تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۲۰
کد مطلب : ۴۲۹۵۶۳
کبنا گزارش می‌دهد

بازی با حق و حقوق کارگران شهرداری یاسوج در میدان اختلافات

۱۱
۳
بازی با حق و حقوق کارگران شهرداری یاسوج در میدان اختلافات
کبنا ؛شهردار و برخی از اعضای شورای شهر یاسوج حق و حقوق کارگران بینوا را برای دعواهای خودشان به بازی گرفته‌اند.
به گزارش کبنا، بعد از انتشار خبری در رسانه‌ها مبنی بر اینکه یکی از اعضای شورا، کارگران شهرداری را برای تجمع جلوی شهرداری یاسوج دعوت کرده، صبح امروز این مسئله در جلسه علنی شورای اسلامی شهر یاسوج مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
در گزارشی که در رسانه‌ها آمده بود، گفته شد که یکی از اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج کارگران شهرداری را برای تجمع جلوی شهرداری تحریک کرده بود، محمد رحیم دهراب‌پور رییس شورای اسلامی شهر یاسوج به این خبر واکنش نشان داد و توضیحاتی را ارائه داد.
در همان ابتدایی که این خبر در رسانه‌ها درج شد، اینگونه متصور می‌شد که یکی از 4 عضو شورای اسلامی شهر یاسوج مخالف عملکرد نستهن مقدم شهردار یاسوج، کارگران را برای این تجمع جهت فشار آوردن به نسهتن مقدم جلوی شهرداری دعوت کرده است که 4 عضو شورای اسلامی شهر یاسوج [محمدرحیم دهراب‌پور، مسعود خوبانی، فرشاد نگین تاجی و علی اکبری‌تبار] سوگند یاد کردند که ما از کارگران برای این تجمع درخواستی نداشته‌ایم، سوگند این 4 عضو مطالب دیگری را در ذهن متبادر می‌سازد، یا این 4 نفر این کار را انجام داده‌اند و الان زیر فشارها منکر می‌شوند و یا هم دعوت کارگران برای تجمع جلوی شهرداری یاسوج پشت پرده و هدف دیگری داشته است.
4 عضو شورای اسلامی شهر یاسوج در سال‌های اخیر پرده از تخلفات متعددی در شهرداری یاسوج برداشته‌اند و بارها در جلسات شورای اسلامی گفته‌اند که شهر رها شده، ترافیک کلافه کننده‌ای در خیابان‌های شهر وجود دارد، نیروهای فله‌ای بر گرده شهرداری تحمیل شده، و این مسائل باعث شد تا مقدم را استیضاح کنند، اما متأسفانه هیچ کدام از این مطالبه‌گری‌ها مورد موشکافی و بررسی دقیق نگرفت. و اکنون اینگونه برآورد می‌شود، فردی به منظور انحراف افکار عمومی و بایکوت کردن مطالبه گری اعضای شورای شهر یاسوج از تجمع به حق کارگران برای حقوقشان سوء استفاده کرده و برای بدنام کردن این 4 عضو شورا، این مطالب را اینگونه در فضای مجازی منتشر کرده‌اند.
محمدرحیم دهراب پور رییس شورای اسلامی شهر یاسوج در این باره اینگونه توضیح داد که بینی و بین الله من اصلاً در جریان تجمع کارگران نبودم، کارگران حقوق معوق دارند و شهرداری یاسوج موظف به پرداخت حقوق است و نباید کوتاهی کنند.
  
وی افزود: اما اینکه تجمع کارگران را به یکی از اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج ربط دهند، ناجوانمردانه هست، بینی و بین الله من از کارگران نخواسته‌ام که تجمع کنند. چرا می‌خواهند، مطالبه گری از شهردار یاسوج را به بیراهه ببرند، چرا برخی برای سرپوش گذاشتن بر سهل انگاری و قانون گریزی شهردار یاسوج، می‌خواهند، با بیان این حرف‌ها که تحریک کارگران برای تجمع، کار یکی از ماها [دهراب‌پور، نگین تاجی، خوبانی و اکبری تبار] بوده، این سخنان را مطرح می‌کنند.
دهراب‌پور تاکید کرد: اینکه کارگران شهرداری برای دریافت مطالباتشان تجمع کنند، و تجمع این قشر زحمت کش و پرتلاش را تحریک یکی از اعضای شورای اسلامی، بدانید، نفاق است، می‌خواهند با طرح این مسائل نفاق ایجاد کنند و برخی به منافعشان دست پیدا کنند. البته خدای متعال روی آنها را به زودی سیاه خواهد کرد. و تأسف برانگیزتر این است که برخی از این کارگران به دلیل تجمع حق و حقوقشان که به خاطر ندانم کاری، ناتوانی و ضعف آقایان به تأخیر افتاده، از کار اخراج شده‌اند.
وی افزود: چرا باید نیروها در شهرداری یاسوج صاحب دار و بی صاحب شود، چرا باید فلان نیرو که به پشتوانه سیاسیون و افراد بانفوذ به کار گرفته شوند، به کارشان با خیال راحت ادامه دهند، اما انسان‌های زحمت کش و کارگر اخراج شوند، این نوع برخوردها از نظر شرعی و عرفی و اخلاقی درست نیست.
رییس شورای اسلامی شهر یاسوج بیان کرد: اصحاب رسانه باید طبق رسالت ذاتی خود به بیان واقعیات‌ها بپردازند، و درباره اعمال خود و مطالب منتشر شده بیشتر از همه باید جوابگو رفتار و کردار خود باشند.
دهراب‌پور تاکید کرد: اخراج و برخورد با کارگران به خاطر مطالبه حق و حقوق‌شان اصلاً قابل قبول نیست و شهرداری باید در راستای پرداخت مطالبات عقب مانده کارگران اقدام کند.
دهراب‌پور در ادامه به نامگذاری بلوار عدل به نام سردار شهید سلیمانی اشاره کرد و اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی قهرمان ملت ایران است و خدمات بی نظیر آن شهید والامقام تا ابد در خاطر مردم ایران خواهد ماند. و اگر تندیس شهید سلیمانی در تمام میادین شهر نصب شود، باز هم حق مطلب ادا نشده است، اما نامگذاری بلوار عدل به نام سردار «شهید حاج قاسم سلیمانی» سیکل قانونی را طی نکرده است. ملاک در همه کارها به فرموده رهبر معظم انقلاب اسلامی، قانون است. قانون در این نامگذاری طی نشده است.
در ادامه اعضای شورای اسلامی شهر یاسوج با بیان اینکه ما مخالف این نامگذاری نبودیم و نیستیم، بیان می‌کردند که ابتدا باید فرایند این نامگذاری طی می‌شد، بعد نامگذاری صورت می‌گرفت.
هدایت اکبری عضو شورای اسلامی شهر یاسوج در پاسخ به این اظهارات، گفت: حتماً سیکل قانونی را طی کرده بود که نامگذاری صورت گرفته‌است.
او با بیان اینکه ما مصوب کردیم که خیابان جمهوری اسلامی به نام شهید سلیمانی نامگذاری شود، با ذکر قسم جلاله، گفت: اطلاعی از نامگذاری بلوار عدل به نام سردار سلیمانی نداشتم.

