تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۵۶
کد مطلب : ۴۲۸۳۷۹
کبنا گزارش می‌دهد

( فیلم کامل ) مناظره صدرالساداتی با تاجگردون / تاجگردون: هیچ کس در این مملکت علیه الاسلام نیست / صدرالساداتی: ما بذرپاش را قبول نداریم همه باید شفافیت داشته باشند

۱۱
۳
( فیلم کامل ) مناظره صدرالساداتی با تاجگردون / تاجگردون: هیچ کس در این مملکت علیه الاسلام نیست /  صدرالساداتی: ما بذرپاش را قبول نداریم همه باید شفافیت داشته باشند
کبنا ؛مناظره اینستاگرامی سیدمهدی صدرالساداتی یکی از افشاگران اینستاگرامی که با سیاسیون و افراد مختلفی لایو و بحث‌های مجازی ترتیب می‌دهند و به انتقاد سیاست‌ها و مسائل کشوری می‌پردازد، با غلامرضا تاجگردون نماینده اسبق شهرستان‌های گچساران و باشت برگزار شد.
در این لایو اینستاگرامی در خصوص شفافیت در مسائل سیاسی و مسائل دیگری بحث شد.
به گزارش کبنا نیوز؛ برخی از اظهارنظرات این بحث در زیر آورده شده است.
صدرالساداتی: چند روز گذشته کلیپی پخش شد و در ان عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفته است که بودجه شرکت نفت بررسی نمی‌شود و مجلس روی آن نظارتی ندارد.
تاجگردون: این درست نیست، 4 شرکت اصلی نفتی را داریم که درامد دارند و بقیه زیان ده هستند. هر میزانی که شرکت نفت درامد داشته باشد، 14 و نیم درصد به خود شرکت نفت برمی گردد، بخشی از آن به صندوق توسعه ملی و بخشی از آن به خزانه می‌رود. اگر کسی بخواهد درامد شرکت نفت را بررسی کند باید این 14 درصد را بررسی کنند.
صدرالسادتی در خصوص نحوه بررسی بودجه شرکت‌های دولتی علی الخصوص شرکت نفت: بودجه‌های نهادهای دولتی مثل آموزش و پرورش و بودجه‌های مذهبی و ... بررسی می‌شود، ولی بودجه شرکت نفت بررسی نمی‌شود.
تاجگردون: این ضعف مجلس است. مجلس باید بررسی کند.
صدرالساداتی: شما بعد از رد اعتبارنامه‌تان در خصوص کسانی که علیه شما بودند گفته‌اید «شاید من شیشه کثیف باشم، ولی شما دستمال تمیز نیستید»، و شما گفتید افشاگری می‌کنم، چرا نکردید؟ ما افشاگری از سمت شما ندیدیم.
تاجگردون: در کشور بگردید اگر یک بیزینس از گذشته تا به حال از من پیدا کردید، گردن من را بزنید. شیوه و روش من افشاگری نیست.
صدرالساداتی: وقتی فردی نماینده می‌شوند، به تمام خاندانش پست داده می‌شود. نه فقط شما، خیلی از نمایندگان اینطور هستند.
تاجگردون: هیچ کس در این مملکت علیه السلام نیست.
صدرالساداتی: صدرالساداتی: چرا قانون شفافیت تصویب نمی شود، اگر قانون شفاف می بود لابی نمی شد و مسائل دیگر کم می شد. نمی خواهند شفاف باشند، چون دست و بالشان بسته می شود، قدرت از دستشان در می رود.
تاجگردون در خصوص وظایف قانونی مجلس و دولت و ارسال لایحه بودجه ۱۴۰۰ به مجلس: مجلس و دولت باید با شفافیت و قانونی ارتباط داشته باشند. 
