تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۵۶
کد مطلب : ۴۳۵۶۷۹
یادداشت ارسالی؛

آیا تاجگردون چک 20 هزار نفری قشقایی‌ها را پاس می‌کند؟

۱
کبنا ؛فعالیت انتخاباتی و سیاسی بدون قشقایی‌ها در گچساران همانند شنا در استخر خیلی کم آب و یا بدون آب است. ترک‌ها همواره در معادلات سیاسی گچساران نقش مهمی را ایفا کرده‌اند. آن‌ها برگ برنده هر نامزد انتخابات مجلس و یا شورای شهر است. امکان ندارد کسی سودای کرسی سبز بهارستان را داشته باشد، اما چشم به پایگاه رأی قشقایی‌ها نداشته باشد. قشقایی‌ها همواره در انتخابات گذشته بدون توجه به قومیت‌ها پشت سر هر فردی که قرار گرفته‌اند، برای او پیروزی به ارمغان آورده‌اند. این یک مسئله انکار ناپذیر است.
غلامرضا تاجگردون در پیام صوتی خود، از مرام و صداقت قشقایی‌ها در انتخابات گذشت سخن‌ها گفت و توضیح داد که «قشقایی‌ها همانند برادر خونی او را در صحنه‌های مختلف یاری کردند.» هر چند او گفته بود که برایم لر و ترک عزیزند و هیچ تفاوتی ندارند و از لرها خواست که طناب پوسیده قومیت را کنار بگذارند، اما خیلی صریح و شفاف از هومان عسکری حمایت نکرد و این مسئله باعث دو دلی هواداران وی و هومان شده است.
«تاجگردون یکسال قبل از انتخابات مجلس در سال ۹۸ در افتتاح خیابان بلادیان گفته بود حتی اگر ما در صحنه انتخابات باشت و گچساران نباشیم خود تعیین می‌کنیم چه کسی نماینده شود. و به نظر می‌رسد حالا آن لحظه تاریخی فرا رسیده باشد و وی بر سر یک دوراهی بزرگ باید یک تصمیم نهایی بزرگ بگیرد. تصمیمی که آینده سیاسی این حوزه انتخابیه و بسیاری از شخصیت‌های سیاسی و مدیران به آن بستگی خواهد داشت.» خسرو طاهری لیدر معروف قشقایی‌ها در دوره‌های گذشته به صراحت خطاب به تاجگردون ها اعلام کرد که «چک 20 هزار نفری قشقایی» را در انتخابات پاس می‌کنید و همینطور هم شد و غلامرضا تاجگردون همانطور ی که خود نیز گفته با حمایت قشقایی‌ها بارها بر صندلی سبز بهارستان تکیه داده است.
اکنون طرفداران وی و عسکری منتظرند تا وی در این مدت کوتاه مانده جدی‌تر به عرصه انتخابات ورود نماید و یک موج سنگین به سود نامزد مورد حمایت خود به راه بیندازد. تاجگردون باید این را بدانند اگر قصد برگشت به سپهر سیاسی شهرستان‌های گچساران و باشت دارد، بدون قشقایی‌ها کار برایش سخت خواهد بود. او باید در این فرصت کم و باقی مانده تا انتخابات همانطوری که قشقایی‌ها مثل یک برادر خونی او را حمایت کردند، او هم همچنین کاری را انجام دهد،
قشقایی ها که در این دوره بصورت بی نظیری متحد و یکپارچه شده اند وقشقایی ها اعتقاد دارند فقط و فقط پیروزی هومان عسکری نشانگر آنست که تاجگردون چک 20 هزارنفری را پاس و ککاگریش را ثابت کرده است و آنجاست  که تاجگردون بعنوان یک لر زبان برای همیشه  در تاریخ ایل پرافتخار قشقایی خواهد درخشید و درغیراین صورت نگرانی قشقایی‌ها برای تاجگردون بسیارسنگین تمام خواهد شد.
------------------------------
امیرمحمد قنبرزاده
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
بابا باور کردی
Iran, Islamic Republic of
عزیزان قشقایی نگران نباشید انشالله خیلی از لر زبانها قصد حمایت از آقای عسکری رو دارن تااخرش محکم بایستیم به امید پیروزی
توقع
Iran, Islamic Republic of
یعنی یه سیاستمدار که بیشتر رایش لر زبانان ، بخصوص بدیراحمد هست بیاد خام حرف های یک الف بچه بشه...سکوت بهترین راهه
خورشید
Ukraine
۱-تاج خودش طناب پوسیده
۲_هومان غیر قابل اعتماد میباشد کسی که سودای قدرت دارد و به خاطر قدرت به همراهانش در دوره قبل پشت کرد و فکر می‌کنند بوی کباب از سمت تاج می آید .
هومان هم بعد از انتخابات باید برگردد
امید
Iran, Islamic Republic of
درحال حاضر از آقای جعفری که سابقه نمایندگی را دارد ومردمی وباصداقت است حمایت کند بهتر است
Iran, Islamic Republic of
داری گول بدبخت ها میزنی
Iran, Islamic Republic of
انشا الله چک برگشت میخوره
Iran, Islamic Republic of
اگر با ترکها هستی چرا خیلی از لیدرهاتون فرستادید با جعفری درغگو دشمن خداست
باشت
Iran, Islamic Republic of
دیدی الکی تلاش میکردی تاج مهره سوخته خودش
بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

بازار داغ گمانه‌زنی‌ها درباره کابینه

به زودی دولت سیدابراهیم رییسی کلید پاستور را از حسن روحانی تحویل می‌گیرد و چندی بعد هم ...
سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

سرنوشت نهاد اجماع‌ساز چه می‌شود؟

تکلیف نهاد اجماع‌ساز اصلاح‌طلبان که برای انتخابات ریاست‌جمهوری 1400 تشکیل شده بود، وضعیتی ...
نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

نگران تکرار تجربه ترامپ؛ تضمین می‌خواهد

گزاره‌هایی که نشان می‌دهد در بازگشت به برجام سیاسی‌کاری صورت می‌گیرد و راستِ سیاسی عزمش ...