تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۹
کد مطلب : ۴۳۲۰۷۵
در نشست «جمهور ۱۴۰۰» مطرح شد

رهبری فرمودند برجام برد-برد است / اگر منع قانونی نبود کاندیدا می‌شدم و این بار ۸۰ درصد رأی می‌آوردم / بدون مطالعه FATF برخی موافق و برخی مخالف آن هستند / اشتباه فراکسیون امید تمرکز بر ریاست مجلس بود

۱۰
۰
تاجگردون: اگر منع قانونی نبود کاندیدا می‌شدم و این بار ۸۰ درصد رأی می‌آوردم / حمایت از روحانی اشتباه بود / در باره کاندیداتوری‌ام در انتخابات ریاست جمهوری فعلاً صحبت نمی‌کنم / جنازه برجام هم به درد ما می‌خورد
کبنا ؛نماینده ادوار مجلس، گفت: در کشور چهار نگاه به این موضوع وجود دارد. یک گروه نگاه نکرده مخالف هستند و گروه دیگر نگاه نکرده، موافق هستند. در این میان دو گروه دیگر هستند که ضمن مطالعه موافقت و یا مخالفت خود را با آن اعلام می‌کنند.
 به گزارش کبنا، غلامرضا تاجگردون در نشست «جمهور ۱۴۰۰» که توسط حزب ندای ایرانیان برگزار شد، طی سخنانی گفت: ایران از منظرهای مختلف شرایط خاصی دارد. کشور در هاله‌ای از ابهام و ایهام قرار دارد و بسیاری از افراد در عرصه سیاست تکلیف خود را نمی‌دانند، کمااینکه انتخابات ریاست‌جمهوری در پیش است. در سیاست اجرایی مشخص نیست چه اقدامی قرار است که صورت بگیرد.
 این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در ارزیابی عملکرد مجلس یازدهم افزود: به موضوع صفر و یکی نگاه نمی‌کنم. بهرحال بنده با این مجلس همکار بودم و بعد خارج شدم. سال اول هر مجلسی زمان تلاش آن است و بعد از آن نمی‌تواند اقدامی انجام دهد. کما اینکه بعد از انتخابات خردادماه مجلس در مردادماه باید به کابینه رأی اعتماد بدهد و یکسالی درگیر این موضوعات هستند. در حال حاضر به عملکرد مجلس نمره پایینی می‌دهم.
 تاجگردون در پاسخ به سوالی در مورد اینکه برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس اعلام کاندیداتوری می‌کنید؟ اظهار کرد: براساس منع قانونی در انتخابات میان‌دوره‌ای نمی‌توانم شرکت کنم، اما اگر این منع قانونی وجود نداشت کاندید انتخابات می‌شدم و این بار با رأی ۸۰ درصدی وارد مجلس می‌شدم.
 وی درباره احتمال کاندیداتوری خود در انتخابات ریاست‌جمهوری گفت: امیرآبادی زمان تأیید اعتبارنامه بنده مرا به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری معرفی کرد اما در حال حاضر در این مورد صحبت نمی‌کنم. افرادی که تاکنون اعلام کاندیداتوری کردند، اقدام عقلانی نکردندT همچنین اینها رئیس جمهور نخواهند شد.

   


