تاریخ انتشار
جمعه ۳۰ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۴۸
کد مطلب : ۴۲۷۷۳۸
رئیس‌کل دادگستری خوزستان خبر داد؛

بازداشت سه داماد در خوزستان

۰
بازداشت سه داماد در خوزستان
کبنا ؛رئیس‌کل دادگستری خوزستان گفت: در خصوص اجرای طرح محدودیت‌های جدید کرونایی از دوستان، حمایت قضائی می‌کنیم، اما باید احترام به مردم نیز رعایت شود.
به گزارش کبنا به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین صادق مرادی در جلسه هماهنگی اعمال محدودیت‌های جدید کرونا در خوزستان که امروز (۳۰ آبان‌ماه) در دانشگاه علوم پزشکی اهواز برگزار شد، اظهار کرد: هدف از اجرای قرنطینه خانگی پیشگیری از آلودگی و انتقال بیماری به دیگران است.
وی در خصوص قرنطینه افراد آلوده به کرونا، افزود: در قانون آمده است که بهداری یعنی وزارت بهداشت موظف به شناسایی بیماران واگیردار و قرنطینه است.
رئیس‌کل دادگستری خوزستان تصریح کرد: در صورتی که همکاران، مقررات را به افراد بگویند و افراد حاضر به قرنطینه نشوند، مرتکب جرم شده‌اند، اما اگر ماموران نیز در این زمینه کوتاهی کنند، آن‌ها نیز مرتکب جرم شده‌اند. در صورتی که تذکرات به افراد داده شود، اما گوش نکنند، با سرمنشاء آن‌ها برخورد می‌شود. در این ایام، همکاران قضائی برخورد جدی و سلبی با این افراد داشتند و در یک شب سه داماد را بازداشت کردند.
وی با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی در محلات به منظور کنترل بیماری گفت: این طرح باید با دعوت به اخلاق اسلامی و سعه صدر اجرا شود، اما اگر در نهایت کار به خشونت رسید، ما پشت اجراکنندگان طرح هستیم.
مرادی افزود: کارکنان دولت نیز موظف هستند دستورالعمل‌های این طرح را رعایت کنند، در غیر این صورت موضوع در شورای تخلفات اداری مطرح می‌شود و با آن‌ها برخورد خواهد شد.
رئیس‌کل دادگستری خوزستان با اشاره به دایر بودن کشیک‌های دادگستری در اهواز و کارون، بیان کرد: در صورتی که مشکلی رخ دهد، نیروی انتظامی و بسیج می‌توانند به کشیک‌ها مراجعه کنند. ما در این زمینه کوتاه نمی‌آییم، زیرا اگر در این دو هفته بیماری را کنترل نکنیم، روند فراگیری بیماری بیشتر خواهد شد.
وی افزود: در خصوص اجرای این طرح از دوستان، حمایت قضائی می‌کنیم، اما باید احترام به مردم نیز رعایت شود.
مرادی گفت: در حاشیه‌های شهر و همچنین در خصوص کنترل فعالیت برخی کسبه مشکل خواهیم داشت که باید نیرو‌های بسیج با قدرت وارد شوند. از طریق مراجع داخلی خود این کسبه، می‌توان با آن‌ها برخورد کرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

جدال‌ بي‌فايده بر سر مذاكره

جدال‌ بي‌فايده بر سر مذاكره

با رفتن ترامپ و جايگزين شدن بايدن اين فرصت در اختيار ماست تا نتيجه سي ماه زحمت و رنج ...
واکنش حقوقدانان به اظهارات جلیلی درباره برجام

واکنش حقوقدانان به اظهارات جلیلی درباره برجام

مذاکره کننده سابق هسته ای در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد در یکی از این پیام های ...
رضا ضراب در خانه امن اف‌بی‌آی | مافیای کاسبان تحریم با شیپور هم شناسایی نمی‌شوند

رضا ضراب در خانه امن اف‌بی‌آی | مافیای کاسبان تحریم با شیپور هم شناسایی نمی‌شوند

غلامحسین دوانی معتقد است: در ایران با وجود تصویب قانون سوت‌زنی اما هنوز عدم اعتماد افراد ...