تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴
کد مطلب : ۴۲۶۶۱۷
سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد

تعداد جان باختگان کرونا در کشور از ۳۰ هزار نفر گذشت

۰
آخرین آمار کرونا در ایران و جهان امروز 26 مهر ماه
کبنا ؛سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۵۳ نفر از بیماران کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسیده است.
به گزارش کبنا، سیما سادات لاری روز شنبه ( 26 مهر ماه 99) درباره آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۶ مهر ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴ هزار و ۱۰۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۷۷۹ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۵۲۶ هزار و ۴۹۰ نفر رسید.
وی ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۵۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۳۰ هزار و ۱۲۳ نفر رسید.
لاری افزود: خوشبختانه تاکنون ۴۲۳ هزار و ۹۲۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۷۲۱ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
معاون وزیر بهداشت گفت: تاکنون چهار میلیون و ۴۸۲ هزار و ۲۶۳ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
وی بیان کرد: استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.
فوت بیش از یک میلیون نفر در جهان به علت کرونا
سخنگوی وزارت بهداشت اظهار کرد: تعداد مبتلایان ویروس کرونا در جهان به مرز ۴۰ میلیون نفر نزدیک شده و متاسفانه بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در دنیا جان خود را در اثر ابتلا به این بیماری از دست داده‌اند. چیره شدن بر این بیماری نوپدید و حل این چالش جهانی مستلزم تقویت همکاری مردم در عمل به توصیه‌های بهداشتی و نهادینه شدن حس مسوولیت پذیری اجتماعی در همگان است.
وی بیان کرد: امیدواریم با توجه به وضعیت سهمگین حال حاضر بیماری در کشور و آغاز روزهای سرد سال و نگرانی‌ها و خطرهای فصل سرما، با همکاری شما عزیزان در عمل به توصیه‌های بهداشتی شاهد گذر از روزهای سخت پیش رو با کمترین آفت بیماری و مرگ و میر ناشی از این ویروس باشیم.

https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000426/nf00426617-2.jpg

آخرین آمار کرونا در جهان
آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ( کووید ۱۹) در سراسر جهان که سازمان بهداشت جهانی آن را به عنوان پدیده‌ای «همه گیر» شناسایی و اعلام کرد به نقل از رسانه‌های معتبر و گزارش‌های دفاتر ایرنا در خارج از کشور و گروه‌های خبری مناطق ایرنا، این آمار با دریافت آخرین گزارش‌ها به روز رسانی می‌شود.
 
  مبتلایان
فوت‌شدگان
بهبودیافتگان
۳۹,۶۳۳,۱۷۱ ۱,۱۰۹,۸۳۳ ۲۹,۶۷۸,۴۳۴
  
 کشورهای دارای بالاترین آمار کرونا 
 
آمریکا
ابتلا فوت
۸,۲۸۸,۲۷۸ ۲۲۳,۶۴۴
بهبود یافتگان
۵,۳۹۵,۴۰۱
هند
ابتلا فوت
۷,۴۳۲,۶۸۰ ۱۱۳,۰۳۲
بهبود یافتگان
۶,۵۲۴,۵۹۵
برزیل
ابتلا فوت
۵,۲۰۱,۵۷۰ ۱۵۳,۲۲۹
بهبودیافتگان
۴,۶۱۹,۵۶۰
روسیه
ابتلا فوت
۱,۳۸۴,۲۳۵ ۲۴,۰۰۲
بهبودیافتگان
۱,۰۶۵,۱۹۹
اسپانیا
ابتلا فوت
۹۸۲,۷۲۳ ۳۳,۷۷۵
بهبود یافتگان
 
آرژانتین
ابتلا فوت
۹۶۵,۶۰۹ ۲۵,۷۲۳
بهبود یافتگان
۷۷۸,۵۰۱
کلمبیا
ابتلا فوت
۹۴۵,۳۵۴ ۲۸,۶۱۶
بهبود یافتگان
۸۳۷,۰۰۱
پرو
ابتلا فوت
۸۶۲,۴۱۷ ۳۳,۶۴۸
بهبود یافتگان
۷۶۹,۰۷۷
مکزیک
ابتلا فوت
۸۴۱,۶۶۱ ۸۵,۷۰۴
بهبود یافتگان
۶۱۲,۲۱۶
فرانسه
ابتلا فوت
۸۳۴,۷۷۰ ۳۳,۳۰۳
بهبود یافتگان
۱۰۴,۶۹۶
 
