تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : ۴۲۶۷۸۷
فرماندار شهرستان دنا تشریح کرد

آمار کرونا در دنا / 5 کودک به کرونا مبتلا شدند / دنا در آستانه وضعیت قرمز

۲
۰
آمار کرونا در دنا / 5 کودک به کرونا مبتلا شدند / دنا در آستانه وضعیت قرمز
کبنا ؛فرماندار شهرستان دنا آخرین وضعیت کرونا در این شهرستان را تشریح کرد.
عبدالحمید پناهی در نشست ستاد مقابله با کرونای شهرستان دنا که در محل فرمانداری این شهرستان با حضور جمعی از مدیران برگزار شد، اظهار کرد: ۷۰ درصد نمونه‌های کرونا در شهرستان دنا مثبت هست و این در حالی که قبلاً ۳۰ درصد مثبت می‌شدند.
وی افزود: از ۲۳۴۱ نمونه، ۵۵۲ مثبت اعلام شد. زنان خانه دار با ۳۶ درصد، ۱۸۹ مورد، بیشترین فراوانی کرونا را دارند که نشان می‌دهند دورهمی خانوادگی مهم‌ترین عامل شیوع این ویروس در دنا هست.
فرماندار شهرستان دنا تصریح کرد: مدتی است که استان کهگیلویه و بویراحمد در شرایط قرمزقرار گرفته و شهرستان دنا تاکنون در وضعیت بدی نبوده ولی متاسفانه چندی است، از هر ۱۰۰ تست نزدیک به ۷۰ درصد مثبت می‌شود در حالی که این آمار قبلاً از هر ۱۰۰ تست  ۲۵ درصد مثبت بود که بیشترین آمار هم در بین خانم‌های خانه دار با رقم ۳۶ درصد است.
 پناهی گفت: ۶ نفر زیر ۵ سال تاکنون تست کرونا آن‌ها مثبت شده است. و این باور غلطی است که می‌گویند کودکان به کرونا مبتلا نمی‌شوند همچنین تاکنون در سطح شهرستان دنا سه نفر برای دومین بار متوالی تست کرونای آن‌ها مثبت شده است و باز هم این باور غلطی است که می‌گویند کسی که یک بار کرونا بگیرد پس از بهبودی  دیگر کرونا نخواهد گرفت.
 وی در ادامه به موضوع دورکاری کارکنان پرداخت و اظهار داشت: برخی دور کاری را با مرخصی یکی می‌دانند و گوشی را خاموش و در استان همجوار پیدایشان می‌شود. بعضی کارمندان هستند که تست آنها مثبت بوده و به جای اینکه در قرنطینه باشند به مسافرت می‌روند.
 وی افزود: دهیاری که ستاد کرونای روستا تشکیل ندهد توسط بخشداری از برخی خدمات محروم شود.
فرماندار شهرستان دنا تاکید کرد: در بحث آموزش و پرورش هم متاسفانه آمار کرونا بین دانش‌آموزان در حال بالا رفتن است که باید با جدیت به این مسأله پرداخته شود، از شبکه بهداشت انتظار می‌رود که نسبت به آگاه کردن مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و نظارت بیشتر بر صنوف پر خطر از جمله نانوایی‌ها و رستوران‌ها که کانون اصلی کرونا هستند را در دستور کار قرار دهند.

آخرین آمار کرونا در گچساران / مرگ 47 نفر

وی گفت: از دادستان شهرستان دنا تشکر می‌کنیم که از ابتدای شروع ویروس کرونا تاکنون پای کار بودند و از هیچ کمکی دریغ نکردند و در  شرایط حساس با خاطیانی که بهداشت را رعایت نمی‌کردند برخورد قضایی شد.
پناهی گفت: تالارها و باغ‌های مجالس شهرستان دنا باید تعطیل شوند و رستوران‌ها، اغذیه فروشی‌ها و کافی شاپ ها فقط به صورت بیرون بر فعالیت کنند. نانوایی‌ها باید به صورت روزانه پایش شوند و متخلفین به مراجع قضایی معرفی گردند.
وی ادامه داد: متاسفانه ابتلا به کرونا نسبت به یک ماه قبل دو برابر شده است و این نشان دهنده، رسیدن شهرستان دنا به وضعیت قرمز است که انتظار می‌رود مردم فهیم شهرستان همچون گذشته بیشتر رعایت کنند تا شاهد کنترل این ویروس باشیم.
پناهی فرماندار دنا در پایان گفت: اداره صمت نسبت به پایش و رصد کامل بازار به خصوص نانوایی‌ها در شهرستان دنا اقدام کند تا در این شرایط حساس موضوع گرانی بیش از حد بر مشکلات مردم اضافه نشود.
نام شما

آدرس ايميل شما

بخشداری
Iran, Islamic Republic of
شما تشریف ببرید بازنشستگی خودتون پیگیری نمایید. آقای فرماندار شما چرا قانون بازنشستگی را با دارا بودن 35 سال سابقه کار رعایت نمی کنید.
محمد
Iran, Islamic Republic of
درود بر مرد عمل فرماندار علمی
رفتار خوارج‫‌گونه برخی مدعیان!

رفتار خوارج‫‌گونه برخی مدعیان!

حتی چندی قبل نیز این بی مسئولیتی و تکبر ناشی از عدم پاسخگویی، باعث شد که مدیر مسئول روزنامه ...
بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

بازخوانی تاریخ ترورهای نافرجام یک آیت الله

امروز هفتم آبان سالروز سومین ترور نافرجام سیدحسن طباطبایی معروف به سیدحسن مدرس است. هم ...
انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

انتخابات آمریکا و چشم انداز قیمت دلار در ایران

میثم‌ رادپور درباره اینکه اگر ترامپ پیروز شود چه اتفاقی رخ خواهد داد، گفت: «همین مسیرادامه ...