تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۵۷
کد مطلب : ۴۲۸۱۱۹
استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

اجرای طرح شهید سلیمانی با حضور ۲ هزار و ۸۸۰ سفیر سلامت در کهگیلویه و بویراحمد آغاز می‌شود / مردم و مسئولان استان برای مهار کرونا به میدان می‌آیند

۰
کبنا ؛استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار مشارکت مردم برای اجرای هرچه موفق‌تر طرح «سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی» در استان شد.
 به گزارش کبنا، حسین کلانتری در نشست هماهنگی اجرای طرح محله محور سپهبد شهید سلیمانی، اظهار داشت: طرح مهم و بزرگ محله محور با نام سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف تشخیص سریع کرونا، قطع زنجیره شیوع آن و اجرای دستورالعمل بهداشتی در استان عملیاتی می‌شود.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه تمامی فرایند و زیرساخت‌ها برای اجرای طرح در استان آماده شده است، گفت: این طرح با محوریت دانشگاه علوم پزشکی، سپاه فتح استان و همکاری فرمانداران و توسط ۲ هزار و ۸۸۰ نیروی بسیجی و جمعی از نیروهای دانشگاه علوم پزشکی استان به زودی در استان آغاز خواهد شد.
کلانتری ابراز داشت: طرح شهید سلیمانی با هفت راهبرد و در قالب ۷۳۹ تیم حمایتی، نظارتی و مراقبتی در همه مناطق استان فعالیت می‌کند.
 وی تصریح کرد: برای اجرای کامل و دقیق این طرح استان به ۷۰ منطقه تقسیم بندی شده است.
کلانتری با اشاره به اینکه کار شناسایی گروه‌های با ضریب آسیب پذیری بالاتر بیماری کرونا در استان آغاز شده است، افزود: حفاظت از گروه‌های آسیب پذیر شامل سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، اجرای طرح هدفمند محدودیت‌های هوشمند، تقویت فرایند درمان‌های سرپایی، کاهش حداکثری موارد بستری و کمک‌های مؤمنانه از دیگر برنامه‌های طرح محله محور در استان است.
نماینده ارشد اجرایی استان، عنوان کرد: این طرح مردمی است و باید با محوریت و مشارکت جدی مردم همراه باشد.
 کلانتری نقش صدا و سیما و رسانه‌های جمعی استان و همکاری سازمان‌های مردم نهاد، ائمه جمعه و جماعات، بزرگان و معتمدین در اجرای موفق این طرح را بسیار مؤثر دانست و تاکید کرد: برای اجرای دقیق و کامل این طرح هر ۲ روز یک بار باید گزارش کامل این طرح ارائه شود.
فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، اظهار داشت: این طرح جدید است و زیرساخت‌ها برای اجرای آن در همه مناطق استان به خوبی فراهم شده است.
 سردار خرم دل تاکید کرد: این طرح باید با محوریت مردم و با استقبال و مشارکت خوب مردم همراه باشد تا اهداف خواسته شده آن کاملاً محقق شود.
 وی با بیان اینکه، کمک‌های مؤمنانه هم در قالب همین طرح انجام می‌شود، تاکید کرد: سلامت تیم‌های عملیاتی طرح نیز مورد توجه قرار گیرد.
مدیرکل صدا و سیمای استان نیز در این نشست از پشتیبانی رسانه‌ای در اجرای کامل، به موقع و هدفمند این طرح خبر داد.
رئوف همچنین به تدوین برنامه‌های مختلف، ایجاد تنوع و نوآوری در ارائه اطلاعات و اجبار، نحوه و شیوه اطلاع رسانی و محتوا سازی برای خروج از روزمرگی و حالت عادی سازی در مقابله با این بیماری در صدا و سیمای مرکز استان اشاره کرد و گفت: برای اطلاع رسانی و آگاهی بخشی عموم در اجرای موفق طرح شهید سلیمانی باید پیوست رسانه‌ای داشت.
وی با تاکید بر اینکه اولویت برنامه‌ها در این مرکز موضوع بیماری کووید -۱۹ است، افزود: تنوع در شیوه اطلاع رسانی، میزگردها و کارشناسان در دستور کار این مرکز قرار گرفته است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست، گفت: موضوع قرنطینه و حفاظت از خانواده‌های آنها با جدیت مورد توجه و نظارت قرار گرفته است.
پزدان پناه افزود: متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته هفت نفر در استان بر اثر کرونا جان خود را از دست داده است که شش نفر از آنها بالای ۷۰ سال سن داشته است.
وی عنوان کرد: خانواده‌ها به شدت مراقب و مواظب افراد سالمند و دارای بیماری زمینه‌ای در خانواده خود باشند.
نام شما

آدرس ايميل شما

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

اعمال محدودیت ۱۰ روزه در همه شهرهای قرمز

براساس پیشنهاد دیگری همچنین مقرر شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری هلال احمر و با افزایش ...
حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

حرف‌هاي امروزي يك چپ خط امامي

سيدهادي خامنه‌اي با اصلاح‌طلبان حشر و نشر داشته و دم‌خور بوده و يك مجلس‌ششمي به شمار ...
(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

(عکس) شباهت خاصِ دختر خداداد عزیزی به پدرش

عکسی از فرزند خداداد عزیزی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران، در کنار پدرش نشان می‌دهد ...