تاریخ انتشار
جمعه ۱۴ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۲۲
کد مطلب : ۴۳۵۰۳۱
رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد؛

هیچ سوال آزمون نهایی لو نرفته است / عدم توجه به جزئیات مهم یک خبر!

۳
۰
هیچ سئوال آزمون نهایی لو نرفته است
کبنا ؛در پی برخی خبرها در فضای مجازی و برخی رسانه‌ها مبنی لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی در آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد و انتشار مصاحبه‌ای از مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان در برخی رسانه‌ها وی ضمن رد موارد مطرح شده گفت: متاسفانه در مصاحبه مطرح شده موضوع لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی مطرح شده است که به هیچ وجه صحیح نمی‌باشد.
به گزارش کبنا، کورش دلشاد افزود: دقت در تنظیم خبر رسانه بسیار حائز اهمیت است لذا انتظار می‌رود در موضوعاتی مانند آزمون مدارس به جزئیات خبر دقت شود تا ناخواسته موجب تشویش اذهان عمومی نشود.
دلشاد گفت: آنچه که در رسانه‌ها به عنوان لو رفتن سؤالات آزمون نهایی مطرح شد، در واقع مربوط به سؤالات یکی از دروس پایه نهم بوده که آزمونی داخلی محسوب می‌شود و اصلاً ارتباطی به آزمون نهایی ندارد.
وی در خصوص جزئیات این خبر ادامه داد: آموزش و پرورش با دارا بودن 100 حوزه امتحانی شهری و روستایی در پایه نهم همه امتحانات را به نحو بسیار مطلوب و بدون کوچکترین مشکلی برگزار کرده است.
دلشاد گفت: همه امتحانات پایه نهم با توجه به این که داخلی برگزار می‌شوند اما در یک ساعت مشخص در همه حوزه‌های امتحانی، تصمیم بر این شد که در مناطق روستایی 1 ساعت و در حوزه‌های شهری هم نیم ساعت قبل از برگزاری آزمون سؤالات که توسط حراست لاک و مهر شده هستند با حضور حراست، ارزیابی، امتحانات و کارشناس مقطع با احراز هویت رئیس حوزه امتحانی و طی صورتجلسه ای، تحویل داده شود.
وی ادامه داد: موضوع مطرح شده در رسانه‌ها مربوط به یکی از روستاها است که 10 دقیقه قبل از برگزاری آزمون سؤالات در محیط مدرسه مشاهده شده است و عملاً در این مدت امکان سوءاستفاده وجود نداشته است که هر چند برای همین ده دقیقه تخلف هم مدیریت مدرسه را فوراً لغو ابلاغ کردیم چون برای ما هیچگونه سهل انگاری پذیرفتنی نیست.
دلشاد با تاکید بر اینکه این آزمون در واقع یک آزمون داخلی مدارس محسوب می‌شود، افزود:  برای تمرین و آشنایی بیشتر دانش آموزان با شرایط حضور در آزمون‌های نهایی، سعی می‌شود شرایط برگزاری امتحانات پایه نهم شبیه آزمون نهایی باشد که برخی بر این تصور بوده‌اند سؤالات آزمون نهایی لو رفته است در حالی که اینگونه نبوده است.
وی گفت: آنچه که در آموزش و پرورش به عنوان آزمون نهایی مدارس برگزار می‌شود، مربوط به پایه دوازدهم است که خوشبختانه در شهرستان بویراحمد این آزمون‌ها در همه رشته‌ها به نحو بسیار مطلوبی برگزار شده است و هیچگونه اشکالی هم بر آن وارد نبوده است.
دلشاد ادامه داد: آزمون نهایی پایه دوازدهم در شهرستان بویراحمد در 28 حوزه امتحانی که حدود 40 درصد حوزه‌های امتحانی استان را تشکیل می‌دهد برگزار می‌شود که ضمن حساسیت زیاد بر امنیت و سلامت برگزاری، با توجه به شرایط کرونایی تاکید زیادی بر رعایت پروتکل‌ها شده است.
وی گفت: کنترل شدید ورود و خروج به حوزه‌های امتحانات نهایی، رعایت فاصله 2 متری در سالن امتحانات، استفاده از تهویه مناسب و استفاده اجباری همه دانش آموزان از ماسک برای همه عوامل برگزاری و دانش آموزان با جدیت تمام اعمال شده است ضمن اینکه تیم‌های بازرسی آموزش و پرورش شهرستان، از حوزه‌های امتحانی به صورت مرتب بازدید و سرکشی می‌کنند.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد، در پایان ضمن توصیه به خبرنگاران برای دقت در جزئیات اخبار مهم گفت: در مجموع آنچه که به عنوان لو رفتن سؤالات امتحانات نهایی منتشر شد صحیح نیست و در واقع بخش زیادی از دلیل انتشار این خبر، عدم توجه به تفکیک امتحان نهایی با امتحانات داخلی و همچنین عدم توجه به زمان بیرون آمدن سؤال که در یک مدرسه روستایی آن هم 10 دقیقه قبل از امتحان که نشانه سهل انگاری بوده نه سوء استفاده، بوده است.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

یا علی
Iran, Islamic Republic of
اگر خبر نداری مصاحبه نکن .اول درست تحقیق کن بعد مصاحبه کن
ععع
Iran, Islamic Republic of
مگر دانش آموز بیچاره چیزی خونده بود اگر مدارس کمک نکنند ۹۵درصد دانش آموزان مردود میشن
علیزاده
Iran, Islamic Republic of
مسخرس واقعا.اول تایید سپس رد خبر میشه.متاسفم .شما که کاملا نسبت به تخلف واقف هستید بی نهایت زشت و زننده هست که میخواهید انکارش کنید.حداقل به شعور مردم بیش از این توهین نکنید
فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

فیلم/ رئیسی: اقتصاددان‌ها را به خط می‌کنم

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری: برای من خدمت کردن در دستگاه قضا مغتنم است. امروز مواجه شدم ...
تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

تلاش‌هاي اصلاح‌طلبانه؛ چرا همتی نمی‌تواند نماینده اصلاح‌طلبان باشد؟

همتي و مهرعليزاده اما تمام توجه‌شان معطوف به اصلاح‌طلبان نيست. همتي در روزهاي اخير در ...
آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو گفت: گاهی ...
1