تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۷:۳۰
کد مطلب : ۴۳۴۶۵۲
در جمع شماری از اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی؛

انتقادات شدید سید حسن خمینی در پی ردصلاحیت گسترده داوطلبان انتخابات 1400: آقایان یک لحظه از کسوت خود بیرون آیند؛ آیا عملکرد خود را می‌پذیرند؟/ اگر من به جای کاندیداهای تأیید شده بودم انصراف می‌دادم/ دولت برآمده از این انتخابات توان حل هیچ مشکلی را ندارد

۱۲
۰
انتقادات شدید سید حسن خمینی در پی ردصلاحیت گسترده داوطلبان انتخابات 1400: آقایان یک لحظه از کسوت خود بیرون آیند؛ آیا عملکرد خود را می‌پذیرند؟/ اگر من به جای کاندیداهای تأیید شده بودم انصراف می‌دادم
کبنا ؛ سید حسن خمینی با اشاره به ردصلاحیت تعداد زیادی از کاندیداهای انتخابات 1400 هشدار داد: هر روز و امروز هر حرکتی که بخواهد نافی عنصر جمهوری باشد یک حرکت ضدانقلابی است. مگر می‌شود نظام همان نظام امام باشد و مردم در آن حق نداشته باشند؟! اینکه کسی بگوید اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند هم مشروعیت نظام باقی است ناشی از نشناختن روح و ماهیت جمهوری اسلامی است.»

به گزارش کبنا؛ حجت الاسلام و المسلمین سید حسن خمینی در جمع شماری از اعضای ستاد مرکزی بزرگداشت امام خمینی و به مناسبت سالروز فتح خرمشهر گفت: سالروز پیروزی بزرگ مردم ایران در سوم خرداد و فتح خرمشهر را تبریک عرض می‌کنم و به همه حقداران این روز بزرگ عرض ارادت می‌کنم. پیروزی فرزندان اسلام در خرمشهر نتیجه جمهوری اسلامی بود و از آن تحول بزرگ این پیروزی عظیم نتیجه شد. جمهوری اسلامی یک تحول بنیادین در حوزه فکر و اندیشه دینی بود که به مرحله اجرا درآمد و به منصه ظهور رسید. قبل از جمهوری اسلامی حکومت‌های دینی دیگری بودند و حکومت‌های غیردینی هم بودند؛ مردم سالاری‌ها بودند و دین سالاران هم حکومت داشتند. کار بزرگ و استثنایی و ممتاز امام خمینی آن بود که عنصر مردم و رأی ملت را در حکومت دینی و در مشروعیت این حکومت دخیل کرد. تا قبل از آن تنها بحث «بیعت» مطرح بود و این فکر امام بود که این هویت جدید را پدید آورد.
 یادگار امام تاکید کرد: هر روز و امروز هر حرکتی که بخواهد نافی عنصر جمهوریت باشد یک حرکت ضدانقلابی است. مگر می‌شود نظام همان نظام امام باشد و مردم در آن حق نداشته باشند؟! اینکه کسی بگوید اگر مردم در انتخابات شرکت نکنند هم مشروعیت نظام باقی است ناشی از نشناختن روح و ماهیت جمهوری اسلامی است. این فکر ناشی از اندیشه تحجر یا اندیشه غربگراست. اگر روزی جمهوریت نظام لطمه دید و مردم در آن نادیده گرفته شوند یا مثلاً امروز عده‌ای حق جمهور را محدود کردند همان اندازه جمهوری اسلامی لطمه خواهد دید که اگر اسلام و آموزه‌های آن زائل شوند.
  عامل اصلی چنین ردصلاحیت هایی توجه نداشتن به عنصر زمان و مکان در اجتهاد و ماندن در همان اندیشه بسته و ناکارآمد است
  سید حسن خمینی با اشاره به ردصلاحیت گسترده داوطلبان کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری 1400 افزود: به نظر می‌رسد عامل اصلی چنین ردصلاحیت هایی توجه نداشتن به عنصر زمان و مکان در اجتهاد و ماندن در همان اندیشه بسته و ناکارآمد است. اگر کسی جهان را بشناسد، آن را بفهمد، فضای جامعه اسلامی و اندیشه ورزیدن و مشکلات را دریابد به راحتی می‌فهمد این گونه عملکرد پایه‌های مشروعیت و مقبولیت نظام اسلامی را سست می‌کند. اگر ما سخن می گوییم فقط از این جهت است والا اگر بحث اشخاص مطرح بود می‌گذاشتیم آنها تا هر وقت که بخواهند باشند. در قرآن می‌فرمایند: «وَاتَّقوا فِتنَةً لا تُصیبَنَّ الَّذینَ ظَلَموا مِنکُم خاصَّةً ۖ وَاعلَموا أَنَّ اللَّهَ شَدیدُ العِقابِ» (و از فتنه‌ای بپرهیزید که تنها به ستمکاران شما نمی‌رسد؛ (بلکه همه را فرا خواهد گرفت؛ چرا که دیگران سکوت اختیار کردند.) و بدانید خداوند کیفر شدید دارد!). امروز واقعاً باید به همه دست اندرکاران مضمون این آیه را یادآور شد.
 
