تاریخ انتشار
شنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۰۵
کد مطلب : ۴۲۷۵۱۲
رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد:

برخورد شدید با دستگیر شدگان موضوع جنجالی ایل بهمئی و طیبی

۳
۰
برخورد شدید با دستگیر شدگان موضوع جنجالی ایل بهمئی و طیبی
کبنا ؛رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با دستگیر شدگان موضوع جنجال قبیله‌ای و قومی و ایل بهمئی و طیبی در فضای مجازی برخورد شدیدی خواهد شد.
به گزارش کبنا، حسن نگین‌تاجی رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اخیراً افرادی با دامن زدن به برخی مسائل جزئی در صدد تشویش اذهان عمومی به ویژه مردم عزیز خطه طیبی و بهمئی هستند که با تلاش دادستان محترم مرکز استان و دادستان‌های برخی شهرستان‌ها و البته نیروی مقتدر انتظامی، تاکنون حداقل ۳ نفر از آنها شناسایی و دستگیر و مورد بازجویی قرار گرفته و بازداشت شده‌اند.
نگین تاجی گفت: اگر چه در قضیه جوسازی و اختلاف افکنی بین این دو ایل بزرگ که هر دو افتخارات زیادی در مبارزات با رژیم ستمشاهی و نیز ایثارگری‌های دفاع مقدس را نصیب خود کرده و صفحات درخشانی از ایثار، انقلابی گری، دین‌مداری و وحدت را در کارنامه خود دارند، در ابتدا در فضای رسانه‌ای و مجازی محتواها و مطالب اشتباهی بوده، اما اشتباهات بعدی را برخی افراد هیجان زده و کسانی که از عواقب اقدامات خود آگاهی ندارند و در حال حاضر با اعمالی مانند تهیه کلیپ‌ها در فضای مجازی اذهان مردم را درگیر و زمینه اختلافات قومی و قبیله‌ای را فراهم می‌آورند، مرتکب می‌شوند.
وی افزود: پیگیری اقدامات این افراد در دستور کار ویژه دستگاه قضایی و مراجع مختلف امنیتی انتظامی قرار دارد و قطعاً طی روزهای آینده افراد بیشتری که شناسایی شده و حتی برخی از آنها در استان‌های همجوار سکونت دارند در این زمینه دستگیر خواهند شد.
وی در پایان توصیه‌ای به بزرگان و ریش سفیدان و افراد متنفذ و باتجربه این دو ایل بزرگ که در سه استان کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان و چهار محال و بختیاری مستقر هستند، داشت و گفت: قطعاً آگاهی و اطلاع بزرگان و افراد با تجربه از این اقدامات و برخورد قاطع و مؤثر با افرادی که به اسم طرفداری یا جانبداری از خانواده یا ایل یا طایفه، جو روانی جامعه را بر هم می‌زنند، می‌تواند در پایان دادن به این هیجان زدگی‌ها مؤثر باشد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

حق گو
Iran, Islamic Republic of
درود. اقدامات و برخورد با این اراذل و اوباش بی فرهنگ و بی ادب خواسته مردم است. سپاس.
Iran, Islamic Republic of
این کار بسیار درست است .ایل بهمئی و طیبی برادر هم هستن و هرکس بخواهد بین این دو ایل بزرگ و برادران دیرینه را خراب کند حتما به دست قانون سپرده خواهد شد و جوابش رو پس خواهد گرفت
احمد
United States
ایل با‌ فرهنگ طیبی و بهمئی از ایلات ولایت مدار کشور و استانمان هستند که علاقه خاصی به نظام جمهوری اسلامی داشته ودارند و ارتباط بسیار صمیمی با هم داریم ودر اصل طیبی بدون بهمئی و بهمئی بدون طیبی معنا و مفهومی ندارد و هیچ وقت مردم شریف و بصیر این دو ایل در دام جاهلان و نادانان و توطئه خناسان قرار نخواهند گرفت و ارتباط این دو ایل اینقدر صمیمی ،برادرانه و مستحکم هست که این مسائل انحرافی هیچ تاثیری نخواهد داشت. ان اکرمکم عند الله اتقاکم .
جنجال 3 کلمه‌‌ای ...

جنجال 3 کلمه‌‌ای ...

شکست استقلال برابر فولاد در هفته دوم رقابت‌های لیگ برتر حواشی زیادی به‌ همراه داشته است....
دعوای بی‌وقت

دعوای بی‌وقت

استعفای ملک‌زاده از وزارت بهداشت آن‌هم با نامه‌ای سرگشاده و چکشی هرچند در این شرایط کرونایی ...
‌تأثیرات کرونا‌ ‌بر انتخابات ۱۴۰۰

‌تأثیرات کرونا‌ ‌بر انتخابات ۱۴۰۰

انتخابات ۱۴۰۰ از چنان اهمیتی برخوردار است که امکان به‌تعویق‌انداختن آن بسیار کم خواهد ...