تاریخ انتشار
پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۰۲:۰۵
کد مطلب : ۴۶۷۷۲۳
در نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی شهر یاسوج مطرح شد

خنده حضار به رتبه دو دستگاه دولتی در جشنواره شهید رجایی کهگیلویه و بویراحمد / فرماندار بویراحمد: از جلسات آسیب‌های اجتماعی خسته شده‌ام /  آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج، از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده است / از سازمان مدیریت و برنامه بودجه بپرسید که اعتبارات آسیب‌های اجتماعی کجا هزینه می‌کند /مدیرکل استانداری: مافیا در برپایی نمایشگاه‌ها وجود دارد / در مسائل اجتماعی و فرهنگی همه لنگ می‌زنیم

۰
کبنا ؛روز (چهارشنبه، 12 مهرماه) نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی در شهرستان بویراحمد با حضور شهرام مهدوی‌مطلق_ فرماندار بویراحمد، مسعود نوری_ مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد_ و دیگر مسئولان این شهرستان برگزار شد.
به گزارش کبنا، در این جلسه که به پیشنهاد مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کهگیلویه و بویراحمد و با حضور شهرام مهدوی‌مطلق_ فرماندار شهرستان بویراحمد_ در محل فرمانداری بویراحمد برگزار شد، مهدوی‌مطلق_ فرماندار بویراحمد_ در مقدمه این جلسه به موضوع آسیب‌های اجتماعی در شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: این جلسه به پیشنهاد و اصرار مدیرکل  امور اجتماعی استانداری برگزار شده است که جای تشکر دارد ولی بنده از برگزاری این جلسات در خصوص آسیب‌های اجتماعی خسته شده‌ام چرا که  آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج، از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده است و با برگزاری جلسه و توپ و تشر زدن به همدیگر برطرف نمی‌شود.
مهدوی مطلق ضمن ابراز نگرانی از موازی کاری در امر آسیب‌های اجتماعی، گفت: گواهی می‌دهم تمام توان اداری شهرستان بویراحمد برای کاهش آسیب‌های اجتماعی پای کار هست ولی ره به جایی نمی‌برد.
فرماندار بویراحمد ادامه داد: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی در این شهرستان دل سوختن کافی نیست بلکه باید هزینه انجام شود.
مهدوی مطلق گفت: یکی از راه‌های مقابله با کاهش آسیب‌های اجتماعی در بویراحمد توجه به زیر ساخت‌های روستایی و مساجد و پایگاه‌های بسیج و پایگاه‌های انتطامی است که سازمان برنامه و بودجه استان هیچ برنامه و هزینه‌ای برای این کار نه دارد و نه در دستور کار دارد.
فرماندار بویراحمد خطاب به نوری مدیرکل اجتماعی استانداری اظهار داشت: به جای سؤال از مدیران شهرستانی از برنامه و بودجه بپرسید اعتبار سکونت گاه‌های غیر رسمی چرا در اختیار فرمانداری قرار نمی‌گیرد و بپرسید برای کاهش آسیب‌های اجتماعی چه اندازه هزینه در اختیار فرمانداران قرار داده شده است؟
مهدوی‌مطلق یادآور شد: یکی از کج سلیقگی‌ها، توزیع و رد وبدل موافقت نامه اعتبار سکونتگاه‌های غیر رسمی بدون اطلاع فرمانداری توسط سازمان برنامه و بودجه و دستگاه‌های متولی خاصه راه و شهرسازی و بنیاد مسکن است که عده‌ای کارشناس و مدیر که دغدغه‌ای برای آسیب‌های اجتماعی ندارند، این اعتبارات را به سمت پروژه‌های خاص می‌برند و جوابگو هم نیستند.
فرماندار بویراحمد گفت: برای کاهش آسیب‌های اجتماعی برنامه عملیاتی داریم ولی مستلزم هزینه هست که کسی پشتیبانی نمی‌کند.
