تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۰:۵۲
کد مطلب : ۴۳۵۵۵۳
نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری مطرح کرد

در دولت رضایی استانداران چگونه انتخاب می‌شوند / اسفا از گروه‌های سیاسی که شعبده بازی می‌کنند و به فکر مردم نیستند

۰
در دولت رضایی استانداران چگونه انتخاب می‌شوند / اسفا از گروه‌های سیاسی که شعبده بازی می‌کنند و به فکر مردم نیستند
کبنا ؛نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: اقتصاد ایران را از خام فروشی نجات می‌دهم و به جایی می‌رسیم که نفت را وارد کنیم.
 به گزارش کبنا، محسن رضایی در برنامه ایران ما اظهار کرد: واقعاً تأسف می‌خورم که رییس جمهور ما در اتاق‌ها را بسته و وزیر خارجه نیز با شنیدن شکایت ایرانیان، این شکایت را به معاونان می‌سپارد و سفیر هم کمتر رسیدگی می‌کند. من به این اوضاع پایان می‌دهم.
 در دولت نهم و دهم شورای عالی ایرانیان خارج کشور اقدام خوبی بود که آنرا فعال می‌کنم و خودم نیز پیگیر هستم.
 سیستم سراسر سفارتخانه‌ها را فعال می‌کنم و کسی حق ندارد ایرانیان خارج از کشور را معطل کند و به این شرایط پایان می‌دهم.
 وی درباره نقش نفت در اقتصاد عنوان کرد: مشکل اصلی ما این است تولیدمان راه نیفتاده است. برنامه‌ای برای راه اندازی تولید ملی دارم و براساس آن نفت در داخل مصرف می‌شود و به جایی می‌رسیم که روزانه یک میلیون بشکه نفت وارد کنیم.
 ما نفت و معدن را خام می‌فروشیم و کشاورزی ما خام فروشی دارد. استراتژی من این است روزی برسد حتی یک بشکه نفت صادر نکنیم و هرمقداری که لازم داریم وارد کنیم ودرباره گاز نیز این شرایط به وجود خواهد آمد.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری توضیح داد: علاوه بر فراورده‌های نفتی، صنایع پایین دستی نفت و گاز و پتروشیمی را فعال می‌کنیم. امروز بسیاری از محصولات پتروشیمی به کره جنوبی و آلمان می‌رود و پس از چند پروسه با قیمت بالاتر به ایران برمی گردد. ما اقتصاد ایران را از خام فروشی در همه زمینه‌ها نجات داده و ایران را صنعتی می‌کنیم. فناوری‌های جدید می‌آید و ما همچنان حرص صنایع قبلی را می‌خوریم. مدل تولید موشک‌های مدرن در سپاه تجارب خوبی به من داد. در روزگاری موشک را وارد ایران می‌کردیم و با مهندسی معکوس، به مدرن‌ترین موشک‌های منطقه‌ای رسیدیم.
 رضایی ادامه داد: تجربه خوبی که در صنعتی شدن صنایع نظامی بدست آوردیم پشتوانه خوبی برای ما در خودرو سازی و صنایع خانگی و صنایع کشاورزی و معدنی خواهد بود.
 
مقابله با بدعهدی‌های برجام
 وی تصریح کرد: غربی‌ها همه جا بد عهد نیستند و امروز چرا با احترام با قایق‌های تندروی ما در تنگه هرمز برخورد می‌کنند و اسم و مشخصات خود را مؤدبانه می‌دهند و امروز فارسی هم یاد گرفته‌اند. اقتدار احترام به وجود می‌آید و ضعف تهدید ایجاد می‌کند. اقتدار احترام ایجاد می‌کند و هرچه ضعیف‌تر باشیم بیشتر تحقیر می‌شویم. ما ملت صلح طلب هستیم و دنبال جنگ نبوده و نیستیم. بسیاری از جنگ‌های عالمی را سیاستمداران درست می‌کنند و نظامیان آنرا حل می‌کنند. در ایران سیاستمداران و نظامیان و نخبگان ملتی باهوش و درایت هستند از اینرو با اقتدار احترام به وجود می‌آید و بد عهدی غربی‌ها به دلیل ضعف ما است.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: میدان و دیپلماسی دو روی یک سکه هستند و من با اقتدار ایران در زمینه اقتصاد و فناوری‌ها و دیپلماسی، برجام را عملیاتی می‌کنم وطرفین را مجبور می‌کنم به برجام عمل کنند و شرایط اقتصادی را به جایی می‌رسانم که طرفین با التماس به برجام برگردند. با طرفین برجام بحث‌های جدی خواهم داشت و به نتیجه می‌رسانم تا برجام عملیاتی شود.
