کبنانیوز؛ کبناخبر | تحلیلی بر عملکرد «خادمی» بعنوان نماینده دولت یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد

 • تاریخ انتشار خبر: دوشنبه, ۲۹ خرداد , ۱۳۹۶ | ۱۱:۰۱ | کد خبر : 255880 |
 •   
  یادداشت | عادل کمالی

  متاسفانه سید موسی خادمی در دولت یازدهم نتوانست نیروهای توانمند همراه با دولت را حمایت کند و به جای آن‌ها از انتصابات ... استفاده کرد و همه این موارد موجب شد تا بسیاری از حامیان دولت تدبیر و امید خواستار برکناری خادمی در دولت دوازدهم باشند.

  *تحریریه کبنا: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های مخاطبین کبنانیوز است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. می توانید با ارسال یادداشت خود، این مطلب را تأیید یا نقد کنید.
  کبناخبر؛

  عادل کمالی

  اواخر شهریور ماه ۱۳۹۲ خبری مبنی بر واگذاری سکان استانداری کهگیلویه و بویراحمد به سیدموسی خادمی به عنوان دومین استاندار بومی این استان از ابتدا تا کنون رسید و دوم مهرماه با حضور وزیر کشور رسما کارخود را آغاز کرد. خادمی از ابتدا برنامه های خود را در تعامل با مجمع نمایندگان استان شروع کرد و اصلاح طلبان شاخص استان چون منتظر گزینه هایی دیگر برای استانداری بودند نتوانستند با قاطعیت تعاملات خود را انجام دهند. روند تعامل با مجمع نمایندگان توسط استاندار و عدم توجه آنچنانی به چهره های شاخص اصلاح طلب باعث شد تا بعد از گذشت یک سال اصلاح طلبان نیز موج های مخالفت خود را شروع کنند. سیدموسی خادمی هرچند توانست در بحث عمرانی تاحدودی خوب پیش رود اما در زمینه سیاسی از جمله ضعیف ترین استانداران تاریخ کهگیلویه و بویراحمد بود. در زمینه انتصابات وی محکوم به انتصاب از سه طایفه شد و همین مهم موجب عصبانیت شدید جریان اصلاحات شد که حتی با برگزاری یک همایش سیاسی در بویراحمد سخنرانان سیدموسی خادمی را نقد و حاضرین نیز به شدت با تشویق های خود تایید میکردند. ضعف سیاسی استاندار تا حدی بود که مدیران ضعیف استان را به جای برکناری و قاطعیت در برخورد با آنها از روش گلایه تنها پیش میرفت. گذشت و گذشت تا سیدموسی خادمی پی برد با چنین اوضاعی که روبروست در سفر هیئت دولت به استان با شعارهای انتقادی اصلاح طلبان در جلو رئیس جمهور مواجه خواهد شد و با انتصاب چند تن از بستگان چهره‌های شاخص اصلاحات توانست اوضاع را در دست بگیرد و نه تنها در سفر هیئت دولت با انتقادات برخوردار نباشد بلکه اصلاح طلبان نهایت همکاری در برگزاری هرچه بهتر و باشکوه تر استقبال از رئیس جمهور را انجام دادند. انتصاباتی فامیلی که باز بیشترین گلایه های اجتماعی از عملکرد همین بستگان چهره های شاخص اصلاحات بود ولی خادمی توانایی عزل آنها رو نداشت و نیاز به همراهی اصلاح طلبان در بالابردن آراء دکتر روحانی در استان را داشت. می‌توان گفت یکی از ضعیف ترین مدیران منصوب به بزرگان اصلاحات فرماندار یکی از شهرستان‌های هشت گانه استان کهگیلویه و بویراحمد بود که اوج نارضایی مردمی را در پی داشت و حتی نماینده مجلس نیز بارها خواستار برکناری آن فرماندار شد که خادمی به جای گرفتن تصمیمی درست سعی در بی توجهی کرد تا شاید بتواند بهتر از حمایت آن اصلاح طلب شاخص در انتخابات بهره ببرد که نهایتاً در آن شهرستان رئیسی توانست رای بیشتری را کسب نماید. متاسفانه سید موسی خادمی در دولت یازدهم نتوانست نیروهای توانمند همراه با دولت را حمایت کند و به جای آن‌ها از انتصابات … استفاده کرد و همه این موارد موجب شد تا بسیاری از حامیان دولت تدبیر و امید خواستار برکناری خادمی در دولت دوازدهم باشند.