در ادامه دکتر روزیان از اساتید روانشناسی و مشاوره استان در سخنان کوتاهی از عدم هماهنگی بین دستگاه‌های اداری، رسانه‌ها و صدا و سیما جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان هست اظهار داشت: در کنار همه عوامل خاص آسیب‌های اجتماعی، رسانه‌ها و حتی صدا و سیما اغلب به جای‌امید آفرینی به معرفی مشکلات می‌پردازند،‌ ایشان ایجاد گفتمان‌ امید و‌ امیدآفرینی در رسانه‌های استان و خاصه صدا و سیما و آموزش‌های درسی را از راهکار‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی دانستند.
خنده حضار به رتبه دو دستگاه دولتی در جشنواره شهید رجایی کهگیلویه و بویراحمد / فرماندار بویراحمد: از جلسات آسیب‌های اجتماعی خسته شده‌ام /  آسیب‌های اجتماعی در برخی از مناطق شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج، از خطوط قرمز و استاندارد ملی و جهانی عبور کرده است / از سازمان مدیریت و برنامه بودجه بپرسید که اعتبارات آسیب‌های اجتماعی کجا هزینه می‌کند /مدیرکل استانداری: مافیا در برپایی نمایشگاه‌ها وجود دارد / در مسائل اجتماعی و فرهنگی همه لنگ می‌زنیم
در این جلسه مسعود نوری_ مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد_ از تشکیل کارگروه‌های عملیاتی برای رصد عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در راستای آسیب‌های اجتماعی خبر داد و گفت: شهرستان به شهرستان و اداره به اداره پیگیر عملکرد مدیران استانی و شهرستانی در مقابله با آسیب‌های اجتماعی هستیم.
وی از عملکرد برخی از دستگاه‌های اجرایی استان از جمله فرهنگ و ارشاد و بهزیستی انتقاد کرد و گفت: این ادارات بیشتر از سایر دستگاه‌ها در حوزه آسیب‌های اجتماعی مسئولیت دارند ولی عملکرد قابل قبولی ندارند که در این خصوص فرماندار بویراحمد به کنایه گفت: همین دستگاه‌ها امروز در جشنواره شهید رجایی مدال گرفتند و قضیه چی هست؟ خنده حضار..
نوری در ادامه به عملکرد سازمان صمت و برگزاری نمایشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: سازمان ضمت به جایی برگزاری نمایشگاه‌های بی‌فایده برای مردم، به وظایف خودش در حوزه آسیب‌های اجتماعی باید عمل کند، نوری در خصوص نمایشگاه‌ها گفت: یک مافیایی در برگزاری این نمایشگاه‌ها وجود دارد که توقع هست فرماندار ورود کند که مهدوی مطلق بلافاصله پاسخ داد: در برگزاری این‌نمایشگاه‌ها با فرمانداری هماهنگی نمی‌شود و چون تصمیم استانی است ما مسئولیتی نداریم و اگر مافیایی هم هست ما نمی‌توانیم ورود کنیم چون استانی است.
مدیر کل فرهنگی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در ادامه عنوان کردند: در بحث آسیب‌های اجتماعی کمیته‌هایی تشکیل دادیم که این کمیته‌ها متشکل از یک سری کارشناسان، مدیران و معاونین آنهاست که برای کاهش آسیب‌های اجتماعی و در رأس آن پدیده شوم خودکشی می‌باشد و بنا داریم در همه شهرستان‌های ۹‌گانه در شورای اداری شرکت کنیم و درکنار فرمانداران در حوزه ستادی مصوباتی را جمع‌بندی و اجرایی کنیم.
وی ادامه داد: همانطوری که مقام معظم رهبری فرمودند و برای آسیب‌های اجتماعی به طور مکرر به ما تذکر می‌دهند و شبانه روز برای این کار دغدغه دارد ما مسئولین نیز باید بحث آسیب‌های اجتماعی را در اولویت قرار دهیم و برای آن وقت بگذاریم.