 
نخبگان خارج از کشور
 رضایی در ادامه گفت: دانشمندان فرهیخته در همه زمینه‌ها از ایرانیان در خارج از کشور وجود دارند و تا اینها هستند نیاز نداریم از افراد دیگر کشورها مشاوره بگیریم و من در مقابله این افراد تعظیم می‌کنم تا دوباره ایران را بسازیم و ایران را به شکوه خود برسانیم. ایران همیشه فرهنگساز و تمدنساز بوده و تولید علم و فرهنگ داشته و از اینرو از این نخبگان دعوت به همکاری خواهم کرد.
 وی در ادامه درباره مدیریت جهادی کشور نیز عنوان کرد: اگر برنامه نداشتم نمی‌آمد و وقت مردم را نمی‌گرفتم و اینرا خیانت می دانم. این پست‌ها امانت است. من اقتصاد را می‌فهمم و از ۱۷ سالگی وارد سیاست شدم پس مسائل سیاسی را می‌فهمم و موضوعات دفاعی را نیز می دانم و دشمن را از سرزمین بیرون کردیم پس روحیه و مدیریت جهادی دارم و مدیریت بومی را می‌پسندم. مدیریت جهادی از مشخصه‌های انقلاب ما است و با جوانان ۲۰ ساله از جمله قاسم سلیمانی و مهدی باکری جنگ را پیش بردیم.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: متاسفم دولتمردان به جوانان اهمیت نداد. برای من مهم نیست جوان اصولگرا یا اصلاح طلب است دنبال قهرمانانی می‌گردم که مشکلات را حل کنیم و هر ایرانی شایسته در داخل و خارج از کشور درگیر کار می‌شود و دولت برای همه ایرانیان به این روش شکل می‌گیرد.
 ارز دانشجویی
 رضایی اظهار کرد: اولین کاری که درباره ارز دانشجویی می‌کنم تثبیت قیمت آن است. سپس تمامی دانشجویان خارج از کشور که رساله خود را درباره نیازهای صنعتی و کشاورزی و انتقال فناوری انجام دهند به آنان مبلغ ارزی می‌دهیم. همچنین تلاش می‌کنیم فعالیت دانشجویان خارج از کشور با بنگاه‌های خصوصی ایران شکل گیرد و هربنگاه خصوصی که این دانشجویان را تحت پوشش قرار دهد در مسائل مالیاتی آن بنگاه، این امر درنظر گرفته می‌شود.
 وی ادامه داد: این سیاست ارتباط بین دانشجویان داخل و خارج از کشور را شکل می‌دهد.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: بنگاه‌های ما کوچک و متوسط هستند و در بازاریابی ضعیف هستند. این مسئله بازاریابی بسیار مهم است. بدون برندهای بزرگ نمی‌توانیم صادرات کنیم اما این برندها را به بنگاه‌های کوچک وصل می‌کنیم. از طرفی باید زنجیره ارزش کشاورزی و صنعتی را شکل دهیم.
 رضایی در ادامه یادآور شد: من اقتصاد کلان تدریس می‌کنم. اساس اقتصاد کلان به ثبات است و لازمه این کار، تنظیم درست سیاست‌های اقتصادی است. متاسفانه افراد مدعی اقتصاد در بانک مرکزی خراب کردند و این افراد معادلات تیلور را نمی‌دانند.
 شرکت‌های دانش بنیان
 وی توضیح داد: در دهه اخیر اقتصاد دیجیتالی و دانش بنیان در حال رشد است و رمز ارزها نیز جهش خوبی داشته و این فناوری‌های نوین مورد غفلت دولت است و یک معاونت با ریاست اقای ستاری داریم که با وزارتخانه‌ها بیگانه است. همه این جزیره‌های جدا را یکپارچه می‌کنم تا به صنعت و بخش خصوصی وصل شود. همچنین همه این بخش‌ها به صورت یکپارچه می‌شوند.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: علم و نظریه و نوآوری که در دانشگاه تولید می‌شود باید به شرکت‌های دانش بنیان رسیده و محصول تولید و به صنعت و بازارهای بین المللی برسد. این چرخه امروز معیوب است و این حلقه را کامل خواهم کرد.
