تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۰۴
کد مطلب : ۴۳۲۹۶۵
داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری؛

علی مطهری: روحانیون نباید پست دولتی اشغال کنند / تسلیم بازی فریب صهیونیست‌ها نشویم

۰
علی مطهری: روحانیون نباید پست دولتی اشغال کنند
کبنا ؛داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری گفت: نوعی اصالت برای دسته‌بندی سیاسی قائل هستیم در حالی که ممکن است فردی برخی مواضع اصولگرایان یا اصلاح‌طلبان را قبول نداشته باشد یا برخی مواضع من مورد قبول آنها نباشد.
به گزارش کبنا و به نقل از همشهری‌آنلاین، علی مطهری داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد گفت: امروز در شرایط ویژه قرار داریم. کشور در سختی‌های زیادی قرار گرفته است و احتمال رفع این تحریم‌ها و احیای برجام وجود دارد.
نماینده مردم تهران در مجلس دهم،  با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری، افزود: این انتخابات تاثیرات مهمی در وضعیت معیشت و سیاست خارجی کشور دارد.  مشارکت فعال در انتخابات اولویت نخست و انتخاب اصلح اولویت دوم این انتخابات است.
مطهری ادامه داد: ما باید با تغییر فضا زمینه را برای حضور پر شور مردم در انتخابات فراهم کنیم. ما نوعی اصالت برای دسته بندی سیاسی قایل هستیم در حالی که ممکن است فردی برخی مواضع اصولگرایان و یا اصلاح‌طلبان را قبول نداشته باشد یا برخی مواضع من مورد قبول اصلاح طلبان یا اصولگرایان نیست. من مواضع خاص خود را دارم. بنابراین تناقضی در نظریات ما وجود ندارد و این مساله نمی‌تواند منجر به دوگانگی در اداره کشور شود.
وی در مورد سوالی درباره حضور در سیدحسن خمینی به عنوان داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری،  گفت: مخالف حضور روحانیون در انتخابات هستم شهید مطهری و حضرت امام (ره) هم این دیدگاه را دارند و شرایط حضور را اضطرارا می‌پذیرند روحانیون نباید پست‌های دولتی را اشغال کنند. حضور او بستگی به تشخیص خود دارد و اگر شرایط اضطراری است از نظر او مانعی برای حضور نیست.
مطهری درباره بازتاب اظهارنظرش در یک شبکه اجتماعی در مورد آزادی‌های اجتماعی، یادآور شد: جای تاسف است که در کشور به موضوعات جدی توجه نمی‌کنند و با تیترهای متفاوت با آبروی مردم بازی می‌کنند این مطلب عادی و منطقی بود و مطلب مهمی نبود.
رجل سیاسی مصداق مرد نیست
این نماینده ادوار با استقبال از حمایت جریان‌های فکری از حمایت او، درباره حضور زنان به عنوان نامزد ریاست جمهوری گفت: رجل سیاسی مصداق مرد نیست و زنان می‌توانند حضور داشته باشند.
وی با ابراز امیدواری از تایید صلاحیت خود، رد صلاحیت خود در انتخابات دوم اسفند 98 را سهوی دانست و خاطرنشان کرد: اگر در این دوره رد صلاحیت شوم تابع قانون هستم. اگر بخواهم از شخصی حمایت کنم این موضوع به شرایط بستگی دارد.
مطهری در مورد فضای مجازی، با اشاره به موفق نبودن فیلترینگ تلگرام، گفت: افراد باید بتوانند آزادانه اظهارنظر کنند. در فضای مجازی اگر امکان فیلتر مسایل غیراخلاقی هست باید انجام شود.
وی درباره ملاک گزینش افراد برای حضور در کابینه اش گفت: ملاک انتخاب افراد اصلح بودن است اهل تسنن و مسیحیان هم از نظر قانون مشکلی برای تصدی وزارت ندارند فقط رییس جمهور باید شیعه باشد.
مطهری درباره مساله برجام بیان کرد: باید روابط خود را با دنیای شرق و غرب دنبال کنیم تا بتوانیم حافظ منافع ملی باشیم.
وی افزود: اگر در انتخابات پیروز شوم دولت ائتلافی تشکیل می‌دهم و با انتخاب افراد اصلح از دو جریان سیاسی تشکیل کابینه خواهم داد. باید دو گروه اختلافات فکری را کنار بگذارند و به اداره کشور بپردازند اگر از دو گروه در قدرت باشند کارشکنی کمتر و پیشرفت خوبی در اداره کشور حاصل می شود.
تسلیم بازی فریب رژیم صهیونیستی نشویم
مطهری ادامه داد: توقف مذاکرات خواست رژیم صهیونیستی است و باید پاسخ این رژیم را داد. نباید در زمین اسراییل بازی کنیم و به موقع انتقام بگیریم و نباید تسلیم بازی فریب رژیم صهیونیستی شویم.
مطهری مهمترین مشکلات اقتصادی کشور را افزایش نقدینگی و تورم عنوان کرد و گفت: افزایش نقدینگی در کشور باعث تورم می‌شود تسهیلات ارائه شده ار سوی بانک‌ها باید صرف تولید داخلی شود و نباید در تامین کالاهای اساسی کشور دچار مشکل شویم. می‌توان با کالا برگ الکترونیکی کالاهای اساسی مردم را تامین کنیم.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

برای جلوگیری از ریزش مو این غذاها را بخورید

برای جلوگیری از ریزش مو این غذاها را بخورید

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی به بیان توضیحاتی درباره رژیم غذایی مناسب برای جلوگیری از ...
اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

براساس پیشنهاد دیگری همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری هلال احمر و با افزایش ...
حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

سيدهادي خامنه‌اي با اصلاح‌طلبان حشر و نشر داشته و دم‌خور بوده و يك مجلس‌ششمي به شمار ...