 اروپا و آمریــکا 
 
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
انگلیس ۶۸۹,۲۵۷ ۴۳,۴۲۹ -
شیلی ۴۸۸,۱۹۰ ۱۳,۵۲۹ ۴۶۱,۰۹۷
ایتالیا ۳۹۱,۶۱۱ ۳۶,۴۲۷ ۲۴۷,۸۷۲
کانادا ۱۹۰,۱۶۸ ۹,۶۶۹ ۱۶۰,۱۳۰
بلژیک ۱۹۱,۹۵۹ ۱۰,۳۲۷ ۲۰,۷۲۰
هلند ۲۱۱,۹۳۸ ۶,۷۰۸ -
اکوادور ۱۴۳,۵۳۱ ۱۱,۷۴۳ ۱۲۰,۵۱۱
سوئد ۹۷,۵۳۲ ۵,۸۹۲ -
سوئیس ۵۸,۸۸۱ ۲,۰۸۷ ۴۷,۳۰۰
پرتغال ۸۲,۵۳۴ ۲,۰۵۰ ۵۱,۵۱۷
ایرلند ۳۹,۵۸۴ ۱,۸۱۶ ۲۳,۳۶۴
رومانی ۱۷۲,۵۱۶ ۵,۷۴۹ ۱۲۷,۰۷۶
اتریش ۵۲,۰۵۷ ۸۳۸ ۴۱,۲۸۹
آلمان ۳۵۶,۷۹۲ ۹,۸۳۶ ۲۸۷,۶۰۰
نروژ ۱۵,۰۹۷ ۲۷۵ ۱۱,۸۶۳
کوبا ۵,۹۱۷ ۱۲۳ ۵,۳۷۱
  
  خاورمیانه و آفریقا 
 
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
آفریقای جنوبی ۷۰۰,۲۰۳ ۱۸,۳۷۰ ۶۲۹,۲۶۰
ایران ۵۲۲,۳۸۷ ۲۹,۸۷۰ ۴۲۰,۹۱۰
عراق ۴۲۰,۳۰۳ ۱۰,۱۴۲ ۳۵۳,۹۶۲
عربستان ۳۴۱,۴۹۵ ۵,۱۴۴ ۳۲۷,۷۹۵
ترکیه ۳۴۳,۹۵۵ ۹,۱۵۳ ۳۰۱,۰۹۸
امارات ۱۰۲,۹۲۹ ۴۳۸ ۹۳,۴۷۹
کویت ۱۰۹,۴۴۱ ۶۴۲ ۱۰۱,۳۱۴
مصر ۱۰۴,۰۳۵ ۶,۰۱۰ ۹۷,۴۹۲
فلسطین اشغالی ۳۰۱,۳۸۹ ۲,۱۳۹ ۲۶۱,۱۲۸
بحرین ۷۳,۹۳۲ ۲۶۲ ۶۹,۴۱۱
نیجریه ۵۹,۷۳۸ ۱,۱۱۳ ۵۱,۴۰۳
عمان ۱۰۴,۱۲۹ ۱,۰۰۹ ۹۱,۷۳۱
قطر ۱۲۸,۸۰۳ ۲۲۲ ۱۲۵,۸۰۲
سودان ۱۳,۶۶۸ ۸۳۶ ۶,۷۶۴
فلسطین ۴۳,۲۵۶ ۳۵۹ ۳۶,۵۸۴
یمن ۲,۰۴۹ ۵۹۳ ۱,۳۲۸
سوریه ۴,۵۰۴ ۲۱۲ ۱,۱۹۸
لیبی ۴۰,۲۹۲ ۶۱۶ ۲۳,۱۳۰
  
 آسیا و اقیانوسیه 
 
نام کشور ابتلا فوت شدگان بهبود یافتگان
بنگلادش ۳۸۶,۰۸۶ ۵,۶۲۳ ۳۰۰,۷۳۸
اندونزی ۳۵۷,۷۶۲ ۱۲,۴۳۱ ۲۸۱,۵۹۲
فیلیپین ۳۵۴,۳۳۸ ۶,۶۰۳ ۲۹۵,۳۱۲
سنگاپور ۵۷,۸۴۹ ۲۷ ۵۷,۶۶۸
چین ۸۵,۵۰۰ ۴,۶۳۴ ۸۰,۶۶۶
ژاپن ۸۷,۰۲۰ ۱,۶۱۳ ۸۰,۲۲۷
پاکستان ۳۲۲,۴۵۲ ۶,۶۳۸ ۳۰۶,۶۴۰
افغانستان ۳۹,۶۱۶ ۱,۴۷۰ ۳۳,۰۵۸
کره‌جنوبی ۲۴,۴۲۲ ۴۲۷ ۲۲,۴۶۳
قزاقستان ۱۰۸,۴۵۴ ۱,۷۴۶ ۱۰۳,۶۰۴
مالزی ۱۴,۳۶۸ ۱۴۶ ۱۰,۵۱۹
استرالیا ۲۷,۲۰۴ ۸۹۷ ۲۴,۹۳۹
جمهوری آذربایجان ۴۱,۳۰۴ ۶۰۳ ۳۹,۰۱۲
تایلند ۳,۶۲۲ ۵۹ ۳,۴۳۹
                       