آقایان یک لحظه از کسوت خود بیرون آیند، آیا عملکرد خود را می‌پذیرند؟
وی یادآور شد: البته من شک ندارم که روح تفکر مردم گریز و جمهور ستیز از جان دشمنان مردم در کالبدها دمیده می‌شود و عده‌ای ناآگاهانه آن را در جان خود می‌پذیرند.
 سید حسن خمینی گفت: واقعاً کافی است آقایان یک لحظه از کسوت خود بیرون آیند، آیا عملکرد خود را می‌پذیرند؟ پشت عبارت پردازی‌های زیبا و رفتارهای مقدس مآبانه سنگر گرفتن و پاسخگو نبودن و در عین حال تیشه به ریشه اصیل انقلاب زدن را نمی‌دانم چه بنامم؟! البته در این میان رقبای انتخاباتی هم که سالم از گردنه عبور کردند آسیب دیده‌اند و من اگر جای آنها بودم، انصراف می‌دادم چرا که دولت برآمده از این انتخابات توان حل هیچ مشکلی را ندارد و خود را هم در مقابل مردم و هم در مقابل خدا مسئول خواهند یافت و ناتوان در حل مسائل صحنه را ترک خواهند کرد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
اگه خودت هم اومده بودی الان رد صلاحیت میشدی
Iran, Islamic Republic of
تو برو اون پولهایی که بهن میدن باش حال کن از جیب مردم
Iran, Islamic Republic of
اگر من هم منافعم در خطر باشد ..
Iran, Islamic Republic of
شما به جای خودت باش.
افسوس که کی به جای امام مانده است .
کسیکه حرف او و بی بی سی و منافقین و افساد طلبان یکی است
Iran, Islamic Republic of
یعنی جنابعالی کاسه داغتر از اش هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!
سید حسن درست میفرماید متحجرینی که خون به دل امام کردند حالا در صدد حذف جمهوریت نظام برامدند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
همدرد
Iran, Islamic Republic of
چهره سید حسن خمینی نورانی و دلنشین است و این چهره محبوبیت زیاد دارد.
Iran, Islamic Republic of
اخ چه راحت دورت زدن تاریخ فکر نمی کردم اینقد ساده باشی
Iran, Islamic Republic of
چقدر این کشور باید از دست امثال تو زجر بکشد. این بلایی که سر مردم اومده بخاطر دولتی است که با دفاع تو و امثال تو سر کار اومد. بدبخت کردید ملت رو. فکر کنم سکوت کنی خیلی سنگین تری. اینقدر از اسم امام سوء استفاده نکن.
Iran, Islamic Republic of
چهل سال از این انقلاب گذشت ما توی کف یه دولت هستیم که شما تهش نگید مردم رو بدبخت کرد و رفت؟ به نظرت اشکال از کجاست؟ هاشمی رو گفتن مفسد، خاتمی رو گفتن غربگرا، احمدی نژاد که گفتن منحرف روحانی هم شد خائن و همگی هم عامل بدبختی مردم. پس معلوم میشه عیب از جای دیگه است
Iran, Islamic Republic of
اینهمه زود انتقاد میکنی تواین هشت سال یکبار هم به دولت روحانی انتقاد میکردی؟
Iran, Islamic Republic of
خشتی که نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج
Iran, Islamic Republic of
خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج /
آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

آخرین اظهارات جهانگیری در باره رد صلاحیتش، اصلاح‌طلبان و شورای نگهبان

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش‌رو گفت: گاهی ...
بدرود اصلاحات؟

بدرود اصلاحات؟

هاشمی‌رفسنجانی ردصلاحیت شد تا شورای نگهبان همه اصلاح‌طلبان را غافلگیر کند؛ اما در عین ...
نظامی‌ها پشتيبان كدام كانديدا؟

نظامی‌ها پشتيبان كدام كانديدا؟

ممکن است در برهه‌هایی از زمان نزدیکی نظر بدنه نیروهای نظامی و فرماندهان کم و زیاد شده ...