 تاجگردون در مورد عملکرد فراکسیون امید در مجلس دهم اظهار کرد: بنده عضو فراکسیون امید بودم. این فراکسیون از ابتدای شکل‌گیری مانند انتخابات قبلی و حمایت از روحانی، اشتباه کرد و این اشتباه موجب شد آن انتظاری که از فراکسیون وجود داشت برآورده نشود. البته از ابتدا مشخص بود که این فراکسیون موفق نخواهد بود، در حقیقت وقتی نام علی لاریجانی در آن لیست بود و مشخص بود که از همان ابتدا نباید به آن امید داشت. لذا قاعده لیست بندی را بلد نبودیم.
 این نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اشتباه دوم فراکسیون امید این بود که همه توان خود را بر روی ریاست مجلس گذاشتند. اما در اصل باید بر مجلس حکومت کرد نه اینکه فقط رئیس شد. فراکسیون امید نتوانست توقعات را برآورده کند و تصمیمات معقولی نگرفته بود. من در فرم عضویت فراکسیون نوشتم که موافق فراکسیون امید نیستم بلکه نام آن شود فراکسیون اصلاح‌طلبان که هر اصلاح‌طلبی عضو آن شود. واقعیت امر این است که فراکسیون تخیلی ۱۸۰ نفری را در ذهن تصور کردند که نتیجه آن ۱۰۴ نفر شد.
 تاجگردون در مورد پیوند زدن حل مشکلات داخلی با مذاکره با آمریکا اظهار کرد: مناسبات بین‌الملل در دنیا تغییر کرده است. بنده موافق مذاکره هستم اما فکر اینکه مذاکره به نتیجه بسیار خوبی برسد، یک توهم است. لذا ابتدا باید تکلیف خود را مشخص کنیم. برجام یک موضوع در مناسبات است. بنده موافق و مدافع برجام هستم اما این یکی از مسائل بین‌المللی کشور است. افرادی که می‌گویند همه مسائل را به برجام پیوند ندهیم، درست است چراکه تنها یک موضوع ما برجام است. قبل از احمدی‌نژاد که برجام مطرح نبود اما از جوانب بر ایران فشار می‌آوردند. 
این نماینده مجلس دهم شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: جنازه برجام هم به درد ما می‌خورد. در سال ۸۴ عدد نفع برجام ۷۰۰ هزار دلار بود و عدد هر فاز پارس جنوبی ۳ میلیارد دلار بود. برجامی که با دعوا تصویب کردیم به دنبال این موضوعات بودیم. همان سال رهبری فرمودند که برجام برد-برد است. اما در مناسبات با آمریکا بایدن و ترامپ فرقی نمی‌کند چرا که روش آنها با روش ایران متفاوت است. 
تاجگردون با اشاره به FATF و حواشی پیرامون تصویب آن متذکر شد: در کشور چهار نگاه به این موضوع وجود دارد. یک گروه نگاه نکرده مخالف هستند و گروه دیگر نگاه نکرده، موافق هستند. در این میان دو گروه دیگر هستند که ضمن مطالعه موافقت و یا مخالفت خود را با آن اعلام می‌کنند. در شرایط کنونی عده‌ای که این لوایح را مطالعه کردند، با علم با آن مخالف هستند.
 این چهره اصلاح‌طلب در ادامه تصریح کرد: هنوز آمریکا از برجام خارج نشده بود که این لایحه در مجلس به رأی گذاشته شده بود با توجه به فضای مجلس پیشنهاد دادم که رسیدکی به آن را سه ماه به تعویق بیاندازیم و با آن موافقت شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