 رضایی همچنین درباره نقش ایرانیان خارج از کشور در تصمیم سازی ها گفت: در شورای عالی ایرانیان خارج از کشور به صورت سایت جمع سپاری نظرات ایرانیان را می‌گیریم و در هیات دولت این نظرات را می‌گیریم و اعمال می‌کنیم.
 وی یادآور شد: در ۸ سال دوره ریاست جمهوری‌ام انتقال نسلی را انجام می‌دهم. اداره کشور به سمت پیری در حال حرکت است و جوانان را می‌شناسم و روحیه اعتماد به آنان را دارم. ما دانش مربی گرایانه داریم و می دانیم چطور جوانان فرایند مورد نظر را طی کنند. دانش تجربی ما در کار با جوانان فوق العاده است و این توانایی را می‌بینیم که انتقال بین نسلی رخ دهد. فرسودگی‌های بین جوانان به دلیل عدم اعتماد به آنان است.
 
فرهنگ
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: کشورهای فرهنگساز در دنیا کمتر از انگشتان دست است. برخی کشورها می‌توانند صنعت را گسترش دهند اما فرهنگ ندارند اما ایران ما در تولید فرهنگ بی نظیر است و اقوام ما نیز در این بخش فعال هستند و هریک آداب و سنت‌های خود را دارند.
 رضایی ادامه داد: فرهنگ اقوام ما بی سابقه است و کشورهای دیگر به ندرت مانند ما می‌توانند فرهنگسازی کنند. استان‌های ما بسیار غنی هستند و قطعاً اوضاع وزارت ارشاد را سامان می‌دهم. یک نفر را در وزارت ارشاد منصوب می‌کنند که کم ضرر باشد. به وزارت ارشاد اختیار می‌دهیم. البته فرهنگ فقط به دولت بر نمی‌گردد و دانشگاه و حوزه‌های علمیه مؤثر هستند.
 وی توضیح داد: ما کانون تمدن هستیم و در هر استان باید یک پروژه بزرگ اقتصادی فرهنگی داشته باشیم تا کانون اقتصادی فرهنگی استان‌ها تشکیل شود. دلم می‌خواهد هر استان را بزرگ بشماریم. به جوانان ایران خیلی اعتقاد دارم و مدیران می‌توانند جوانان را به سرعت رشد دهند. ما یک شب ۶۰ هزار نفر را از اروند عبور دادیم و ۲ هزار غواص در دریای طوفانی رفتند اما امروز نمی‌توانیم خودروی خود را درست کنیم.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: از جوانان در ساخت فرهنگ و اقتصاد استفاده خواهم کرد و قطعاً جوانان معجزه ساز خواهند بود.
 
تولید
 رضایی یادآور شد: تولید بدون بازار کارایی ندارد از اینرو بازار و تولید دو نیم کره هستند که باید بهم وصل شوند تا کره اقتصاد ملی شکل گیرد. همان اندازه که تولید ملی اهمیت دارد بازارهای خارجی مهم است و دیپلماسی را جدی می‌گیرم و رایزن‌های اقتصادی را از تجار و اقتصاددانان انتخاب کرده تا نیازهای بازارهای بین المللی را شناسایی و به کارآفرینان معرفی کرده و مشکلات آنان را حل کنند.
 وی اظهار کرد: باید بازارهای منطقه‌ای را فعال کنیم و کارآفرینان را برای فتح منطقه توجیه می‌کنیم. معتقدم باید در بازار داخلی قدرت رقابت ایجاد کنیم تا بتوانیم در بازارهای خارجی رقابت کنیم. باید بازار داخلی را از خارجی‌ها بگیریم و در اینصورت در بازارهای بین المللی می‌توانیم رقابت کنیم. باید نوسازی صنایع را در دستور کار قرار دهیم و رقابت کالاهای ایرانی را در داخل با کالاهای خارجی تقویت کنیم.
 تحریم‌ها
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: تحریم‌ها را با قیچی قطع می‌کنیم و یک طرف این قیچی دیپلماسی و یک طرف تولید و بی نیازی از واردات است. اگر این قیچی را درست کنیم این تحریم‌ها را برمی داریم.