صدرالساداتی در خصوص لزوم اصلاحات ساختاری در کشور: سیاست‌های کلان چه در مسکن، آموزش، درمان، سیاست‌های موفقی نبوده، ساختار مجلس غلط است، هر فردی وارد این ساختار مجلس شود در نهایت فاسد می‌شود. اینکه دولت‌ها عوض شوند، هوای تازه‌ای ایجاد نمی‌شود، قوه قضاییه «با توجه به این سخن که روزهای پیش گفته‌اند: دادگاه باید علنی باشد ولی رسانه‌ای نشود» با این نوع دیدی که به دادگاه‌ها دارد می‌تواند اعتماد را به مردم برگرداند. چرا هیچ شفاف سازی‌ای در بنیاد مستضعفان و دیگر نهادهای حکومتی وجود ندارد.
تاجگردون: با نسل اول انقلاب نمی‌توانید اصلاح ساختار صورت دهید. سیستم و مجلس اصولگرا مهرداد بذرپاش را نمی‌تواند تحمل کند و پس از 15 سال هنوز بذرپاش را به موضوع شرکت سایپا مرتبط می‌دانند.
صدرالساداتی: ما بذرپاش را قبول نداریم. فرقی نمی‌کند اصولگرا یا اصلاح طلب. مهرداد بذرپاش رزومه‌ای دارد، بدون قانون خواستند رئیس دیوان محاسبات شود، فرقی نمی‌کند چه کسی مقابل قانون است، همه باید شفافیت داشته باشند.
ساختار خود را تکمیل می‌کند، اصلاح ساختار صورت نمی‌گیرد، چون گردونه‌ای شکل گرفته است، و نمی‌خواهد اصلاح را قبول کند.
تاجگردون: برای حل مسئله، اگر آن را ساده کنیم راحت‌تر حل می‌شود. متاسفانه در جمهوری اسلامی وقتی می‌خواهیم مسئله کوچکی را حل کنیم آنقدر آن را درگیر مسائل بزرگ‌تر و یا مسائل سیاسی می‌کنند که حل نمی‌شود.
صدرالساداتی: شما و نمایندگان دیگر، نسبت به عملکرد خود چقدر پاسخگو هستید؟ نماینده مجلس وقتی می‌تواند خیلی کارها برای خود و خانواده و دوستانش و پسرخاله و پسردایی‌اش کند چرا نمی‌تواند برای مردم کار کند؟ چرا برای مردم و این ملت کار نمی‌کند. زنگنه می‌گوید: من خودم را موظف می دانم که نمایندگان را استخدام کنم. چرا؟
تاجگردون: نون به اندازه همه نیست.
تاجگردون در انتهای این لایو: نوع نگاه ما به انتقاد فرق دارد، من در مورد رد اعتبارنامه خودم انتقاداتی داشتم و گفتم برخوردهایی که با من صورت گرفت درست و قانونی نیست، طرح نوشتم، برای رئیس کمیسیون آیین نامه داخلی فرستادم تا قانون اصلاح شود و بعد از من با کسی برخوردهای اشتباه نشود. انتقادات شما به عدم شفافیت را قبول دارم.
صدرالساداتی: انتقاداتم را محکم گفتم، و هنوز هم انتقاداتم را دارم، ولی سخنی گفتید که شفافیت بیشتر شما نسبت به برخی از افراد دیگر را نشان داد، شما در خصوص برخی از منتقدان خود گفتید «شاید من شیشه کثیف باشم، ولی شما دستمال تمیز نیستید». متاسفانه بعضی از آقایان لایو می‌گذارند و می‌بینم که حاضرند در لایو دروغ بگویند، برای رانت‌هایشان هم توجیه و تفسیر می‌کنند و قبول نمی‌کنند، شما هم همینطور بودید. (خنده‌ی صدرالساداتی و تاجگردون).
نام شما

