تاریخ انتشار
شنبه ۲۷ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۹
کد مطلب : ۴۶۹۴۲۰
در آیین اختتامیه جشنواره تئاتر مطرح شد؛

هیچ محدودیتی برای حضور هنرمندان در صحنه‌های تئاتر نیست / هنرمندان با هنر، زندگی‌آفرینی می‌کنند

۰
کبنا ؛مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: هیچ هنرمندی در استان نیست که در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی محدودیتی برای حضورش در صحنه‌های تئاتر باشد.
امین درخشان، خاطرنشان کرد: سالن‌های تئاتر همه متعلق به هنرمندان است و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه خدمت‌رسانی به هنرمندان برای اعتلای فرهنگی مردم را دارد.
وی با بیان اینکه امسال سی و پنجمین جشنواره تئاتر را پشت سر گذراندیم، ادامه داد: شاهد مشارکت خوبی از سوی هنرمندان بودیم، باید به مسأله‌ی مردمی کردن تئاتر توجه کنیم و به این موضوع تا حدودی جامه عمل پوشاندیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: به سئله تئاتر خیابانی به صورت جد توجه کردیم و در سطح استان نیز از سوی مردم استقبال خوبی شد.
درخشان در پایان با تأکید بر اینکه تئاتر خیابانی و صحنه‌ای را در جنشواره داشتم، گفت: شاهد استقبال فراوانی از سوی مردم در تئاتر خیابانی بودیم و مردم نیز از تئاتر‌های خیابانی استقبال کردندـ
هنرمندان با هنر، زندگی‌آفرینی می‌کنند
سیدجواد هاشمی مهر معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد دیگر سخنران این جلسه گفت: افتخار می‌کنم که در سومین مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر در میان جمع هنرمندانی که هنر زندگی آفرینی را به جامعه تزریق می‌کنند. حضور دارم.
وی خاطرنشان کرد: اثر‌های هنری ماندگار هستند و در جامعه می‌تواند نقش بزرگی داشته باشند، هنرمندان می‌توانند موضوعات فرهنگی، هنری و دینی را برای اعتلای فرهنگ مردم در تئاتر از محتوای قوی که اثرگذاری بسیار زیادی دارند، استفاده کنند.
معاون سیاسی امنیتی استاندار افزود: مسئولین باید در همه‌ی زمینه‌ها از هنرمندان حمایت کنند تا برنامه‌های فاخر و ارزشمند را برای مردم اجرا کنند.
هاشمی مهر تصریح کرد: متأسفانه در کشور از هنرمندان و کار‌های فرهنگی حمایت‌های مالی نمی‌شوند، درتلاش هستیم تا بودجه کافی را برای انجام کار‌های هنری بگذاریم و قطعاً مردم نیز حمایت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه تئاتر رشد بسیار خوبی در طی این سال‌ها داشتیم، گفت: در دوران کرونا به علت محدودیت‌های این ویروس شاهد فعالیت‌های کمتر بودیم، اما اکنون رشد بهتری دارد.
معاون سیاسی استاندار با اشاره به تئاتر «معبر» که در گچساران اجرا شد، بیان کرد: زمانی گچساران معبر رزمندگان دوران مقدس بود و در این شهر نیز در حوزه‌ی تئاتر کار‌های ارزشمندی انجام شده است.
لازم به ذکر است؛ در اختتامیه سی و پنجمین جشنواره تئاتر از برگزیدگان این جشنواره تجلیل شد.
نام شما

آدرس ايميل شما

پربازدیدترین مقالات سال ۲۰۲۳ ویکی‌پدیا

پربازدیدترین مقالات سال ۲۰۲۳ ویکی‌پدیا

محبوب ترین مقاله مورد جستجو قرار گرفته در ویکیپدیا در سال 2023 میلادی در مورد چت جی پی ...
مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

در دو انتخابات اخیر (۱۳۹۸ و ۱۴۰۰) رکورد کاهش مشارکت شکسته شد و اصولگرایان پیروز میدانی ...
عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
1