵۷۲۹
در استان سیستان و بلوچستان؛

ماجرای قتل‌عام ۸ عضو یک خانواده زاهدانی / عامل اصلی قتل دستگیر شد / او ۵ همدست داشت

۰
ماجرای قتل‌عام ۸ عضو یک خانواده زاهدانی
کبنا ؛عامل قتل‌عام ۸ نفر از اعضای یک خانواده زاهدانی به همراه ۵ همدستش دستگیر شد.
به گزارش کبنا به نقل از همشهری آنلاین، با تلاش و اقدام به‌موقع کارآگاهان پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان، قاتل مسلحی که ۱۱ خرداد سال جاری ۸ عضو یک خانواده را در شهر زاهدان به قتل رسانده بود، شناسایی و به همراه ۵ همدستش دستگیر شدند.
سردار احمد طاهری فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در تاریخ ۱۱ خرداد سال جاری، در پی قتل مسلحانه ۸ عضو یک خانواده شامل ۲ زن، ۳ پسر و ۳ دختر در یکی از محلات شهر زاهدان موضوع شناسایی و دستگیری عاملان جنایت به صورت ویژه در دستور کار تیمی از کار آگاهان زبده پلیس آگاهی استان قرار گرفت.
وی افزود: بلافاصله کارآگاهان پلیس آگاهی با حضور در صحنه قتل، تحقیقات تخصصی خود را برای شناسایی قاتلان آغاز کردند که در بررسی‌ها و تحقیقات صورت‌گرفته مشخص شد از منزل مقتولان چند دستگاه گوشی موبایل و تعدادی لوازم منزل نیز سرقت شده است.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان تصریح کرد: کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به سرنخ های به دست آمده و با تلاش شبانه‌روزی و اقدامات تخصصی خود عامل اصلی این جنایت را که جوانی ۲۶ ساله بود شناسایی کردند.
وی ادامه داد: متهم طی یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش در یکی از خیابان‌های شهر زاهدان دستگیر و در بازرسی محل اختفای او اموال سرقت شده از منزل مقتولان به همراه یک قبضه کلت کمری با ۲۷ فشنگ جنگی کشف شد.
سردار طاهری در ادامه بیان داشت: با دستگیری این متهم مشخص شد که او به صورت حرفه‌ای در قاچاق مواد مخدر فعالیت داشته و با کمک ۵ نفر از همدستانش مرتکب این جنایت شده است.
وی در ادامه و در توضیح بیشتر گفت: در تحقیقات صورت‌گرفته متهم به جنایت ارتکابی اعتراف و اظهار داشت که چند روز قبل از جنایت با پدر و سرپرست مقتولان معامله ناثواب مواد مخدر داشته است که پس از اینکه او خود را به دادگاه معرفی کرده و روانه زندان شده بود، متهم به اتفاق همدستانش تصمیم می‌گیرند مواد مخدری را که در منزل مقتولان بوده است، سرقت کنند.
این مقام ارشد انتظامی در استان سیستان و بلوچستان در ادامه افزود: متهم در شب حادثه به اتفاق همدستان خود به درب منزل مقتولان رفته و پس از تهدید اعضای خانواده با شلیک سلاح کمری اقدام به قتل آنها می‌کند و با توجه به اینکه مواد مخدر را داخل منزل پیدا نکرده بودند برای انحراف ذهن مأموران و گمراه ساختن پلیس، با صحنه‌سازی اقدام به سرقت تعدادی از وسایل منزل کرده و از محل متواری می‌شوند.
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در نهایت با تلاش پلیس، ۵ همدست دیگر این فرد جانی شامل یک زن و ۴ مرد شناسایی و متهمان در چند عملیات ضربتی دستگیر شدند.
سردار طاهری در پایان با اشاره به معرفی متهمان به مراجع قضایی بیان کرد: در این عملیات و در بازرسی از مخفیگاه متهمان، علاوه بر توقیف یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ استفاده شده در قتل، ۴۵ کیلو موادمخدر شامل ۴۳ کیلوگرم تریاک و ۲ کیلوگرم مرفین نیز کشف شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

کاندیدای محترم هوشیار باشند که می‌توانند در انتخابات به جای تکه پرانی و درشت گویی علیه ...
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...