تاریخ انتشار
پنجشنبه ۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۵
کد مطلب : ۴۲۸۹۰۵
رییس قوه قضاییه؛

نباید اجازه داد فضای مجازی تبدیل به فضای قمار و فحشا شود

۰
نباید اجازه داد فضای مجازی تبدیل به فضای قمار و فحشا شود
کبنا ؛رییس قوه قضاییه گفت: نباید اجازه داد که فضای مجازی تبدیل به فضای قمار، فحشا، جابجا کردن مواد مخدر و کلاه برداری شود.
به گزارش کبنا به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رییسی در "جلسه دیدار با نخبگان و نمایندگان اقشار خراسان شمالی" که چهارم دی ماه در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه فضای مجازی همانند اتوبان است، اظهارکرد: همانطور که اتوبان برای تسهیل در رفت و آمد نیاز به نظم دارد  فضای مجازی نیز همین گونه است بنابراین باید در این فضا نیز نظم به خوبی برقرار شود.
رییس قوه قضاییه افزود: اگر افرادی شرور در فضای مجازی دنبال کلاه برداری، توزیع مواد مخدر و ... باشند، این امور خلاف قانون است و مدیریت فضای مجازی اقتدا می کند که این کارها در آن‌انجام نشود.
وی به نقش سازمان های مردم نهاد نیز اشاره کرد و ادامه داد: سازمان های مردم نهاد نقش بسیار مهمی را دارند و ما دستورالعمل هایی را برای سازمان های مردم نهاد جمع بندی و اعلام کرده ایم.
رییس قوه قضاییه بیان کرد: سمن ها و همه آنانی که دغدغه مردم را دارند، باید سخن آن ها شنیده شود.
رییسی گفت: توجه به سمن ها و آمران امر به معروف و نهی از منکر اگر مطالبه ای دارند، مطالبه اجرای قانون است و باید به آن ها میدان داده شود و برای اجرای سخن آن ها تلاش کرد.
وی در ادامه در ارتباط با رسیدگی به پرونده‌ها در دستگاه قضایی نیز اشاره کرد و گفت: زمان رسیدگی به پرونده ها در دستگاه قضایی کوتاه شده است.
رییس قوه قضاییه اظهارکرد: دستگاه قضایی هم بازرسی پنهان و هم بازرسی آشکار هم بر مجموعه خود و هم بر سایر بخش ها دارد و انجام نظارت ها امری ضروری است.
وی همچنین در ادامه گفت: برای ورود به نظام داری کشور و ارایه خدمات  باید ورود به صورت عادلانه باشد و توزیع ظرفیت و امکانات باید به صورت عادلانه صورت گیرد.
رییس قوه قضاییه تصریح کرد: برای گسترش عدل توجه به قانون و قانونمداری مهمترین نکته است.
وی با بیان اینکه هیچ کسی نباید به خود اجازه نقض قانون را بدهد، افزود: نقش مردم، دستگاه های اجرایی و نخبگان برای کاهش آسیب های اجتماعی و شکل گیری سبک زندگی اسلامی بسیار مهم است.
نام شما

آدرس ايميل شما

همه چيز درباره واكسن كرونا

همه چيز درباره واكسن كرونا

  سخنگوي دولت : در حال حاضر واكسن ساخت ستاد اجرايي به تست انساني رسيده است. موسسه رازي ...
عطش برای دیده شدن / یا بمیریم یا مشهور شویم

عطش برای دیده شدن / یا بمیریم یا مشهور شویم

: فضای مجازی فضایی است که به‌عنوان قلمرو سایه فرض شده و به کناری گذاشته شده است. امروز ...
تصويرگراني سبد غذايي در پايان پاييز

تصويرگراني سبد غذايي در پايان پاييز

روز دوشنبه مركز آمار نرخ تورم در آذرماه را اعلام كرد كه بر اساس آن نرخ تورم ماهانه، نقطه ...