تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۲۲:۰۲
کد مطلب : ۴۳۴۰۵۷
در بازدید از روند ساخت و سازها در سی سخت مطرح شد

روند بازسازی مناطق زلزله زده دنا رضایت بخش است /تسهیلات برای زلزله دنا ۲ برابر سایر مناطق زلزله زده کشور است

۰
کبنا ؛تابش در حاشیه این بازدیدها و در جمع خبرنگاران هدف از این بازدیدها را بررسی روند پیشرفت بازسازی سی سخت و سایر روستاها و شهرهای شهرستان دنا عنوان کرد و افزود: کار طبق برنامه پیش بینی شده پیش رفته و علی رغم شیوع بیماری کرونا، تعطیلات عید نوروز و ماه مبارک رمضان عملیات اجرایی به خوبی انجام شده است.
 به گزارش کبنا، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد، علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولان استانی و محلی امروز از روند بازسازی مناطق زلزله زده در شهر سی سخت بازدید کردند.
حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه این بازدید، عنوان کرد: پس از وقوع زلزله بیش‌ترین آسیب‌ها در شهر سی سخت به وقوع پیوست و به ۶۴ روستا و ۲ شهر آسیب‌هایی وارد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: باتوجه به ارزیابی‌های انجام شده از سوی هیئت وزیران برای یک هزار و ۶۹۹ واحد احداثی شامل یک هزار و ۱۹ واحد شهری و ۶۸۰ واحد روستایی و ۴۵۹۹ واحد معیشتی تسهیلاتی جهت بازسازی این واحدها مصوب شد.
وی افزود: در مجموع ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات و اعتبار برای بازسازی این واحدها در نظر گرفته شد.
کلانتری با تاکید بر اینکه این بازدیدها جهت بررسی و ارزیابی روند ساخت و سازها در مناطق زلزله زده انجام می‌شود، تاکید کرد: مجموعه استانداری و سایر نهادهای مرتبط به صورت مستمر بر روند ساخت و سازها نظارت می‌کنند و روند بازسازی مناطق زلزله زده دنا رضایت بخش است و مصالح استفاده شده در مناطق زلزله زده کیفیت مناسبی دارند.
وی خاطرنشان کرد: براساس پیش بینی‌های انجام شده امید است که مردم تا مردادماه امسال در خانه‌های خود مستقر شوند.
کلانتری بیان کرد: تمام تلاش مجموعه دولت این است که مردم هرچه زودتر سرپناه داشته باشند و به روال عادی زندگی خود ادامه دهند.
علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی همچنین به نگاه ویژه هیئت دولت در تخصیص اعتبار و تسهیلات بانکی به مردم زلزله زده دنا اشاره کرد و گفت: تاکنون ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بازسازی منطقه زلزله زده دنا اختصاص یافته است.
به گزارش کبنا، وی در حاشیه این بازدیدها و در جمع خبرنگاران هدف از این بازدیدها را بررسی روند پیشرفت بازسازی سی سخت و سایر روستاها و شهرهای شهرستان دنا عنوان کرد و افزود: کار طبق برنامه پیش بینی شده پیش رفته و علی رغم شیوع بیماری کرونا، تعطیلات عید نوروز و ماه مبارک رمضان عملیات اجرایی به خوبی انجام شده است. 
تابش با تاکید بر اینکه عملیات آواربرداری تمامی واحدهای مسکونی به اتمام رسیده است، بیان کرد: برخی از مشکلات باقی مانده که حل می‌شود.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ایران، گفت: از تعداد ۱۶۹۹ واحد احداثی اکثراً پروانه‌های ساخت واحدها صادر شده است.
وی با اشاره به آغاز عملیات پی کنی و اجرای فونداسیون‌ها، خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی ساخت اسکلت فلزی ساختمان‌ها در مناطق زلزله زده نیز آغاز شده و پیشرفت کار مطلوب است.
تابش گفت: امید است ظرف یک ماه آینده سرعت کار ارتقا بیشتری یابد.
وی با اشاره به اهمیت موضوع، عنوان کرد: طی دو جلسه هیئت دولت بحث سی سخت سرعت بیشتری گرفت و در مجموع این ۲ مصوبه ۵۰۰ میلیارد تومان تأمین کرده و در اختیار مردم گذاشتیم.
رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار داشت: بنا به پیشرفت کار سیمان، میلگرد و اسکلت فلزی تأمین و در اختیار مردم گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه اکیپ‌های اجرایی پای کار هستند، گفت: امروز و فردا روند کار و مشکلات طی جلسات در استان مطرح و بررسی خواهند شد.
تابش تصریح کرد: روند کار بازسازی براساس بازسازی مناطق زلزله زده که در سایر نقاط کشور انجام شده پیشرفت مطلوبی داشته است.
وی با تاکید بر اینکه پرداخت تسهیلات و وام بلاعوض نسبت به سایر مناطق زلزله زده در کشور در گذشته معادل ۲ برابر افزایش پیدا کرده است.
تابش با بیان اینکه زیربناها بیش‌تر از حدی که پیش بینی شده بود توسط مردم در نظر گرفته شده است، گفت: امید است با این اعتبارات بتوانیم کار را به سرانجام برسانیم.
وی در خصوص وضعیت افراد مستأجر نیز، عنوان کرد: تسهیلات بلاعوض به مبلغ ۱۵ میلیون تومان و وام به مبلغ ۳۰ میلیون تومان در صورت ارزیابی خسارت به وسایل و لوازم خانگی این افراد تعلق می‌گیرد.
نام شما

آدرس ايميل شما

نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

نامه سعید محمد به داوطلبان ریاست‌جمهوری

. با توجه به نکات عرض‌شده، می‌توان انتخابات پیش‌رو را که در آغازین سال‌های گام دوم انقلاب ...
آژیر قرمز خودکشی

آژیر قرمز خودکشی

14 ماه می‌شود که کرونا در کشور می‌تازد و مردم مجبور به کاهش مراودات، خانه‌نشینی و انزوا ...
این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

این ۵ وسیله در حالت خاموش هم برق مصرف می‌کنند

آیا می‌دانستید لوازم خانگی می‌توانند یک زندگی «پنهان» داشته باشند و حتی زمانی که دکمه‌ ...