 اخبار خاص کرونا و پیامدهای آن 
** ویروس کرونا موسوم به « کوید ۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.
** «تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی خبری تاکید کرد که اگرچه واژه «همه‌گیر» (pandemic) به دلیل حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد اما ارزیابی‌های این سازمان ویروس کرونا را «همه‌گیر جهانی» شناسایی و اعلام می‌کند.
** « دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا علت شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده را مسافران ورودی از اروپا دانست و گفت: ورود تمام مسافران از اروپا به آمریکا به استثنای انگلیس برای مدت ۳۰ روز ممنوع می‎شود.
**«شارل میشل» رییس شورای اروپا و «اورسولا فون در لاین» رییس کمیسیون اروپا دراعتراض به تصمیم ترامپ برای جلوگیری از ورود مسافر از اروپا به ایالات متحده با صدور بیانیه ای مشترک ، این تصمیم را « یکجانبه و بدون مشورت» توصیف و تاکید کردند که کرونا یک «بحران جهانی است که به هیچ قاره‌ای محدود نیست و مقابله با آن مستلزم همکاری است، نه اقدام یکجانبه.»
** «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت:تحریم‌های آمریکا بر تجارت قانونی و  پیش شرط های اخیر مقامات ایالات متحده برای ممانعت از فروش دارو، تجهیزات پزشکی و کالاهای بشردوستانه، تلاش‌ها برای مبارزه با کرونا در ایران را با موانع جدی مواجه کرده است.
**خانم «کریستالیناگئورگیوا» رئیس صندوق بین المللی پول در بیانیه ای رسمی به طور صریح اعلام کرد که جامعه بین الملل از صندوق بین المللی پول خواسته تا با ابزارهای مالی خود به کمک کشورهای درگیر با شیوع ویروس کرونا بشتابد و پشتیبانی ها را در قالب کمک های مالی اضطرای به میزان ۵۰ میلیارد دلار اعطا کند.
** «عبدالناصر همتی» ییس کل بانک مرکزی پنجشنبه ۲۲ اسفندماه ۹۸ در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت که در نامه ای به رئیس صندوق بین المللی پول تاکید کردم که براساس اعلان رسمی شما برای پشتیبانی از اعضاء، از جمله ایران و با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در کشورمان و ضرورت تداوم پر قدرت اقدامات پیشگیری، درمان و مقابله با آثار اقتصادی آن، با توجه به میزان سهمیه جمهوری اسلامی ایران در صندوق، خواستار بهره مندی از«تسهیلات تأمین مالی سریع، RFI » در حدود ۵ میلیارد دلار می باشیم و امیدوارم صندوق به این مسئولیت خود در حوزه وظایفش بسرعت عمل کند.
** دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سرانجام مجبور شد در آمریکا به دلیل شیوع گسترده کرونا اعلام وضعیت اضطراری کند و خود آزمایش ابتلای به کرونا دهد که البته پزشک او در نامه تایید کرد که نتیجه منفی بوده است.
** با گسترش شیوع ویروس کرونا در قاره اروپا سازمان بهداشت جهانی بعداز فروکش بحران در چین اعلام کرد که اروپا به کانون بحران کرونا تبدیل شده است.
** ترامپ بعداز اعلام سازمان بهداشت جهانی سفر شهروندان اروپایی به آمریکا را برای مدت ۳۰ روز ممنوع اعلام کرد که این اقدام او واکنش متقابل اروپایی ها را بدنبال داشت.
** رسانه های آمریکایی اعلام کردند که محققان این کشور نخستین واکسن کرونا را بر روی نمونه انسانی آزمایش کردند.
** چهاردهم فروردین ماه ۱۳۹۹ در سراسر جهان آمار ابتلای به کرونا از مرز یک میلیون تن، آمار فوت شدگان از مرز ۵۰ هزار تن و آمار بهبود یافتگان از مرز ۲۰۰ هزار تن گذشت در حالی که آمریکا در صدر قرار دارد.
** سازمان جهانی بهداشت ۲۱ تیر ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد قرنطینه کامل کشورها ممکن است موضوعی مربوط به گذشته نباشد. شمار مبتلایان با کرونا در حال افزایش است و بیش از ۱۲ میلیون نفر اکنون در سراسر جهان مبتلا شده اند که بیش از دو برابر مبتلایانی است که در ۶ هفته پیش ابتلای آنها به طور قطعی به کرونا مبتلا شده بودند.
نام شما

آدرس ايميل شما

ادامه جنجال‌ها برای موضوع دختر روحانی

ادامه جنجال‌ها برای موضوع دختر روحانی

۱۲۰میلیارد تومان کمک به دانشگاه شهید بهشتی از ردیف کمک‌های تملکی صورت گرفته است.
نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی +  سند

نامه نوبخت برای اختصاص 120 میلیارد از اعتبار کرونا به دانشکده محل تدریس دختر حسن روحانی + سند

30 تیرماه نامه‌ای توسط نوبخت به امضا رسیده که در آن آمده، مبلغ 120 میلیارد تومان از محل ...
ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

ناگفته‌های عادل از بی‌عدالتی‌‌ها به«نود»

پس از يک سال و 7 ماه سکوت، بالاخره عادل فردوسي‌پور اشاره‌اي به پايان کارش در برنامه 90 ...
فایل های مرتبط