تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۰۱:۲۱
کد مطلب : ۴۳۳۲۷۵
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه خبر داد

بیمارستان و اورژانس دهدشت مملو از بیماران کرونایی / فوت خانوادگی در کهگیلویه / مردم به فکر خودشان باشند، تخت خالی گیر نمی‌آید

۱۲
۳
بیمارستان و اورژانس دهدشت مملو از بیماران کرونایی / فوت خانوادگی در کهگیلویه / مردم به فکر خودشان باشند، تخت خالی گیر نمی‌آید
کبنا ؛اعمال محدودیت‌های سختگیرانه در شهرستان کهگیلویه پاسخ نداده و شرایط این شهرستان به لحاظ شیوع کرونا قرمز و بحرانی شده، بار شهرستان‌های لنده و چرام به دلیل نبود زیرساخت‌های بهداشت و درمان بر دوش کهگیلویه است. محمد طاهر طیب زادگان در آخرین اظهاراتش گفته اصلاً انتظار این بحران را نداشتیم و الان بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت مملو از بیماران کرونایی است، و اورژانس و راهروهای دهدشت نیز از بیماران کرونایی پُر شده و از مردم می‌خواهیم که پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.
محمد طاهر طیب‌زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه در این زمینه به ایسنا، گفت: تخت‌های تنها بیمارستان سه شهرستان توسط بیماران کرونایی پُر شده است.
طیب زادگان، افزود: مراجعات و بستری کرونایی در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت از ظرفیت بیمارستان بیشتر است.
وی اظهار کرد: بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت در مجموع ۲۳۵ تختخوابی است که در برخی روزها تا ۱۸۰ تخت این بیمارستان در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفته است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه با بیان اینکه اصلاً پیش بینی نمی‌کردیم که با این بحران مواجه شدیم، خاطرنشان کرد: بیشتر بخش‌های بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است و تنها بخش‌های جراحی و داخلی، اطفال و نوزادان و سی‌سی‌یو یا آی‌سی‌یو را با هم ادغام کرده‌ایم.
طیب زادگان تصریح کرد: علاوه بر این که بیمار تخت‌های بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت پُر شده است هم اکنون اورژانس و راهروهای اورژانس این شهر نیز از بیماران کرونایی پُر شده است که بر روی تخت و برانکارد تحت مراقبت و درمان هستند.
وی ادامه داد: روند بستری بیماران کرونایی از شهرستان‌های چرام و لنده روزانه در حال افزایش است.
 
خانوادگی شدن کروناویروس در کهگیلویه

 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه عنوان کرد: در اعمال محدودیت‌های کرونایی قطعاً باید سختگیرانه تر ادامه داده شود تا بتوانیم این شرایط بحرانی کرونایی در این شهرستان را به ثبات برسانیم.
طیب زادگان تاکید کرد: شرایط انتقال کروناویروس در شهرستان کهگیلویه خانوادگی است که انتظار داریم مردم شهرستان‌های چرام و لنده و پروتکل‌های بهداشتی را جدی‌تر از همیشه رعایت کنند چراکه هفت نفر از یک خانواده به کرونا مبتلا شدند و همچنین از یک خانواده دو نفر بعلت کروناویروس فوت کرده‌اند.
وی اظهار کرد: از مردم انتظار داریم در صورتی که یک نفر از اعضای خانواده آنها به کروناویروس مبتلا شده در خانه نیز پروتکل‌ها را رعایت کنند و کرونا را ساده و عادی نگیرند تا دیگر اعضای خانواده دچار مشکل نشوند.
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه گفت: بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت ضمن خدمات دهی به بیماران کرونایی شهرستان کهگیلویه به بیماران کرونایی شهرستان‌های چرام و لنده نیز خدمات ارائه می‌دهد که متاسفانه هم اکنون این بیمارستان پُر شده است.
 طیب زادگان افزود: در صورتی که این وضعیت ادامه پیدا کند جوابگوی بیماران کرونایی نخواهیم بود و از توان ما خارج است البته برای نیازمندی‌ها مدام با دانشگاه علوم پزشکی در ارتباط هستیم. به مردم توصیه می‌شود کرونا را بیش از پیش جدی بگیرند و آمارهای کرونا نیز واقعی است هرکس آمار کرونا را قبول ندارد می‌تواند بیاید و از نزدیک وضعیت بیمارستان امام خمینی دهدشت را ببیند.
وی اظهار کرد: تعداد فوتی‌های کرونایی طی فروردین ماه ۱۴۰۰ در شهرستان کهگیلویه از ابتدای شیوع کرونا تا کنون، رکورد بی سابقه به ثبت رسانده است.
 آتش رعایت نکردن پروتکل‌های دامن همه را خواهد گرفت
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه خاطرنشان کرد: بیشتر بیماران بستری در بیمارستان امام خمینی (ره) دهدشت در سنین جوان هستند.
طیب زادگان ادامه داد: در صورتی که این روند افزایشی در شهرستان کهگیلویه ادامه پیدا کند آتش رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی که در این شهرستان شعله‌ور شده دامن همه را خواهد گرفت.
 