  رضایی درباره رفع مشکلات بانکی نیز یادآور شد: اگر اف ای تی اف تصویب شود بانک‌های خارجی نمی‌توانند با بانک‌های ایرانی تبادل داشته باشند و تنها بانک خاورمیانه این استاندارد را دارد که بسیار کوچک است از اینرو باید بانک‌های ایرانی را مورد تجدید نظر قرار دهیم.
 وی ادامه داد: سعی می‌کنیم وام‌های کوچک و متوسط را در دستور کار قرار دهیم و در عین حال رتبه بندی مشتریان نیز اتفاق بیفتد. اگر این رتبه بندی انجام شود مشتریان اعتباردهی می‌شوند. در این شرایط وام دهی تسهیل می‌شود.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: این اقتصاد ۲۴ بند دارد که در مجمع طراحی شد و نتیجه رایزنی با کارشناسان و وزارتخانه‌ها در صحن مجمع آماده و خدمت مقام معظم رهبری دادیم و پس از اصلاح ایشان، به وزارتخانه‌ها ابلاغ شد. اقتصاد مقاومتی را به تصویب مجلس می‌رسانیم و آنرا براساس قانون به اجرا می‌رسانیم. اگر اقتصاد مقاومتی قانون و اجرا می‌شد تحریم نمی‌شدیم و این شرایط ایجاد نمی‌شد.
 رضایی درباره رکود اقتصادی تصریح کرد: متاسفانه امروز و فردا کردن دولت باعث شد برنامه ریزی و سرمایه گذاری با مشکل روبرو شود. گشایش‌ها به امروز و فردا وعده داده شد و سمت و سوی تولید و تجارت کارآفرین تعیین نشد و اقتصاد ایران به اصطلاح شرطی و معطل رابطه ایران با آمریکا و اروپا شد.
 وی افزود: این شرایط اقتصاد را به رکود برد. البته تحریم‌ها بی تأثیر نبود اما کارآفرین‌ها تحریم‌ها را دور زدند و فناوری‌های نوین وارد کشور کردند. می‌شد تحریم‌ها را دور زد اما دوستان ما در دولت دانش مدیریت اقتصاد در تحریم را نداشتند اقتصاد در صلح را مشروط به درآمدهای نفتی بلد بودند اما اقتصاد بحرانی را مدیریت نکردند و ما برای این اتفاق برنامه داریم.
 این نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره مسکن نیز گفت: تولید و خرید مسکن دو موضع مهم است. پیمانکاران تولید را به بازار سرمایه وصل می‌کنیم. مردم در این شرایط قدرت خرید مسکن ندارند و طرح مسکن مهر را بیهوده تعطیل کردند. این تجربه را در کنار اکباتان را داریم و با جمع بندی به این نتیجه رسیدیم هر زوج جوان ۱۰ درصد آورده داشته باشد و ما ۹۰ درصد به او وام می‌دهیم و سود بانکی را نیز ۴۰ تا ۵۰ ساله درنظر می‌گیریم تا فشار ایجاد نشود.
 رضایی ادامه داد: در اروپا و آمریکا این شرایط وجود دارد. باید اقساط را شکست و بانک هم ۹۰ درصد وام دهد. امروز فقط بانک مسکن وام می‌دهد و ما از همه بانک‌ها می‌خواهیم این کار را انجام دهند و من نام این اتفاق را نهضت خانه سازی ایرانیان گذاشتم.
 وی گفت: دولت ما دولت شایستگان خواهد بود و دست شایستگان داخلی و خارجی را می‌بوسم و از این افراد کارآمد دعوت می‌کنند.
 دولت اقدام و تحول، دولت پایان دادن به وعده‌های بی‌پشتوانه است
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت اقدام و تحول، دولت پایان دادن به وعده‌های بی‌پشتوانه است و زمان شعار تمام شده است.
 به گزارش کبنا، محسن رضایی روز یکشنبه در گفت و گوی تلویزیونی که از سیمای مرکز کردستان پخش شد، اظهار داشت: سرزمین ایران بهترین قطعه عالم است، از چشم اندازهای بدیع و اقلیم‌های متنوع و پوشش گیاهی و چهار فصل همیشه پر بازده آن طبیعتی را بوجود آورده که گویی جهان کوچکی در ایران ما شکل گرفته که از همه قاره‌های عالم قطعه‌ای در ایران ما وجود دارد.