نوری ادامه داد: متأسفانه در کشور ما به سمتی حرکت می‌کنیم که همه دنبال مسائلی مانند راه، جاده و یک سری زیرساخت‌های رفاهی هستیم ولی وقتی می‌آییم برای مسائل اجتماعی و فرهنگی که یک چشم انداز چندین ساله نیاز دارد همه ما لنگ میزیم.
در این جلسه مدیرکل فرهنگی اجتماعی با برشماری وظایف تعدادی از دستگاه‌های اجرایی در خصوص مقابله با آسیب‌های اجتماعی در سه ماه آتی گفت: در پایان هر فصل ادارات باید نقش خود در کاهش آسیب‌های اجتماعی را بیان کنند.
در این نشست تعدادی از ادارات گزارشی از عملکرد خود را بیان نمودند.
نام شما

آدرس ايميل شما

بہ قلہ نزدیکیم
Iran, Islamic Republic of
فرماندار محترم دقیق فرمودند
دهراب
Iran, Islamic Republic of
فقط حرف الکی میزنید و صرفا جهت گزارش به مقامات بالاتر ریشه مسایل اجتماعی مخرب در تربیت هست و تعلیم یعنی وظیفه اصلی و اساسی اموزش و پرورش هست که تربیت را بر تعلیم ترجیح دهد بیشتر نابسامانیها از بیکاری است شخصی که هیچ درامدی ندارد دست به کارهای خلاف میزند و نسل جدید بالاخص نوجوانان سریع گول ادمهای حقه باز را میخورند و بهراحتی در دام میافتند بنابراین اموزش و پرورش صدا وسیما ارشاد اسلامی و خانواده ها نقش مهم و پررنگی باید داشته باشند بهزیستی در رتبه اخر قرار دارد بهزیستی حمایت مالی را بعد از اشفتگی به عهده دارد اقای نوری اگر سایر دستگاهها درست عمل کنند کار به مرحله اخر کشیده نمیشود و این معضلات هم پبش نمی اید چه کار تفریحی در اوقات فراغت برای نوجوانان و جوانان مدیر کل فرهنگی داشت و اموزش وپرورش بنابراین باید ریشه ای عمل کرد نه اینکه ریشه بزند و شاخه و برگ دربیاورد بعد بخواهید قیچیش دکنید
Iran, Islamic Republic of
فقر... بی عدالتی.. بیکاری... گرانی و تورم.. علت این پدیده نامبارک هستش... این جلسات مشکلی رو حل نخواهد کرد. باید از صداوسیمای استانی فرهنگ سازی شود.. که
Iran, Islamic Republic of
چون در تمام ادارات مدیر ،معاون همه از طایفه نماینده هستند اگر نباشند یا رای دادند یا قول رای دادند.خدا جای حق نشسته.تاوان طایف گری قبل از دوران اسلام باید سالیان سال بگذرد تا شاید اصلاح شود.سعدی چند قرن پیش گفت بنی ادم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند.الان طایفه شده افتخار.
Romania
بابا جمع کنید بساطتون رو. شما خوتون عینا آسیب اجتماعی هستید.
کارمتدبهزیستی سیسخت
Iran, Islamic Republic of
متاسفم براتون جناب فرماندار...شما بیاییدببینیدخودبهزیستی وکارکنانش دارندباچه حقوق ومزایایی زندگی وعمرشونو پای جامعه هدف گذاشتندوشما اگه میتونید رفاه مردم رادرزمینه های مختلف تامین کنیدتا آسیب نبینند...شندرغازی دادن به مددجووسایراقشاراسیب پذیرچه دردی ازشون دوا میکنه؟البته شماها نفستون ازجای گرم بلندمیشه وفقط شعارمیدید...زحماتی که جناب حاج اریا طی این ماهها کشیدندباحرفهاتون انگارباد هواست...حیف این همه زحمت وخدمت...
