تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۵ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۲۹
کد مطلب : ۴۳۸۶۶۹
گزارش تصویری

توزیع 139دستگاه پنل خورشیدی بین عشایر گچساران و باشت(+تصاویر)

۰
کبنا ؛رئیس اداره بهسازی امور تولید، اداره‌کل عشایر کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه توزیع پنل خورشیدی در بین عشایر گچساران و باشت اظهار داشت:: ۱۳۹دستگاه پنل خورشیدی با اعتباری بیش از یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال  با همکاری توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد در بین خانوارهای عشایری گچساران و باشت  توزیع شد.
 جواد رضایی افزود: هر پنل  خورشیدی توان تولید ۱۰۰ وات برق را دارد و تا پنج شعله قابلیت روشنایی و شارژ گوشی همراه و چراغ قوه را دارد.
وی بیان کرد: قیمت هر دستگاه بیش از ۱۰۰ میلیون ریال است که ۱۰ درصد سهم عشایر و مابقی یارانه است.
رضایی خاطر نشان کرد: بیش از یکهزارو پنل خورشیدی در مناطق مختلف عشایری این استان در حال توزیع می باشد که از این تعداد تاکنون ۴۵۸ مورد توزیع شده است.
وی ارزش ریالی پنل ها را بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: همچنین با پیگیری های انجام شده از سوی مدیرکل این اداره بیش از یکهزارو ۱۰۰ پنل خورشیدی دیگر امسال بین عشایر کهگیلویه و بویراحمد توزیع خواهد شد.
رضایی تصریح کرد:  ساکنان مناطق عشایری که درخواست پنل خورشیدی دارند به  ادارات  امور عشایر شهرستان های  مربوطه خود مراجعه و اقدام به نام نویسی کنند.
وی وزن کم، قابل حمل بودن و نصب آسان را از مهمترین مزایای این پنل ها عنوان کرد و افزود: این مزیت به مصرف کننده کمک می کند تا بدون نیاز به متخصص، به راحتی خود بتواند این سیستم خورشیدی را نصب و از آن استفاده کند.
رضایی افزود: در راستای استفاده بهینه از منابع و صرفه جویی در منابع انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک، اداره کل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد این پنل‌ های خورشیدی را در مناطق عشایری توزیع کرد.
وی بیان کرد: به دلیل مسافت زیاد از خط انتقال برق، امکان برق رسانی برای مناطق اسکان عشایری غیر ممکن بود که بر همین اساس از ابتدای اردیبهشت ۱۴۰۰ تاکنون  این پنل‌های خورشیدی که نیاز عشایر استان را رفع می‌کند بین آنها توزیع شد.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

علاقه اصولگرایان به دولت در سایه

دولت در سایه امر سیاسی مرسومی در کشورهای توسعه‌یافته است و اگر به صورت سازمان‌یافته پیش ...
ایده آقا‌محسن در دست رئیس

ایده آقا‌محسن در دست رئیس

صاحب‌نظران معتقدند وضعیت فعلی کشور فعلا اجازه هیچ آزمون و خطایی، آن‌هم در حد تغییرات ...
هرگز این نوع چایی را ننوشید

هرگز این نوع چایی را ننوشید

چای تازه‌دم یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌هاست که مصرف آن در جامعه ما طرفداران زیادی هم دارد،...