 وی افزود: ایران سرزمین اقوام، قبیله‌های سرشار از غرور و رویاهای مالامال از پاکی و شور و مردمی پاک نهاد به زلالی چشمه‌های جوشان عالم است. هر صدفی را از گوهرش می‌توان شناخت، ایران را با ایران باید شناخت. طبیعتش، هنرش، ادبیاتش، نوابغش، مردم مهمانوازش و بناهای باشکوه و سابقه تاریخی و تمدنی چند هزار ساله ایران اسلامی حکایت از این گوهر پاک و کمیاب در عالم می‌کند.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: هنر امام انقلاب اسلامی این بود که با کمک عشق به وطن و اسلام همه ایرانی‌ها را جمع کرد، انسجام بزرگی بوجود آورد و ما دوباره یکی شدیم، واحد شدیم و بلند شدیم روی قامت خود ایستادیم.
 وی افزود: اما متاسفانه سیاست‌های نادرست دولت‌ها در این ۲ یا سه دهه اخیر باعث شد که این توانایی عظیم و این قامت بلند ایران خم شود و در مقابل مشکلات احساس ناتوانی و بعضاً ناامیدی به آن دست دهد. ما دوباره می‌خواهیم قیام کنیم بر روی پای خود بایستیم و حرکتی از نو را با دولتی نو آغاز کنیم.
 
امام در انقلاب اسلامی اقوام و همه استان‌ها را دور هم جمع کرد
 رضایی گفت: امام بزرگوار ما در انقلاب اسلامی اقوام و همه استان‌ها را دور هم جمع کرد، یک اتفاق بزرگ صورت گرفت و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و نه غرب و نه شرق هیچکدام نتوانستند در مقابل ملت ایران بایستند.
 وی ادامه داد: برای بار دوم امام در جنگ تحمیلی همه استان‌ها و همه اقوام را دور هم جمع کرد و در حالیکه پنج استان ایران اشغال شده بود و بیش از چهل، پنجاه کشور پشت سر صدام حسین بود همه آنها را به زباله دان تاریخ فرستاد.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: آیا نمی‌توانیم بار دیگر همه استان‌ها و همه اقوام دور هم جمع شویم و دوباره حرکت سومی را آغاز کنیم، حتماً امکانپذیر است با وجود رهبری فرزانه و جوانان غیرتمند چرا نتوانیم برای بار سوم قیام کنیم.
 وی اضافه کرد: قیام فرهنگی اقتصادی، قیام شکستن محاصره اقتصادی، قیام پیشرفت‌های بزرگ، قیام برای زندگی‌های بهتر و قیام برای تشکیل دولت وحدت ملی و قیام برای اینکه همه ایرانی‌ها ایرانی هستند و شهروند درجه یک و درجه ۲ در قاموس نظام جمهوری اسلامی وجود ندارد.
 رضایی گفت: اینطور نیست که از قبل انتخابات مهندسی شده باشد و فردی بیرون بیاید، این شما هموطنان هستید که سرنوشت صندوق‌ها را تعیین می‌کنید و خواهید گفت که شما اراده اصلی و انتخاب اصلی در دست شماست، آری ما دوباره می‌خواهیم آغاز کنیم.
 وی عنوان کرد: قیام سوم، قیام زندگی بهتر برای بهزیستی، برای سربلندی کشاورزان و کارگران و معلمان و بازنشستگان، برای زدودن غم و غضه از چهره بهترین مردمان روی زمین یعنی ایرانی‌ها، برای پیشرفت ایران، برای دستیابی به قله‌های بلند است.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه: همانطوری که در انقلاب و دفاع مقدس ما چنین کاری را کردیم اما شرطی که دارد این است که همه با هم حرکت کنیم.
وی تصریح کرد: ایران برای همه، دولت برای همه، زندگی برای همه، ثروت برای همه، قدرت برای همه و ما این کار را با تکیه بر حمایت‌های شما انجام خواهیم داد.
 
اختیارات و مسوولیت به استان‌ها می‌دهیم
 رضایی بیان کرد: ما دوباره استان‌ها و اقوام ایرانی را به میدان می‌آوریم. ما مناطق اقتصادی درست می‌کنیم، اختیارات و مسوولیت به استان‌ها می‌دهیم. یعنی اگر در یک استانی مردم سپرده‌هایشان را در بانک گذاشتند این سپرده‌ها در همان جا باید سرمایه گذاری شود. نه اینکه از هر استانی ۴۰ درصد سپرده‌های مردم به تهران بیاید و از تهران تبدیل به ارز شود و خارج شود. ما این را بالعکس خواهیم کرد، قرار نیست تهران استان‌ها را استثمار کند و خارج از ایران تهران را استثمار کند.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: ما با استثمار نویی که نیروهای انسانی و ثروت مردم از استان‌ها به تهران می‌آید و از تهران می‌رود به خارج، را پایان می‌دهیم و اختیارات و قدرت می‌دهیم و قطب‌های اقتصادی درست می‌کنیم و اینطور نیست که از تهران یک نسخه واحد برای همه استان‌ها صادر شود.