شهروند
Russian Federation
خنده حضار زمانی باشه ک اقای نوری مسول هستن انا فقط دنبال جمع آوری اطلاعات از سایر نهاد ها هستند اما خودشون قانون گذار هستند و در شش ماه گذشته بیش از ۶ نفر خودکشی در منطقه بله زار و مهریان داشتیم اما حضرات به خودشون اجازه ندادن حتی یه گزارش میدانی جنع کنند که برای جی خودکشی به بچه ده ساله رسید !!!خنده دار ه فقط بنشینیم پشت میز و دستور بدیم و یکبار خودمون از نزذیک ورود نکنیم و یه کار مثبت انجام ندیم
متاسفم برای مسئولینی ک فقط به فکر صندلی خودشون هستن !!
بنگرو
Iran, Islamic Republic of
خنده داره وقتی وقتی نظارتی بر هزینه کرد اعتبارات آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش نیست....خنده داره وقتی همه منتظرند خودکشی اتفاق بیفتدبعد مدعی بشوند....خنده داره که منفعت انتخاباتی و سیاسی جای همه چیز را گرفته...روزی در پیشگاه عدل الهی و افکار عمومی هر کس باید پاسخگو باشد...این دوران مسیولیت تمام می شود اما این مردم هستند و باید به با آنها زندگی کنید ...هیچ پست و مقامی همیشگی نیست...یادمان باشد وقتی مسیولیت را تحویل دادیم باید دربین مردم زندگی کنیم....
Iran, Islamic Republic of
سلام خدایی وجدانن حضرت عباسی خودتون شرمسار نیستیت که الکی میشنید جلسه میگرید وهیچ خروجی مثبتی هم نداره دلتون به چیی خوشه رتبه استان تو خودکشی چنده واقعا خودتون بچه برادر پدر مادر ندارید خودتون برای یه لحظه بذارید بجای یکی از اون خانواده های داغدار
سجاد
Iran, Islamic Republic of
بیشتر مسئولین این استان و شهر خودشون دارن زمینه آسیب را ایجاد میکنند . خواهشاً این موسساتی که پول مفت از استانداری میگیرند را جمع کنید . پول را صرف یه کار دیگری کنید . نه این کارهایی که فقط ساختگی و فتوشاپ هستند . تمنا داریم بازرس حرفه ای وارد عرصه میدان شود
Iran, Islamic Republic of
بیشتر آقایون خودشون آسیب زا هستن
لطفاً از متخصصین امر استفاده کنین
به جای خنده حضار باید گریه میکردن متاسفم برای مسیولین بی مسئولیت وبدون تعهد خدایا خودت به داد این مردم بدبخت برس
کی میخواد برای مردم برنامه ریزی کنه ومشکلاتشنو حل کنه
واقعا من یکی گریه ام گرفت که ارگانی را تشویق کنند و تبه بهش بدن اون موقع توی عملکرد نمره قابل قبولی نگیره
خدا از تون نگذره به حق محمد وال محمد
Iran, Islamic Republic of
واقعا هم خنده دار هست
ناظر
Iran, Islamic Republic of
وقتی این همه ناهنجاری اجتماعی و فرهنگی به اقرار مسئولین وجود دارد و در برپایی نمایشگاه ها به اقرار آنها رد مافیا دیده می می شود ، فرهنگ مطالعه در کمترین رتبه است و هیچ گونه آثار در خور گفتاری نوشته نمی شود و نرخ آثار چاپ شده از کمترین کمینه خود نسبت به سال های گذشته خود برخوردار است و در مقیاس ملی اصلا قابل دیدن نیست ، چطور مدیر کل فرهنگ مدیر نمونه می شود ؟؟؟؟؟؟ این هم از علائم دست پنهان مافیا نیست ؟؟؟؟
کاکان
Iran, Islamic Republic of
مشاور جوان استاندار که تایید صلاحیت نشد ولی همچنان حضور دارد
ازاد
United States
قصد توهین ندارم ولی هیچ کدام از افراد در تصویر درک درستی از شرایط کشور و استان ندارن چون اساسا سوادش ندارن و از اول پشت این میزها بودن و حتی دانش فردی خودشان را هم ارتقا ندادن
Iran, Islamic Republic of
خوب این هم جلسه امروز .تا جلسه دیگه هم خدا کریمه . بریم دنبال کارهامون ، اوضاع جیب را سامان بدیم ، تلفن نماینده یادم نره ، طایفه ما چقدر قویه ، اقوام را فراموش نکنم ، راستی فاتحه خوانی فراموش نشه ، ...... اوه چقدر سرم شلوغه ....
