تاریخ انتشار
جمعه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۷
کد مطلب : ۴۰۹۵۳۰
مدیرکل کنترل آفات وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد

ورود ملخ‌ها به مراتع گچساران / ضرب‌الاجل برای جلوگیری از بحران

۰
ورود ملخ‌ها به مراتع گچساران / ضرب‌الاجل برای جلوگیری از بحران
کبنا ؛ملخ‌های مهاجم وارد بخش‌هایی از شهرستان گچساران شدند و اگر تا 20 روز آینده جلوی آنها گرفته نشود به بحران تبدیل می‌شود.
 مدیرکل دفتر پیش آگاهی و کنترل آفات سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی در گچساران گفت: ریزش ملخ صحرایی از بهمن ماه از کشورهای شبه جزیره عربستان، امارات، عمان و کشور عربستان وارد ایران شده است.
آهنگران با بیان اینکه ملخ‌های مهاجم تا پیش از این در هفت استان سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، بوشهر، فارس، جنوب خراسان جنوبی، خوزستان مشاهده شده افزود: اخیراً این ملخ در منطقه بی بی حکیمه شهرستان گچساران استان کهگیلویه وبویر احمد مشاهده شده و ردیابی‌ها نشان داده شده که این آلودگی‌ها بایستی سریعاً تحت کنترل قرار بگیرد.
وی با اشاره به اینکه این ملخ به سرعت رشد کنند گفت: در گچساران اگر تا ۲۰ روز آینده کنترل مناسب در مورد این آفات داشته باشند، به بحران تبدیل نمی‌شود.
مدیرکل دفتر پیش آگاهی وکنترل آفات سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: این آفت فعلاً در مراتع وجود دارند و هنوز وارد مزارع و باغات نشده‌اند.
آهنگران اضافه کرد: تاکنون ۱۴۰ هزار هکتار از مراتع استان‌هایی که ملخ وارد آن‌ها شده سم پاشی شده است.
وی از مردم و کشاورزان خواست برای مبارزه با این آفت پای کار بیایند و اگر جایی هم این آفت را مشاهده کردند سریعاً به مدیریت جهاد کشاورزی یا مراکز خدمات گزارش کنند تا مبارزه به راحتی و در کمترین زمان ممکن انجام شود.
مدیرکل دفتر پیش آگاهی وکنترل آفات سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد کشاورزی گفت: این آفت اگر امسال کنترل شود، سال بعد با جمعیت خیلی محدودی روبرو هستیم که کنترل آن کار راحت‌تری خواهد بود.
آهنگران افزود: شرایط دمایی بر روی این آفت تاثیری ندارد، چون فقط به یک فضای سبز نیاز دارند والان هم با توجه به بارندگی‌هایی که داشتیم در مراتع وکوهستان‌ها شرایط مساعد است و در هر زمانی که گیاهان مراتع خشک بشود ملخ‌ها به طرف باغات ومزارع هجوم می‌آورند که ضروری است هرچه سریع‌تر در مراتع زمین گیر شوند.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...