تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۱
کد مطلب : ۴۲۹۶۷۳
به دلیل تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره؛

مجلس نمایندگان به پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ رأی داد / رهبر اکثریت دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا: رئیس جمهور شورش مسلحانه را برانگیخته و نیاز به واکنش فوری دارد / جولیا براونلی، نماینده دموکرات: من از جمهوری‌خواهان می خواهم که به این قطعنامه رأی دهند / مخالفت قانونگذاران جمهوری‌خواه با استیضاح / تام کول، نماینده جمهوری‌خواه: :کشور را بیش از این تجزیه نکنید

۱
۰
مجلس نمایندگان به پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ رأی داد
کبنا ؛اعضای مجلس نمایندگان آمریکا جلسه رایزنی درباره استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور مستقر آمریکا به دلیل تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره در هفته گذشته را آغاز کردند.
به گزارش کبنا به نقل از انتخاب؛ در صورتی که استیضاح ترامپ به تصویب کنگره برسد او نخستین رئیس‌جمهور در تاریخ آمریکا خواهد بود که دو بار در دوران ریاست‌جمهوری‌اش استیضاح می‌شود.
اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا و گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه قصد دارند به طرح استیضاح او رأی مثبت بدهند. این رأی‌گیری یک هفته بعد از یورش معترضان به نتایج انتخابات ریاست‌‌جمهوری به ساختمان کنگره انجام می‌شود.
سرعت پیشبرد این رأی‌گیری و حمایت جمهوری‌خواهان از آن، خشم قانونگذاران آمریکایی از نقش ترامپ در تحریک معترضان برای حمله به ساختمان کنگره را نشان می‌دهد.
 موافقان استیضاح ترامپ
 در این جلسه ستنی هویر (Steny Hoyer) رهبر اکثریت دمکرات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: ترامپ عهدشکنی کرده و شورش مسلحانه را برانگیخته است و اقدامات وی نیاز به واکنش فوری دارد
همچنین  تعدادی از جمهوری خواهان نیز استیضاح او را ضروری می دانند.
 رئیس جمهور برای ترساندن مقاماتی که واقعیت را فاش می کنند، هر کاری را می توانسته انجام داده است.

Trump

 نماینده دموکرات: من از جمهوری خواهان می خواهم که به این قطعنامه رأی دهند
جولیا براونلی، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان در این جلسه گفت: من از جمهوری خواهان می خواهم که به این قطعنامه رأی دهند و از قانون اساسی محافظت کنند.
ننسی روت مِیس نماینده جمهوری خواه نیز گفت: من فکر می کنم رئیس جمهور و هر کسی که در این خشونت ها سهیم بوده باید پاسخگو باشد
کتی کستر، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان گفت: آنچه ترامپ انجام داد و تحریک وی به خشونت بزرگترین خیانت یک رئیس جمهور در تاریخ کشورمان است.
 ایلهان عمر: باید این رئیس جمهور را فوراً استیضاح و از مقامش برکنار کنیم
 ایلهان عمر، نماینده دموکرات نیز در این جلسه گفت:ما باید این رئیس جمهور را فوراً استیضاح و از مقامش برکنار کنیم تا نتواند تهدیدی برای دموکراسی ما باشد.
آدام شف، رئیس دموکرات کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت: از اینکه تعداد قابل توجهی از جمهوری خواهان از قطعنامه استیضاح ترامپ حمایت کنند، تعجب نمی کنم.
موافقان استیضاح اعلام کردند یورش ۱۷ دی به کنگره، به معنای راه اندازی «تروریسم داخلی» است که با اظهارات ترامپ برانگیخته شده اند.
جیم مک‌گاورن رئیس کمیته قوانین مجلس درباره آنچه که در ۱۷ دی رخ داد گفت: این اقدام به جهانیان پیام می‌دهد که دموکراسی در ایالات متحده ادامه دارد. فقط یک مایل و نیم پایین‌تر در خیابان پنسیلوانیا، دونالد ترامپ و متحدانش خشم یک جمعیت خشن را برانگیختند مخالفت قانونگذاران جمهوری‌خواه با استیضاح ترامپ
 جیسون اسمیث قانونگذار مجلس نمایندگان آمریکا در مخالفت با استیضاح ترامپ گفت: استیضاح ترامپ با توجه به اینکه تنها ۷ روز از دوران ریاست‌جمهوری او باقی مانده  اقدامی «بی‌ملاحظه» است
تا این لحظه قانونگذاران جمهوری‌خواه در مجلس نمایندگان ضمن حفظ فاصله با ترامپ و محکوم کردن اقدام او در تحریک به شورش، با استیضاح او مخالفت کرده‌اند.
 تام  کول، نماینده جمهوری خواه:کشور را بیش از این تجزیه نکنید
 تام کول یکی  از نمایندگان جمهوری خواه  معتقد است "استیضاح سریع" رئیس جمهوری، زمان کافی برای دادرسی را نمی‌دهد و می‌گوید: این کار ما را بیشتر تجزیه خواهد کرد. وی افزود: روند سیاسی در ایجاد وقایع هفته گذشته، موثر بوده است. رئیس جمهوری ترامپ انتخابات 2020 را پذیرفته است و چهارشنبه آینده بایدن رئیس جمهوری منتخب، سوگند یاد خواهد کرد.
 نماینده جمهوری خواه واشنگتن به استیضاح ترامپ رای مثبت می دهد
 جیم هررا (Jaime Herrera) نماینده جمهوری خواه واشنگتن، به لیست جمهوری خواهانی که به استیضاح ترامپ رای مثبت می دهند پیوست
 استیو اسکالیس، دیگر نماینده جمهوری خواه، شورش های اطراف ساختمان کنگره را "تروریسم داخلی" نامید


 مجلس نمایندگان به پیش نویس لایحه استیضاح ترامپ رأی داد
 در نهایت مجلس نمایندگان آمریکا به پیش نویس لایحه استیضاح دونالد ترامپ به اتهام تشویق به شورش که مقدمات عزل او را فراهم می کند، رأی داد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

Romania
به شما چه مربوطه اخه.....
اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...