کارمند مطلع استانداری
Iran, Islamic Republic of
خنده نداره، حضار باید به خودشون بخندند که این مسئولین بی لیاقت را تحمل می کنند، / طبیعتا در جشنواره شهید رجاعی مظلوم که عده ای درحقش اینجوری اجحاف می کنند دستگاه برتر معرفی میشه ولی زهی خیال باطل چون چوب خدا بی صداست و کار خودسو می کنه.
United States
/هم ادم شده🤣🤣🤣🤣🤣🤣زمانی که معلم ما بود/
یاسوجی
Iran, Islamic Republic of
وجود بعضی از افراد حاضر در این تصویر، خودش بزرگترین معضله که باید حل بشه مثل رئیس آموزش و پرورش بویراحمد
علی
Iran, Islamic Republic of
خیلی خنده داره که که مدیر کل و فرماندار انقدر با هم زاویه دارند وقتی حرف های مدیر کل با خنده دیگر دستگاها مواجه می شود استاندار باید تدبیر کند وقتی فرماندار و مدیر کل زبان همدیگر را نمی فهمند و فرماندار خسته می شود علت جیست
افسوس
Cambodia
باید گریست ، بحال استانی که احمدزاده هنوز استاندارش هست ،باید افسوس خورد بحال سیاسیونی که هنوز با انفجار ضعف نماینده و عدم واخواهی درست ایشان ، پشت سرش راه می روند ، مردم هم دنبال جوک و لطیفه از این پیج ب اون پیج
هنرمند
Iran, Islamic Republic of
خدایی خنده بجایی داشتن
رها
Iran, Islamic Republic of
واقعا احساس شرمساری میکنیم که عهده بی لیاقت پشت میز نشستن وفقط موقع کلنگ زنی رو صندلی بلند میشن هیچکدوم لیاقت ارزش واحترام ندارن از/// که سواد خوندن ونوشتن بلد نیست تا بقیه که هیچی نیستن سالی که نکوست از بهارش پیداست
قیامت
Iran, Islamic Republic of
شما معیشت ، شغل ، رفاه ایجاد کن مطمئن باش کشور گلستان میشه
سجاد
Iran, Islamic Republic of
ول کنید جلسات بی مصرفو تمام اینا شو هستن برا تبلیغات ریس بنیاد شهید کارش شده /عکس شهدا استاندارکارش سشده تبلیغات فرماندار اجازه نداره یه ریس اداره رو تذکر بده بخاطر نماینده که حامیشه
اصاف
Iran, Islamic Republic of
بنده خدا اولین باره یه مسول ستادی داره برای مردم فارغ از اینکه کسی خوشش بیاد یا بدش بیاد طبق وظیفه ستادی از مدیران ذی ربط کار می خواد اگه در جلسه بودی اونوقت بجای تخریب نوری ازش تشکر هم می کردی البته اگه خدارو ناظر بر اعمالت بدونی تو استان ما هرکه صادقانه کار کنه تخریبش می کنند چرا چون رک ونترس مشکلات رو بیان و پی گیری می کند آقای کمایی دنیا زودگذره اینقدر مدیران پای کار رو تخریب نکن آخرش آتیش فتنه هایی که روشن می کنی خودتو می گیره
Iran, Islamic Republic of
سیل قیافشو ن کن .خخخخخخخخ
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
کی به خودشون بخنده
محمد
Iran, Islamic Republic of
همه آسیب ها از فقر مالی است که ثروت کشور به جیب مسئولان می رود/ ثروتش می رود خودش در فقر ، نان ندارند خودکشی می کنند فاصله طبقاتی در کشور و استان ما زمین تا آسمان است شما ها هم می دانید اما حفظ صندلی و منافع را فدای حق نمی کنید
؟؟؟؟
Iran, Islamic Republic of
اقا ی نوری چکار کرده ؟؟؟؟!!!! باید از خودش سوال بشه
اسی
Iran, Islamic Republic of
خدا می‌دونه سالانه یک میلیون تومان زیادشونه
رستم
باسلام.