-------------------------------------------
تنظیم کننده: سید کمال صالحیان فر
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
درود بر مرد پاکدست و شجاع حاج محمدرحیم دهراب پور
United States
جناب اقای اکبری دست رردار از این دو در بازی ها کسی که بخاطر پست نگرفتن هر هبته یا گچساران بود یا یاسوج بود نمیشه بهش اعتماد کرد تو یا همان جمله شما افرادی را در شهرداری با فشار اوردن به شهردار پست گرفتن که حتی نمی توانن مدیر یک واحد کوچک شهرداری باشد تا برسد به مدیر عامل یا
Iran, Islamic Republic of
حاج دهراب پور
شخصیتی شجاع و پاکدست
نیروی شرکتی
Iran, Islamic Republic of
میگن فلانی زورش به هندوانه نمیرسه پای هویج رو میشکونه....جریان شهردار ما و اعضای شورا وکارگران بی بضاعتی که 9 ماه حقوق نگرفتن هستش.....حاجی جان جناب اقای دهراب پور اعضای محترم شورا ..شهردار محترم شهر یاسوج ...این کارگرای شرکتی شهرداری اگه صاحب داشتن که کارگر نمیشدن که بیشترشون با مدرک لیسانس وفوق لیسانس بیان و نیروی شرکتی بشن و شما دوستان هربلایی میخواین سرشون بیارین وهر جا هم کم اوردین از این نیروها مایع بزارین وخودتون رو تبریه کنین.....وحق وحقوق انها را ندین 5ما 6 ماه 9 ماه حقوق معوقه.. خودتون که دارین ماهی کمش 12 میلیون حقوق میگیرین یه ماه حقوق نگیرین چیکار میکنین یا کافیه اضافه کارتون یه چند ساعت کم بشه چیکار میکنین (ماشاالله نیروهای شرکتی با 2 میلیون حقوق واضافه کار صفر)...خدا رو بشناسید شاید الان زورتون برسه هر بلایی میخواین سر این نیروها بیارین ولی بدونین دنیا دار مکافاته از هر دستی بدی از همون دست پس میگیری...خدایی هست شک نکنین...
Iran, Islamic Republic of
وای از روزی که بی صاحبان یقه شهردار رو بگیرن
شهروند یاسوج
Iran, Islamic Republic of
شنیدیم جناب شهردار وابستگان چند تا از مدیران استان رو در شهرداری مشغول کار کرده
از جناب دهرابپور میخوایم شفاف سازی کنه
Iran, Islamic Republic of
شهرداری یاسوج را امثال هدایت اکبری
Iran, Islamic Republic of
خدا رحمت کند پدر حاج دهراب پورو
Iran, Islamic Republic of
اقای شهردار اون نیروهای اضافی که اورده سر کار اخراج کنه تا حقوق کارگران به موقع پرداخت بشه
Iran, Islamic Republic of
محمدرحیم دهراب پور وزنه اش خیلی بالاتر از شورای شهر یاسوجه
Iran, Islamic Republic of
حرف دهراب پور منطقی است
اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

اختلاف 49 میلیونی حقوق این دو نفر

جلسات بررسی حداقل دستمزد کارگران در حالی این روزها برگزار می‌شود که رقم‌ها به نظر می‌آید ...
آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

آیا آمریکا همچنان مدینه فاضله جهانی است؟

دوره حضور دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا در قدرت، با این کشور کاری کرده که دیگر ...
ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

ترامپ: من رئیس‌جمهورم پای بایدن به کاخ سفید نخواهد رسید / ترس واشنگتن از هواداران مسلح ترامپ

 در صورتي که جنگي در منطقه رخ دهد همه توجه‌ها به اين جنگ منعطف خواهد شد و بالطبع توجه ...