شروع شدن دورهمی‌های بازی گُرنا و شطرنج!
وی تاکید کرد: در شهرستان کهگیلویه از تجمعات عروسی و عزا جلوگیری شده و این تجمعات جمع شد اما متاسفانه سایر دورهمی های از جمله بازی گُرنا و شطرنج در این شهرستان شروع شده است!
 مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان کهگیلویه اضافه کرد: از مردم انتظار داریم در این شرایط کرونایی جهت سلامتی خود خانواده و دیگران مسئولانه برخورد کرده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.
 طیب زادگان بیان کرد: نیازمند همکاری جدی‌تر از گذشته مردم هستیم چرا که کادر درمان هرچه در توان دارند انجام می‌دهند اما اگر مردم را رعایت نکنند با فاجعه مواجه خواهیم شد.
به گزارش کبنا، آنطوری که طیب‌زادگان مدیر شبکه بهداشت و درمان گفته؛ تصمیمات ستاد کرونا خیلی کارساز نبوده، عروسی‌ها و مراسم عزاداری‌ها کنترل می‌شود، اما گوشه دیگر بازی گُرنا برگزار می‌کنند. همچنین گفته می‌شود که کرونا خانوادگی شده و 7 نفر از یک خانواده درگیر کرونا می‌شوند و دو نفر از یک خانواده فوت می‌کند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Sss
Iran, Islamic Republic of
باسلام... باعث وبانی چنین مسائلی خود طبیب زادگان بعد بقیه شورای تامین شهر بوده وهستند:
1:درایام نوروز یعنی طبیب زادگان خواب بود تا 13بدر اینهمه عروسی وعزا نمیدید
2:گلفروشی ها رو می دید هرروز چندتا ماشین عروس ودوماد تزئین میشد
3:شهر دهدشت دوتا سالن آرایش معروف زنانه داشته وهرروز شاهد بالای 15تا عروس تو اینستا ما می‌دیدیم...
4:الان فقط و فقط بدونه وبدانند در اون دنیا حق الناس و حق زن وبچه اینهمه بازاری به گردن ایشون وامثال ایشون هست که دارن کرایه مغازه، مالیات و... میدن وخودش ن حقوق و اضافه کاری و... میگیرن
Ssss
Iran, Islamic Republic of
خدا لعنت کنه/ بعد بقیه مسولان شهر
Fff
Iran, Islamic Republic of
خدا میدونه فقط خودت باعث و بانی بودین و هستین
محمدی
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه بیمارستان ریئس هم ندارد و مدیر شبکه گاهی بازدید دارد از بیمارستان که آنهم در این وضعیت کرونایی کار ساز نیست و پرسنل هم سرگردان هستند و در این شرایط بحرانی می طلبد که یک مدیر مقتدر و با درایت امور بهداشت و درمان را در شهرستان مدیریت کند
Iran, Islamic Republic of
چرا کسی به فکر مدیریت تنها بیمارستان کهگیلویه بزرگ نیست و مدیریت شبکه بهداشت کهگیلویه هم اینطوری کجدار و مریض سپری می شود
Iran, Islamic Republic of
تمام مغازها باز هستند بنگاه باز هستند
اصغر
Iran, Islamic Republic of
ندانمکاری در بهداشت و درمان دهدشت بیداد می کند دلم می سوزد کاری زدستم بر نمی آید .
Iran, Islamic Republic of
وقتی قبل از عید جناب فرماندار و طیب زادگان شهر را رها کرده بودند ! بطوریکه تالارها مراسمات و ........................ بدون رعایت پروتکل ساری و جاری بودند نتیجه قابل پیش بینی بود! واقعا اگر نظارتی بود باید مسئولین کهگیلویه محاکمه می شدند!!!!!!!!!
کارشناس
Iran, Islamic Republic of
باید به حال و روز مدیریت بهداشت و درمان دهدشت نشست و زار و زار گریه کرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
چرا بیمارستان بزرگ امام خمینی (ره) دهدشت مدیر ندارد و کسی پاسخگوی مردم نیست ؟
حقگو
Iran, Islamic Republic of
آخ از بخت مردم کهگیلویه بدبخت که بیمارستانشان رئیس ندارد و فریادرسی هم نیست.
بهداشتی
Iran, Islamic Republic of
از مقصران اصلی این بحران خود مردم هستند!تا کی میخواهین فقط مسولین را مقصر جلوه بدین(هر چند اونا هم شاید مقصر باشند)
ولی حرف من با اون مردمی هست وقتی درد را می دیدید و درمان (پیشگیری و رعایت پروتکل ها)را می دانستید چرا در حق خود و خانواده ی خود کوتاهی کردین!؟
آیا باید حتما زور بالای سرتان می بود تا رعایت کنید..؟!
آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...