 وی عنوان کرد: در دولت ما که دولت اقدام و تحول است، دولت پایان دادن به وعده‌های بی پشتوانه است، زمان شعار تمام شده است و برای هر استانی برنامه خاص آن استان با کمک مردمان خود استان تنظیم شده است و هبچ استانی نیست که برایش نسخه مخصوص خود استان نوشته نشده باشد.
 رضایی افزود: هر استانی اقلیم، طبیعت و مردم خاص خودش را دارد و هر استانی نسخه خاص خودش را می‌خواهد، نسخه واحد نوشتن از تهران برای همه استان‌ها به معنای نادیده گرفتن ظرفیت‌ها، مزیت‌ها، قابلیت‌ها و استعداد مردم هر استانی است، دولت ما متناسب با ظرفیت‌ها، استعدادها و قابلیت‌ها و توانایی‌های هر استان نسخه پیشرفت و بهبود زندگی را در آن استان تهیه کرده‌ایم و اجرا خواهیم کرد.
 وی اضافه کرد: البته برخی از مسائل عمومی است، مثل یارانه ۴۵۰ هزار تومانی که برای همه استان‌ها است اما برخی از فعالیت‌های هر استان که خاص آن استان است باید تهیه و اجرا شود.
 هر استانی نسخه خاص خودش را می‌خواهد
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: هر استانی نسخه خودش را می‌خواهد و دولت ما براساس آن اقدام خواهد کرد، اما این کافی نیست ما اختیارات تصمیم سازی و تصمیم گیری را هم به همان استان می‌دهیم که مناطق اقتصادی و قطب‌های اقتصادی بوجود بیاید.
 وی گفت: مثلاً استان آذربایجان می‌تواند به شمال عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان و ارمنستان تجارت عظیمی داشته باشد، یا سیستان و بلوچستان می‌تواند هم به افغانستان هم به پاکستان و هم در یای عمان و هندوستان مبادلات عظیمی داشته باشد.
 وی افزود: خراسان با آسیای مرکزی، خوزستان با شمال خلیج فارس و کویت و عراق، کرمانشاه و ایلام و سایر استان‌های ما خراسان شمالی و جنوبی و اصفهان و اراک هرکدام به اندازه یک کشور می‌توانند تولید کنند.
 رضایی افزود: بسیاری از کشورهای اروپایی کمتر از استان‌های ما هستند، ۲۵ کشور اروپایی سرزمینشان در سرزمین ما می‌تواند جای بگیرد، ایران خیلی بزرگ است. مشروط به اینکه همه اقوام و همه استان‌ها همانطوری که همه در انقلاب و دفاع مقدس به صحنه آمدند در دولت اقدام و تحول همه مردم را به صحنه می‌آوریم و تمام ایران تبدیل به کارگاه‌های اقتصادی خواهد شد.
 وی گفت: اما مشروط به اینکه جوانان ما نشاط داشته باشند و از ظرفیت‌های همه زنان استفاده کنیم، شور و نشاط را در کشور ایجاد کنیم و آزادی‌های اجتماعی را در چارچوب قانون رعایت کنیم، مرتب به جوانان گیر ندهیم و آنها را آموزش بدهیم و مهارت‌ها و توانایی را بالا ببریم و اگر این کار را انجام بدهیم چرا نتوانیم ایران را به قله‌های بزرگ برسانیم.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من این تجربه را دارم، دولت ما این تجربه را دارد که چگونه از جوانان و همه اقوام می‌توان همه را دور هم جمع کرد و کارهای بزرگ همچون آزاداسازی خرمشهر را انجام داد.
 وی ادامه داد: یک بار دیگر دولت ما می‌خواهد چنین وحدت ملی همچون دوران دفاع مقدس را به وجود بیاورد و چپ و راست کردن و این قوم و آن قوم کردن، پارتی بازی‌ها و بی عدالتی‌ها همه باید کنار برود و ما این کار را خواهیم کرد.
