تاریخ انتشار
دوشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
کد مطلب : ۴۰۹۱۹۷
گزارش|

تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا جان ۴۰ هزار نفر را گرفته است

۰
تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا جان ۴۰ هزار نفر را گرفته است
کبنا ؛گزارشی که به تازگی منتشر شده نشان می‌دهد تحریم‌های آمریکا علیه ونزوئلا به کشته شدن دست‌کم ۴۰ هزار نفر در این کشور آمریکای لاتین منجر شده است.
این گزارش ۲۷ صفحه‌ای که روز پنجشنبه توسط دو اقتصاددادن در اندیشکده «پژوهش‌های سیاست اقتصادی» منتشر شده، تحریم‌ها را یکی از ابزارهای «تنبیه جمعی» علیه مردم ونزوئلا توصیف می‌کند.
در بخشی از این گزارش آمده است: «تحریم‌ها مردم ونزوئلا را از داروهای حیاتی، تجهیزات پزشکی، غذا و سایر کالاهای وارداتی اساسی محروم کرده‌اند. تحریم‌های آمریکا به دنبال خرابکاری در اقتصاد ونزولا و  تغییر حکومت در این کشور هستند.»
نگارندگان این گزارش تصریح کرده‌اند تحریم‌ها مصداق «تنبیه دسته‌جمعی جمعیت شهروندان» هستند که آمریکا به موجب معاهده‌های بین‌المللی ژنو و لاهه از به کار بردن آن محروم شده‌اند.
در بخشی از این گزارش آمده است: «ما به این نتیجه رسیدیم که تحریم‌ها لطمات بسیار جدی به زندگی و سلامت انسان‌ها وارد کرده‌اند و از جمله به مرگ بیش از ۴۰ هزار نفر از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ منجر شده‌اند. ما همچنین به این نتیجه رسیده‌اند که این تحریم‌ها مصداق تعریف تنبیه دسته‌جمعی جمعیت غیرنظامیان، طبق توضیحات مطرح‌شده در معاهده‌های بین‌المللی ژنو و لاهه هستند.»
نگارندگان خاطرنشان کرده‌اند اعمال این تحریم‌ها طبق قوانین بین‌المللی و معاهداتی که آمریکا امضا کرده غیرقانونی محسوب می‌شوند و قوانین داخلی آمریکا را نیز نقض می‌کنند.
برچسب ها :
نام شما

آدرس ايميل شما

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

تخریب یا نقد مجلس یازدهم؟!

هر چه مجلس کوتاه بیایید، دیگران او را به گوشه رینگ برده و مورد ضرباتی قرار می‌دهند. تخریب‌گران ...
اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

اختلال عاطفی فصلی؛ از علائم تا درمان

باور بر این است که اختلال عاطفی فصلی به دلیل اختلال در ریتم شبانه روزی بدن رخ می دهد....
سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

سبقت «واکسن آنفولانزا» از «دنا پلاس»

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در مصاحبه‌اش اشاره کرد که از 16 میلیون واکسن آنفولانزای ...