تاریخ انتشار
دوشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۴
کد مطلب : ۴۰۹۷۷۶
امروز در رأس هیأتی انجام گرفت

بازدید فرمانده سپاه فتح از پروژه‌های چاروسا

۰
بازدید فرمانده سپاه فتح از پروژه‌های چاروسا
کبنا ؛
امروز (دوشنبه 30 اردیبهشت ماه 98) فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به همراه هیاتی از سطح استان به بخش چاروسا سفر کرده و ابتدا با حضور در دفتر امام جمعه قلعه رئیسی با امام جمعه این شهر دیدار سپس از پروژه‌های پیشرفت و آبادانی چاروسا بازدید کردند.
امام جمعه قلعه رئیسی در نشست با فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد سپاه را نماد آبروی کشور دانست و خاطرنشان کرد: اگر بسیج و سپاه نبودند کشور و نظام ما هرگز به این امنیت و آسایش و اقتدار نمی‌رسید و درحال حاضر بسیج حافظ و منافع انقلاب اسلامی بوده و مسیر انقلاب به واسطه تشکیل بسیج و توسط مردم دیده می شود.
حجت‌الاسلام اسماعیل صلواتی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران امروز اگر در نقطه اوج اقتدار و صلابت قرار گرفته به خاطر حفظ روحیه بسیجی، ارزشی و انقلابی است که دشمن همواره از آن به عنوان یک هراس و واهمه حقیقی یاد می‌کند.
وی با تقدیر از خدمات بسیج و سپاه در سطح شهرستان و منطقه افزود: در بسیاری از کارها و برنامه‌های فرهنگی تنها امیدواری خود سپاه و بسیج است و این مایه افتخار است.
صلواتی بیان کرد: در منطقه ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر نهادهای فرهنگی نمایندگی ندارند و تنها در بسیاری برنامه‌ها سپاه و بسیج کمک و بانی کارها هستند.
امام جمعه قلعه رئیسی با تقدیر از پروژه های سپاه فتح استان در قرارگاه پیشرفت و آبادانی تاکید کرد: بسیاری از پروژه‌هایی که قرارگاه در حال کار است از نیازهای اصلی منطقه بود که نمونه آن پروژه استخر آب روستای آبله است که امیدواری را در مردم روستا به وجود آورد.
صلواتی چاروسا را یکی از مناطق با ظرفیت های بسیار ارزشمند دانست و ادامه داد: چاروسا یکی از مناطق دارای ظرفیت های بسیار ارزشمندی است که اگر کسی باشد از این ظرفیت ها استفاده کند می تواند بیشترین استفاده را ببرد.
وی خاطرنشان کرد: وجود زمین‌های کشاورزی، آب کافی، مناطق بکر و سرسبز از جمله ویژگی این منطقه است که امیدواریم در این راستا سپاه توجه ویژه داشته باشد.
امام جمعه قلعه رئیسی نبود سالن ورزشی و زمین ورزشی در شهر قلعه رئیسی را نگران کننده دانست و متذکر شد: این منطقه جوانان نخبه در زمینه های مختلف به خصوص ورزش دارد که از نعمت ورزشگاه و سالن ورزشی مختلف بی بهره است که امیدواریم سپاه فتح استان در این زمینه همکاری خوبی داشته باشد.

سردار خرمدل هم در این نشست با تقدیر از ائمه جمعه در جهت توجه به مشکلات مردم عنوان کرد: سپاه پاسداران نماد ولایت پذیری در حراست و صیانت از ولایت فقیه است.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد به ظرفیت های روستاهای استان اشاره و بیان کرد: روستاهای استان روستاهای ظرفیت پذیر هستند که متاسفانه از این ظرفیت ها توسط مردم استفاده نمی شود و به جای استفاده از این ظرفیت ترجیح می دهند از شهرهای بندری استفاده می کنند در صورتی که ظرفیت این روستاها می تواند اشتغال زایی داشته باشند، به نحوی که در بسیاری مواقع ظرفیت استان و بیکاری را مشاهده می کنم افسوس می خورم.
خرمدل افزود: باید تلاش کرد تا فرهنگ اشتغال را در استان نهادینه کرد و در تلاش هستیم تا با برنامه های مختلف این امر را ترویج دهیم.

سپس فرمانده سپاه فتح استان به همراه امام جمعه قلعه رئیسی از مصلای نماز جمعه و ساختمان حوزه مقاومت بازدید کردند و در ادامه به سمت روستای آبله حرکت و از پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادنی بازدید کردند.
 خرمدل در روستای آبله و در حاشیه بازدید از استخر زمین های کشاورزی این روستا بیان کرد: در سطح استان 5 دهستان را شناسایی کردیم و مشکلات آنها را تقسیم کردیم و بیش از 130پروژه عمرانی را در این مناطق آغاز کردیم که 40درصد از این پروژه ها به بهره برداری رسیده است.

فرمانده سپاه فتح استان خاطرنشان کرد: در این برنامه علاوه بر پروژه های عمرانی به برنامه های فرهنگی، تربیتی و آموزشی توجه می شود و کاری را که ما در این مناطق انجام می دهیم مشارکتی و با کمک مردم آن مناطق است و تلاش می کنیم که هر کاری که انجام می دهیم با همت مردم همان مناطق باشد چرا که می خواهیم در آینده مردم آن روستا در نگهداری آن پروژه توجه بیشتری داشته باشند.
وی یادآور شد: انتظار ویژه ای که از دولت مردان داریم این است که اگر ظرفیت دولتی ها هم در کنار این تلاش قرار بگیرد می تواند بسیاری از مشکلات را برطرف کند و باید دانست که پروژه های ما پیمانکاری نیست و نیروهای ما به صورت جهادی کار انجام می دهند که اگر نیروهای دولتی به کمک ما بیاید مطمئناً می شود این پروژه ها را افزایش داد.
خرمدل ادامه داد: تلاش می کنیم در سال 98 تعداد روستاها و مناطق را افزایش دهیم که این نیازمند حمایت مسوولان و مردم است.
گزارش"سیدحسن آرمند"
نام شما

آدرس ايميل شما

آوایی که جاودان شد؛ نگاهی به زندگی و کارنامهٔ هنری محمدرضا شجریان

آوایی که جاودان شد؛ نگاهی به زندگی و کارنامهٔ هنری محمدرضا شجریان

محمدرضا شجریان، استاد موسیقی سنتی و ملقّب به خسرو آواز ایران، پس از یک دورهٔ طولانی دست‌وپنجه ...
ترامپ: ابتلا به کرونا، نعمت خداوند بود

ترامپ: ابتلا به کرونا، نعمت خداوند بود

دونالد ترامپ که تنها دو روز پس از مرخصی از بیمارستان نظامی والتر رید، مشتاق احیای مبارزات ...
یک تاجر، بانکی که ۲۰ سال پیش به او وام نداد را خرید!

یک تاجر، بانکی که ۲۰ سال پیش به او وام نداد را خرید!

تاجری انگلیسی بانکی را که ۲۰ سال پیش از وام دادن به او امتناع کرد را خرید که این موضوع ...