 رضایی عنوان کرد: آیا بیرون کردن فقر و گرانی و بیکاری و تبعیض، اهمیت و ارزش آن کمتر از بیرون کردن سربازان صدام حسین از خرمشهر است. به فضل خدا دولت ما یک بار دیگر با کمک شما مردم و اذن پروردگار و حمایت‌های بیکران حضرت ولی عصر و سیاست‌های داهیانه رهبرانقلاب ما این کار را خواهیم کرد.
 استانداران را از مردم همان استان انتخاب می‌کنیم
 وی افزود: اما برای رسیدن به این ایده بزرگ، ما چند خط مشی داریم یکی اینکه استانداران دولت اقدام و تحول را از مردم همان استان انتخاب کنیم، سرزمین ایران در هر استان و قومش دارای مردان بزرگی هستند که مورد غفلت قرار گرفته است و ما پارتی بازی نمی‌کنیم.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: برای استانداری مثلاً ۱۰ نفر کاندیدا می‌شوند و یک مجمعی از نخبگان تشکیل می‌شود و با نمره بندی ۲ یا سه نفر یا سه نفر از میان آن نخبگان به دولت ما پیشنهاد می‌شود و یک بار دیگر ارزیابی می‌کنیم، لذا یک تیم سه نفره قوی از فرزندان همان استان را که تخصصص و توانمندی مشخصی دارند و خارج از هر باند و جناحی هستند انتخاب می‌کنیم و اختیارات می‌دهیم و ما در بعد اقتصاد این اختیار را به استان‌ها می‌دهیم.
 وی ادامه داد: مسئله دوم این است که کمک می‌کنیم از طریق امکانات پژوهشی و اطلاعاتی که در اختیار داریم به مدیران می‌دهیم و همفکری می‌کنیم و کارهای پژوهشی انجام می‌دهیم.
 رضایی گفت: مسئله دیگر اینکه ما با همه توان دولت اقدام و تحول پشت سر استاندارها و مناطق می‌آید اطلاعات و همفکری می‌کنیم، اما اجازه می‌دهیم خودشان تصمیم بگیرند و حمایت می‌شوند.
 وی تاکید کرد: اولین توجه ما به اقشار آسیب پذیر همچون معلمان، کارگران، کشاورزان و حتی کارکنان دولت خواهد بود و علاوه بر یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، مسئله اشتغال و تولید را در استان‌ها با حمایت دولت مرکزی انجام می‌دهیم.
 
نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می‌اندازیم
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: کار بزرگ دیگر این است که نهضت بزرگ خانه سازی ایرانیان را راه می‌اندازیم، که مردم با ۱۰ درصد آورده صاحب خانه می‌شوند و ۹۰ درصد دیگر را بانک‌ها وام می‌دهند و سود بانکی را دولت پرداخت می‌کند.
 وی ادامه داد: حالا شاید برخی‌ها بگویند این شدنی نیست اما من تعجب می‌کنم از کسانی که در اروپا و آمریکا درس خواندند افکار غربی را می‌آورند اما تجارت خود را نمی‌آورند.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: خود خانه سازان را هم در بازار سرمایه می‌بریم و از طریق بازار سرمایه نقدینگی جذب و خانه می‌سازند و به مردم می‌فروشند. اگر مسکن را راه بیندازیم ۳۰۰ صنعت پشت سر آن راه می افتد در و پنجره سازی، سیمان و موزاییک و چقدر شغل درست می‌شود و مردم به کار گرفته می‌شوند.
 وی گفت: اسفا از این گروه‌های سیاسی که سرگرم دعوا با خودشان هستند، نمایشنامه درست می‌کنند، شعبده بازی می‌کنند اما باید به فکر مردم باشید و مردم ولی نعمت ما هستند. صاحب این انقلاب و مملکت مردم هستند.
 وی تاکید کرد: ما و دوستان مثل دوران جنگ که زیر شیمیایی و بمیاران رفتیم یک بار دیگر خودمان را سپر مردم ایران می‌کنیم و نمی‌گذاریم غم و غصه که بر چهره مردم نشسته تدوام پیدا کند و اجازه نمی‌دهیم که نان قرضی و زباله گردی و کولبری بر قامت بلند مردم ایران بنشیند.