ا. بیات
Iran, Islamic Republic of
مرد بزرگ سلام.حقیقتا در دو قوه ی مقننه و مجریه کمتر کسی توان و تخصص جنابعالی رو دارد و در مورد رد اعتبارنامه ی جنابعالی فقط دو نگاه وجود داشت گروهی نگاه نکرده به قانون و شرایط مغرضانه و چشم بسته رای مخالف دادن و گروهی عالمانه به شما رای مثبت دادن که نحوه ی تصویب بودجه ی سال ۲۰۰۰ تأییدی بر این گفته است و بسیاری از آنان که رای مخالف دادن شباهت داشتن به شاگردی که روز اول مدرسه معلم رو از مدرسه اخراج کرده و بخواد خودش از رو کتاب ریاضی بخونه و بنویسه؛ شما نه تنها لیاقت نمایندگی ۸۰ درصد آرائی دارید بلکه شایستگی ریاست جمهوری رو دارید .
شهروند
Iran, Islamic Republic of
روزی که در مجلس صلاحیت تان رد شد، با پوشه بنفش جولان دادی و خارج شدی...!
فکر کردی حالا که از نمایندگی عزل شدی، دولت یه جایگاه خوب بهت میده
ولی اوضاع اونطوری که فکر میکردی پیش نرفت!
در قضیه سقوط هواپیما هم قصد ضربه زدن به ربیعی در خصوص عمل ننمودن به وعده سفر گچساران را داشتی
نه حمایت از قوم لر!
دست خدا بالای همه دست هاست
Iran, Islamic Republic of
داشتم فکر میکردم وقتی میخوان واسه یه اداره ای یه کارمندی بگیرن ازمون برگزار میشه مصاحبه میشه گزینش میشه...یعنی به راحتی یه شغل کارمندی به کسی نمیدن....بعد نمایتدگی مجلس میان یه مشت قول و قرار دروغ میدن به مردم ....دوباره تبلیغ میکنن که فلانی کنید ریس جمهور...۸ سال با جون و عمر و زندگی مردم بازی میکنن بعد ۸ سال میگن انتخاب روحانی اشتباه بود ....فراکسیون امید اشتباه بود ....ولی فراموش میکنن که نتیجه کار انها مثل نتیجه کار یه پزشک هست که ممکنه با مرگ بیمار تموم شه....متاسفم اقای تاجکردون...خود شما بودید که با ریسی بهشت نمیرفتید اما با روحانی تا جهنم میرفتید.‌.‌اما نتیجه عملکرد شما و امثال شما...جوانان بیکار افسرده که دیگه پا به میانسالی دارن میذارن هست....من که از حقم نمیگذرم نه از شما نه هیچ مسیول بی مسیولیتی که ما شدیم موش ازمایشگاهی تجربیات یه مشت سیاستمدار ..
Iran, Islamic Republic of
زهی خیال باطل خیلی مغرورانه حرف میرانی هنوز باد درسر داری خالی نشده هنوز بابا کوتاه بیا😃😃
Romania
هم جنازه سیاسی خودت تمام شده وهم جنازه برجام
بابا حیدر
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون برای گچساران و باشت نماد خدمت و برای کشور نماد یک نماینده توانمند است . در دوره های آینده هم تاجگردون از هر کاندیدایی حمایت کنه در اکثریت خواهد بود .
بخدا شیری
اول مرد استان
Romania
استان بعدازتومردجنازه اش هم به دردنمیخوره درودبرچهره کشوری انشالا زود میایی عزت استان رابرمیگردونی منتظر ت میمانیم خدانگهدارت
کاربر
Iran, Islamic Republic of
اداره ای را می‌شناسم ( سازمان ت اج استان) دو نفر نیروی حقوق می‌خواست. تاجگردون با اعمال فشار و لابی هر دو نیرو را معرفی کرد و الان مشغول به کار هستند
خدا ازت نگذره که اینقدر حق فرزندان بویراحمد و دنا و مارگون را ضایع کردی
Iran, Islamic Republic of
جناب صحبت اداره کل تامین اجتماعی را اصلأ نکن مدیرکلش فوق العاده قوی است اصلا توجهی به تاجگردون نمیکنه هههههههه. بابا ایشون ضعیف ترین مدیرکل هستن انتظار بیش ازین نداشته باش
آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...
از خاتمی تا ظریف

از خاتمی تا ظریف

پس از نهی آیت‌الله سید‌حسن خمینی برخی رسانه‌های رقیب با طرح این مساله که پروژه انتخاباتی ...
کدام یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در سومین مناظره عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشت؟
سعید جلیلی
محسن رضایی
ابراهیم رییسی
علیرضا زاکانی
امیر‌حسین قاضی‌زاده هاشمی
محسن مهرعلیزاده
عبدالناصر همتی