تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۹
کد مطلب : ۴۳۳۷۳۹
عضو هیئت رئیسه مجلس؛

هرهفته روحانی حاشیه سازی می‌کرد این هفته جهانگیری/ می‌خواهند مذاکرات تا زمان انتخابات ادامه پیدا کند/ بگویند برای برداشتن فشار از روی دوش مردم چه کردند؟/ این دولت اگر پروژه‌ای هم انجام داده چندبار افتتاحش کرده

۳
۰
می‌خواهند مذاکرات تا زمان انتخابات ادامه پیدا کند / این دولت اگر پروژه‌ای هم انجام داده چندبار افتتاحش کرده
کبنا ؛حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که چرا معاون اول رئیس جمهور این اظهارات را در رسانه ملی مطرح نمی‌کند، تصریح کرد: معمولا اینها می‌خواهند این گونه برنامه ها را مهندسی کنند و در صدا وسیما این امکان فراهم نیست.
به گزارش کبنا و به نقل از جهان نیوز، حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، درباره صحبت‌های اخیر معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اینکه «اگر ما رای ندهیم، مافیا روی کار می‌آید» اظهار داشت: به نظر می‌رسد ایشان 8 سال زمان را اشتباه گرفتند، باید 8 سال پیش و قبل از انتخابات سال 92 این صحبت‌ها را می‌کردند نه در حال حاضر. این صحبت‌ها دقیقا به خودشان بر می‌گردد. این حرف‌ها دیگر خریداری ندارد و اینها باید پاسخ دهند که در این حدود 8 سالی که زمام کشور در اختیارشان بود برای معیشت و اقتصاد مردم و بی اثر کردن تحریم‌ها چه کردند. لطفا درباره 21.3 میلیارد دلار ارز 4200 تومانی توضیح دهند که آن را به چه کسانی دادند؟ و چه مقدار از آن به کشور برگشت.
 عضو هیئت رئیسه مجلس در پاسخ به این سوال که آیا صحبت های اخیر معاون اول رئیس جمهور جنبه انتخاباتی دارد، خاطرنشان کرد: این یک فرآیند و روند حاشیه سازی است که هر هفته توسط آقای رئیس جمهور انجام می‌شود و حالا این هفته هم به دلیل نزدیکی به انتخابات، معاون اول رئیس جمهور این حاشیه سازی ها را ادامه دادند و این نوع حاشیه سازی ها هم فقط برای فرار از پاسخگویی به مردم است. 
 حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که چرا معاون اول رئیس جمهور این اظهارات را در رسانه ملی و در مقابل کارشناسان مطرح نمی‌کند، تصریح کرد: معمولا اینها می‌خواهند این گونه برنامه‌ها را مهندسی کنند و در صدا وسیما این امکان فراهم نیست، ولی در جایی غیر از رسانه ملی به راحتی می‌توانند این برنامه‌ها را مهندسی کنند؛ که چه کسی چه سوالی بپرسد و چه پاسخی داده شود. بعضی مواقع هم دروغ آنقدر با شاخه و برگ گفته می‌شود که بالاخره برخی می‌پذیرند.
 وی در واکنش به این بخش از سخنان معاون اول رئیس جمهور مبنی بر اینکه باید در دولت می‌ماندم تا فشار اقتصادی را از دوش مردم کم کنم، گفت: با وجود این صحبت‌ها همه این اتفاقات که افتاده است؛ گرانی بیداد می‌کند و برخی موارد هم که دست مافیا افتاده، لطفا بگویند برای برداشتن فشار از روی دوش مردم چه کاری انجام شده است.
 عضو هیئت رئیسه مجلس درباره بخشی دیگر از صحبت های جهانگیری مبنی بر اینکه عده‌ای نمی‌گذارند مردم از منافع برجام برخوردار شوند، بیان کرد: همان طور که در انتخابات سال 92 گفتند که اگر پشت میز مذاکره بنشینند همه مشکلات حل می‌شود که البته این طور هم نشد، اکنون هم قصد دارند با تحریف درباره پیشرفت مذاکرات، به نوعی تا زمان انتخابات این مذاکرات را ادامه داده تا  جریان غربگرا بالاخره کاندیدایی که متمایل به آن ها باشد پیدا کند و جهت گیری ها به سمت او شود. کما اینکه آقای روحانی در جایی گفتند که اگر فلان فرد بیاید دولت سوم روحانی استمرار پیدا می‌کند.
 وی با اشاره به اینکه تیم مذاکره کننده به دلیل ضعفی که از خود در برابر طرف مقابل نشان دادند، نتوانست کاری پیش ببرد، گفت: اینها به دنبال مذاکره هستند تا به نتیجه‌ای برسند و به نوعی این 8 سالی که وقت کشور گرفته شده را پوشش دهند، اما واقعیت این است که نتواستند و به جای معرفی آمریکا به عنوان عامل وضع تحریم‌های ظالمانه علیه کشور به دنبال این هستند که با تحریف موضوع، مقصر را بخشی از مردم و برخی از مسئولان داخلی معرفی کنند که نقشی در این وضع نداشته و دلسوزانه به دنبال بی اثر کردن تحریم ها هستند.
عضو هیئت رئیسه مجلس با تاکید بر اینکه جریان غربگرا به دنبال این است که به جای تصویر واقعی از مذاکرات یک تصویر ساختگی ارئه دهند، خاطرنشان کرد: اینها در این تصویر ساختگی و القا کننده به دنبال این هستند که مذاکرات را رو به پیشرفت نشان دهند در حالی که آنچه تاکنون در مذاکرات توانستند به دست آورند فقط تعیین ساختار مذاکره بوده و از لحاظ محتوایی اتفاقی رخ نداده است. اینها بدانند که هرگونه توافق به جز لغو تمامی تحریم ها بر خلاف منافع ملت ایران خواهد بود.
حاجی دلیگانی در پایان در واکنش به این قسمت از صحبت های معاون اول رئیس جمهور درباره اینکه شرم می کنیم دستاوردهایمان را بگوییم، توضیح داد: اتفاقا این موضوع برعکس است. اگر اینها یک قدمی بردارند چندین بار آن را بیان می کنند و اگر پروژه ای توسط آن ها انجام شود چندبار آن را افتتاح می‌کنند.
نام شما