آدرس ايميل شما

رضا
Iran, Islamic Republic of
صدرالساداتی(درست نوشتم؟)خودتون از زحمت کدوم رنح نان می خورید؟کجامیشینید و ماشینتون چی هست؟همه باید از خودشون این رو بپرسند بعد افشاگری کنند،نه نقش افشاگران رابازی کنند و موجه جلوه بدن
حیدر
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون با یکی لایو کرد که اصلا قصد افشاگری نداشت و فقط تک و تعارف خشک و خالی اگه راست میگه با شیرزنی مثل صبا آذرپیک لایو بزاره تا لااقل یخشی از پرونده های عجیب و غریب و مسيله دار و قابل افشایش بر ملا شود. بسیاری از مشکلات تاجگردون مگوست و قابل گفتن نیست!
Iran, Islamic Republic of
درخصوص بررسی بودجه شرکتهای دولتی و خصوصی فرمودید ضعف از مجلس هست مگر شما نماینده دولت بودید یا مجلس در ثانی اگر چیزی داشتی دست به افشا گری میزدید اما متاسفانه یا خوشبختانه دست و پای خودت هم گیره
Iran, Islamic Republic of
متاسفانه اینقدر از فساد عمیق و ریشه دار شده و اینقدر مسؤلین در اما و اگرهای خودشون موندن که نمیتونن نه برايه وضعیت بد اقتصاد کشور تصمیم درست بگیرن نه برايه جهت دهی هایه کلان سیاسی کشور و این باعث شده دیگه مردم به هیچکس اعتماد نداشته باشن نه به کسانی مثل تاجگردون که به قولا وکیل مردم هستن نه منتقدانی مثل صدرالسادات که معلوم نیست دارن از کجا خط میگیرن
Iran, Islamic Republic of
در حال تکمیل چیشد
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
باسلام قدرت وسیاست نه در دولت ونه در مجلس خارج دولت منتخب مردم هست مشکل از است باید به با غرب و اروپا ارتباط برقرار کنید قادر به حل مشکلات اقتصادی نیست 41 گذشته ثابت شده است نارمدی مدیریت جناحی و گروهی ومنافع شخصی و افراط‌گرایی با کارشناسی مسولیت به نخبه‌ها بسپارید
Iran, Islamic Republic of
راست میگه .بذر پاش سابقه پانزده سال داشت در صورتی که قانون گفته بود لیست سال ..وقتی بخواند قانون معنی ندارد ...به این نماینده یکی بغهمونه نماینده حداقل مردم هستند ...با کمترین آرا نماینده شدند ...آنهای که مخالف احیا برحام هستند دست پرورده ترامپ هستند برنامه های ترامپ را پیش می برند د خارج از کشور هستند بخاطر امنیت آنها باید آرامش مردم را فدا کنند اینها اگه دست پرورده ترامپ نبود برجام را احیا می‌کردند ...دست روی گلوی مردم گذاشتن و دارن مردم رو خفه میکنند خدایا باید به کی پناه برد باید چکار کنیم ...شماها دشمنان مردم این ملت بودید و هستی
Iran, Islamic Republic of
سلام آخ به حال برادرانم که شب وروز کارگری می کنند آرزوی داشتن یک آپارتمان رابه گور می برند عده ای هم میلیاری می خورند خدا کجایی ما راهم نگاه کن که شرمنده زن وبچهایمون نشویم یاخدا
محسن
Iran, Islamic Republic of
این که مناظره نبود؟!!
دل دادن و قلوه گرفتن بود
مسخره کردن مردم بنام مناظره بود
Iran, Islamic Republic of
مناظره خخخخخ
58
Iran, Islamic Republic of
تاجگردون فکر می کنه همه آلوده هستن
پایان وهم آقای پوپولیست

پایان وهم آقای پوپولیست

 پس از 6 هفته تلاش بی وقفه و نافرجام «دونالد ترامپ» برای بی اعتبار کردن پیروزی رقیب دموکراتش،...
واشنگتن در بحران ( + تصاویر )

واشنگتن در بحران ( + تصاویر )

همزمان با اردوکشی خیابانی هزاران نفری طرفداران ترامپ که به دنبال رد شکایت وی از وقوع ...
پای اقتصاد روی مین تورم!

پای اقتصاد روی مین تورم!

بودجه 1400 مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و نمایندگان مجلس است، چراکه این بودجه نمی‌تواند ...