 رضایی عنوان کرد: من معتقدم حفظ کرامت انسانی مهمترین هدفی است که دولت من باید در قبال شما مردم عزیز انجام دهد. اینکه آبرو و حیثیت و نشاط و شادابی در زندگی شما موج بزند مهمترین آرزوی دولت من است و من تلاش می‌کنم که با همراهی شما و جوانان و حمایت‌های مداوم ما این مسئله صورت بگیرد.
 وی ادامه داد: مسئله ازدواج جوانان مسئله بسیار مهمی برای من است. مسئله حقوق خانه داری را رعایت می‌کنم. مرد کار می‌کند اما آیا تربیت فرزندان آینده شغل نیست. ما همه خانم‌های خانه داری را که شش ماه آموزش ببینند؛ سه ماه آموزش تربیت فرزند و سه ماه آموزش حفظ سلامت و بهداشت، در ۲ نوبت برای گروه اول که ۲ تا فرزند بیشتر داشته باشند من به آنها حقوق می‌پردازم و مسئله ارتقا کرامت انسانی را از داخل خانه آغاز می‌کنیم تا به شهر و کل کشور برسد.
 
شهرها را اقتصادی خواهیم کرد
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: علاوه بر مسئله ازدواج و خانه داری، کسب و کارهای خانگی را توسعه می‌دهیم. شهرها را اقتصادی خواهیم کرد و سعی می‌کنیم که اقتصاد از پایین به بالا بجوشد.
 وی عنوان کرد: کردستان، مرزبان ایران اسلامی هم در مقابل ضد انقلاب و ارتش بعثی عراق مقاومت بی نظیری کرد و ثابت کرد که کردستان همیشه جزو ایران است و وطنش ایران است.
رضایی گفت: من که روزهای و شب‌های فراوانی در کنار شما زندگی کردم و با کمک و حمایت شما امنیت کامل به شهرهای آنجا برگشت و ارتش عراق را از کشور بیرون کردیم. زحمات و افتخارات شما را بیش از هرکس دیگری می‌شناسم.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: یکی از دلایل تصویب منطقه آزاد بانه و مریوان این بود که شما لایق و مستحق تجارت و درآمد بیشتری بودید.
 کولبران را ساماندهی می‌کنم
 وی ادامه داد: کولبران فردی را به صورت گروه‌های تیمی و تعاونی‌های کوچک در می‌آوریم وسایل حمل و نقل بهتری می‌دهیم و وام می‌دهیم و از مشقاتی که یخچال را روی کول خود می‌گذارند نجات می‌دهیم. رنج و محنت آنها را پایان می‌دهیم و شغل تجاری خرد برای آنها فراهم می‌کنیم.
 رضایی تصریح کرد: از طرف دیگر کشاورزی کردستان بی نظیر است محصولات فراوان این استان فاقد انبارداری و صنایع تبدیلی و تکمیلی است، با تشویق و کمک سرمایه گذاران داخلی و خارجی این صنایع را توسعه می‌دهیم.
 وی ادامه داد: مسئله دیگر راه‌های مواصلاتی در کردستان است که به دلیل اقلیم جغرافیایی مشکلاتی دارد که تلاش می‌کنیم از شهرهای مرزی گرفته تا قروه و بیجار و سنندج تا شهرهای دیگر این مشکل حل شود.
 نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: من به شماها قول می‌دهم که به محض اینکه دولت ما مستقر شود و سند اقدام پیشرفت کردستان را امضا می‌کنیم و آن را منتشر می‌کنیم تا آن را از دولت ما مطالبه کنید.
 وی ادامه داد: اما اقدام مهمتر اداره استان کردستان را به خودتان می‌دهیم و حتماً یکی از فرزندان شایسته شما را در هیات دولت خواهیم داشت.
 رضایی گفت: چند ماه پیش به کردستان آمدم قول دادم که منطقه آزاد بانه و مریوان را تصویب می‌کنیم و امروز خدا را شاکر هستم این کار را عملی کردیم.
 وی یادآور شد: امروز هم من به شما قول می‌دهم که به محض استقرار دولت من، برنامه مهمی برای توسعه استان کردستان داریم و ظرفیت مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی و کولبری را ساماندهی نوی انجام می‌دهیم.
 سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد برگزار می‌شود.
 سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

خویشتن را سخره‌ی اصحاب لشکر کرده‌اند

کاندیدای محترم هوشیار باشند که می‌توانند در انتخابات به جای تکه پرانی و درشت گویی علیه ...
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...