آدرس ايميل شما

دنا اورمزد
Iran, Islamic Republic of
اینها می‌خواستند برای ملت کار کنند
شبانه روز فقط به دولت حمله می کنند و بیانیه می‌دهند و شکایت می کنند
واقعیت ها را تحریف می کنند و.......
Iran, Islamic Republic of
بیچاره مردم ...هیچکس هیچ کاری برای مردم نمیکنه نه دولت نه مجلس نه حتی قوه قضاییه. هیچکس. دلم میسوزد اما کاری زدستم برنمیاد....چون چیزی هم بگی ..
محمد ولایی
Iran, Islamic Republic of
آقای دلیگانی اگه راست میگویید چرا محرمانه سیگنال به غربیها می فرستید؟؟؟؟!!!!چرا در داخل علیه دولت کارشکنی بین المللی میکنید ؟؟؟؟!!!چرا فایل صوتی را دزدیدند ودادید به بن سلمان ؟؟؟بخدا قسم کارهایی که به اسم انقلابی انجام میشود در ایران عزیز هیچ دشمنی اینطور علنا نمی کند!!!!!!!واگر آنهایی که کشته و مرده. وغیرت کشی سرداردلهایند چرا انتقامش را نمیگیرند ؟؟؟؟تنها در خانه روی تختخواب اشک ریختن جز دروغ که دروغگو دشمن خداست وشعار توخالی. اگه راست میگویند دلسوز سردار دلها یید قاتل در سوریه و افغانستان وعراقه حرکت کنید ونتقام بگیرید !!!!!بعد شعار دهید تا مردم باور کنند !!!!چرا اگر یکی نظر درونی وحرف حقی برزبان میآورد را دشمن میدانید ؟؟؟؟مگر در اسلام عقیده ونظر ممنوعه ؟؟؟؟!!!!وووووووو ظریف حرف ظا هر وباطنش را که بر سرش آمده بود بدون دروغ گفت ؛؛؛؛؛اما کاسه. های از آش داغترانی که شبیه منافقانند به طبل بهره برداری میزنند ؛؛؛؛؛اگه راست میگویند دشمن وقاتل نزدیکه عملا انتقام گیرید نه با شعار ؛؛؛؛!!!!ازخدا بترسید از خدا بترسید اگه نمی ترسید ؛؛؛!!!از تاریخ بترسید ازتاریخ بترسید
آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...