بهتر است دوستان خنده رو ی مقداری وقت بگذارند و مطالعه کنند.
فرماندار گرامی مگر شما رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان نبوده و نیستید.
اعتبارات برای آسیب های اجتماعی برای بعضی دستگاهها به صورت ملی در نظر گرفته می شود
برای بعضی دستگاهها به صورت استانی.
حالا این اعتبارات در قالب برنامه هایی و سپس طرح و.... تعریف می شوند.
همه چیز دستوری نمیشه،
تعهد بدون تجربه ، تخصص جواب نمی دهد.
انصاف
Iran, Islamic Republic of
جناب کمایی چرا چرا سلیقه ای مطالبو می زنی مطالب مخالف سلیقتو نمی زنی چرا رسالت رسانه ایتو انجام نمی دی
انصاف
Iran, Islamic Republic of
اولا آقای نوری مدیر اجرایی نیست بلکه مدیر ستادی و دستگاههای اجتماعی وفرهنگی باید جوابگوی دفتر اجتماعی و فرهنگی استانداری باشن برای اولین بار یه مدیر ستادی پیدا شده بدون ملاحظه داره وظیفشو انجام میده بجای اینکه تشویق و حمایت بشه همه دست به دست هم میدن تخریبش کنند آقای که می گوید به فکر صندلیش هست اگه دنبال صندلیش بود سعی می کرد محافظه کار باشه تا کسی ازش بدبین نشه وقتی وظایف رو نمییشناسید معلومه مغرضانه نظر می دی
همشهری
Iran, Islamic Republic of
آقای کبنا چه پدر گشتگی با آقای نوری داری که نظرهای موافق ایشونو نمیزنی بعدشم ما اززمان آقای نوری در سطح استان متوجه شدیم چنین دفتر مهمی در استانداری وجود داره ایشون بخاطر روحیه رکی که داره واهل معامله نیست ادارات متولی که خواب رفتن باشجاعت کامل بیدارشون می کنه
حسین
Iran, Islamic Republic of
اقای کمایی من امروز تو جلسه به ریاست اقای نوری در سالن شماره یک استانداری بودم خدارو شاهد می گیرم برای اواین بار دیدم یه مدیری دلسوزانه وسجاعانه برای مردم کار می کرد بدون ا یننکه بخواد دیده شود بعضی وظایف دستگاه ها رو نمی دونن وتخریب می کنن همین نور ی در هرجای این کشور کار کنه تشویق وحمایت میشه اما بجای اینکه چنین مدیرانی را حمایت کنیم فراریشون میدیم اگه محافظه کاری می کرد بی سرو صدا..... مدیون خون شهدایی اگه مطاب رو نزنی من فقط از روحیه جهادی وانقلابی نوری حمایت می کنم نه شخص
پربازدیدترین مقالات سال ۲۰۲۳ ویکی‌پدیا

پربازدیدترین مقالات سال ۲۰۲۳ ویکی‌پدیا

محبوب ترین مقاله مورد جستجو قرار گرفته در ویکیپدیا در سال 2023 میلادی در مورد چت جی پی ...
مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

مهاجری: چرا اصلاح‌طلبان بهانه‌جو را خلع‌سلاح نمی‌کنید؟

در دو انتخابات اخیر (۱۳۹۸ و ۱۴۰۰) رکورد کاهش مشارکت شکسته شد و اصولگرایان پیروز میدانی ...
عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی کارگران در ۱۴۰۳ چقدر است؟

عیدی سال ۱۴۰۳ کارگران که در اسفند ۱۴۰۲ دریافت می‌کنند اعلام شد. با توجه به مصوبه جدید ...
1