تاریخ انتشار
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : ۴۳۱۳۵۶
در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج مطرح شد

انتقاد امام جمعه یاسوج از بساز و بفروش‌ها و نظام مهندسی / امضای بدون ناظر پای ورقه نظارت‌ها!

۰
انتقاد امام جمعه یاسوج از بساز و بفروش‌ها و نظام مهندسی / امضای بدون ناظر پای ورقه نظارت‌ها!
کبنا ؛ امام جمعه یاسوج گفت: خانه‌ای را دیده‌ام که ناظری از آن بازدید نکرده اما امضای ناظر پای آن است شهرداری‌ها و نظام مهندسی هزینه‌ها را کاهش دهند تا مردم بتوانند مراجعه کنند اکثر مردم ما ندار و فقیر هستند.
 به گزارش کبنا به نقل از روابط عمومی دفتر امام جمعه یاسوج، آیت‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با اشاره به سوره رعد آیات ۲۸ و ۲۹ اظهار کرد: خداوند راه تقوا و رستگاری را به انسان ابلاغ می‌کند انسان نمی‌تواند همه قوانین الهی را درک کند او دارای چنین ظرفیتی نیست لذا با وحی به این قوانین پی می‌برد.
 وی گفت: اگر انسان معبود خود را درک نکند دچار اضطراب و نگرانی می‌شود اما اگر انسان بداند و بفهمد که دنیا از آن خداست آن خدایی که قدرت و علم و محبت عالمگیر دارد دچار نگرانی و اضطراب نمی‌شود تنها چیزی که به انسان آرامش می‌دهد یاد خداست.
 حسینی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته شهر یاسوج با تبریک سالروز ولادت امیرالمؤمنین (ع) گفت: شخصیت امیرالمؤمنین مافوق تصور بشر است که ما درک نمی‌کنیم کیست اگر تمام عقل بشر را از بدو تا ختم روی هم جمع کنیم در مقابل علم امیرالمؤمنین مثل شمعی در برابر خورشید است.
 وی به روز امور تربیتی و تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: بچه‌ها باید در مسیر اسلام و قرآن و اهل بیت تربیت شوند باید بچه‌ها را در این مسیر ادب کنیم اگر بچه‌ها از ارزش‌های دینی فاصله گرفتند مایه بدبختی است آن کسی که با دست خود بچه را از اسلام جدا می‌کند با دست خود بچه را اسیر شیطان کرده و مسیر را برای ابتذال باز می‌کند.
 حسینی به ۱۴ اسفند روز احسان و نیکوکاری اشاره کرد که باید نیکوکار باشیم و مشکلات دیگران را ببینیم و اگر این‌ها را نبینیم مسلمان نیستیم وظیفه سنگین در دوره کرونا و زلزله داریم.
 وی به بازدیدهای میدانی خود از منطقه زلزله‌زده سی‌سخت اشاره کرد و گفت: مشکل چادر ندارند و روزانه غذای گرم تحویل داده می‌شود لوازم گرم کننده ضعیف است که باید کمک شود، برای بازسازی تسهیلات خوبی در نظر گرفته شده که تعداد منازل زیاد است و تقریباً تا 3 هزار خانه تعمیری و تخریبی است که در مرحله اول ۲۰ میلیون برای اجاره داده می‌شود و ۱۲۰ میلیون وام ۴ درصد و ۳۰ میلیون وام بلاعوض و ۱۰ میلیون ستاد اجرایی بلاعوض می‌دهد و بنیاد مستضعفان سیمان را تحویل می‌دهد که کمک خوبی است.
 وی با قدردانی از همه مسئولانی که در سی‌سخت زحمت می‌کشند گفت: بخشی از کمک‌ها مردمی است که احتیاج به مدیریت بیشتری دارد هر چند که منطقه بندی و بلوک بندی شده است.

  

 نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: نکته‌ای که باید توجه بیشتری کنند مساله نظام مهندسی است که همه باید توجه کرده و خانه‌ها را محکم بسازیم نباید در انجام وظیفه سهل‌انگاری کنند شهرداری‌ها در بحث نظام مهندسی باید وظیفه خود را انجام دهند و مردم هم باید وقتی هزینه می‌کنند آینده‌نگری داشته باشند چرا در زلزله ۵.۶ باید چنین خرابی شود اگر ۶ ریشتر پیش می‌آمد و کشته می‌دادیم از لحاظ روانی چه تأثیر بدی داشت باید در بحث استحکام خانه‌ها این موضوعات رعایت شود.
 وی ادامه داد: برخی بساز و بفروش‌ها هیچ مهندسی و نظارتی ندارند و فقط با نماکاری به مردم می‌فروشند که خیانت و جنایت است و اگر کسی کشته شد مانند قتل است.
 حسینی گفت: خانه‌ای را دیده‌ام که ناظری از آن بازدید نکرده اما امضای ناظر پای آن است شهرداری‌ها و نظام مهندسی هزینه‌ها را کاهش دهند تا مردم بتوانند مراجعه کنند اکثر مردم ما ندار و فقیر هستند.
 وی تاکید کرد: مردم هم باید احترام مسئولان را داشته باشند و اگر به مردم بی‌احترامی شده به نوبه خود عذرخواهی می‌کنم در اسباب کشی‌ها و همه کارها از طلبه و استاد دانشگاه در کنار مردم هستند که باید به آن‌ها هم توجه کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

نفوذ سرمایه‌داری در برخی روحانیون و مداحان

نفوذ سرمایه‌داری در برخی روحانیون و مداحان

 یکی از دغدغه‌های موجود در قشر مذهبی جامعه، روایت‌های بعضا نادرست از مسائل دینی است. ...
زلزله سی‌سخت و پهنه گسله کازرون

زلزله سی‌سخت و پهنه گسله کازرون

زلزله در زمانی رخ داده است که دمای هوا در شهر سی‌سخت در شب به حدود هفت درجه زیر صفر و ...
انجماد معاملات در بورس نامتقارن

انجماد معاملات در بورس نامتقارن

بورس‌بازان برای هفتمین روز کاری با دامنه نوسان نامتقارن دست‌وپنجه نرم کردند. جدالی که ...