  انتهای پیام/ارسالی مخاطبین کبنانیوز
 • ۱۵ نظر “ تایید شده است ”
  زمینه سبز:دیدگاه محبوبیت دارد/
  زمینه زرد:دیدگاه محبوبیتی ندارد/
  زمینه صورتی:اختلاف سلیقه در اینباره زیاد است


  علی
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۰۵:۳۴
  1

  سلام کبنا بگو اوناهای که خودش مدعی سردمداری جریان اصلاحات تو بویراحمد بودن با گرفتن چند تا پست برای اقوامشون ساکت شدند

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  ناامیدم
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۲۲:۱۱
  2

  …نمایندهای مجلس و و.. ساداتی ها

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 3 Thumb down 1

  منفعت.
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۲۴:۵۸
  3

  خودش با فرماندار کهگیلویه و چرام از طرفداران عدل هاشمی در دهدشت بودند سر ..

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  علوی
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۲۹:۲۴
  4

  .هیچ عملکرد مثبتی نیست فقط ..د بود

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  کارشناس
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۲:۳۵:۰۵
  5

  این استاندار تمام فرصت های دولت تدبیر و امید در استان را فقط به نفع طایفه و بستگانش سوخت که شاید روزی در کهگیلویه کاندید شوند برایش بسبج شوند اما از محالات است چون این افرادی که ایشون دعوت به همکاری کرد فقطدنبال منافع خود هستند .

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  منصف
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۰۸:۰۰
  6

  خادمی استانداری ایست که توانست آرامش را در استان برقرار نماید و استان را از سیاست زدگی خارج نماید و لوح تقدیر معاون اول ریس جمهور بیانگر مقبولیت خادمی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 5

  اصلاحات
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۳:۴۹:۰۹
  7

  همین فرماندار هم خوب جواب اصلاح طلبان رو داد و یکی از جوانان خوب اصلاح طلب رو در انتخابات شورای شهر سی سخت رد صلاحیت کرد.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 1

  ناشناس
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۴:۳۲:۱۶
  8

  میشه چند تا از پروژهای عمرانی را نام ببرید؟؟؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 1 Thumb down 1

  چرام
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۵:۰۸:۱۰
  9

  یه ذره انصاف داشته باشید هیچ کس برای این استان سیاست زده مثل دکتر خادمی نمیشه

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  ناصرسیف سادات
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۳۹:۲۴
  10

  اقای .. میداد اینطور نمی نوشتی،کبنا چرا پیام منو حدف میکنی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  حبیب
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۷:۵۸:۵۶
  11

  باسلام آقای خادمی انسان دارای تحصیلات بالا ازنظر اخلاقی مقید وبسیار خوب وخوش اخلاق ازنظر کاری هم بسیار خوب فکر نکنم کس دیگری بااین خصوصیات خوب در استان باشه واقعا ناشکری میکنید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  مردم
  تاریخ : ۲۹ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۲۲:۳۲:۵۹
  12

  دکتر خادمی بهترین استاندار استان از اول انقلاب تا حال هستن شما ها به منافع خودتون نرسیدید دارید تخریب میکنید

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 2

  واقعیتت
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۸:۳۵:۴۵
  13

  سخنی .. نظر تحلیل سیاسی و شناخت واقعیت های جامعه خیلی ضعیف است حتی از عهده شناخت دولت بر نیامده مثل اینکه خادمی استاندار دولت خاتمی بوده

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  فریاد
  تاریخ : ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۱۱:۱۳:۴۵
  14

  سلام خدمت همه عزیزان
  در چند کامنت دیدم نوشته شده که ایشان دارای تحصیلات بالا و اخلاق خوب هستند….بله کسی منکر تحصیلات ایشان و اخلاق خو ب ایشان نیست…اما مدرک بالا نشان از توان مدیریتی بالا نیست…مدیر توانمند نیازمند اقتدار و تصمیم گیری های سریع و درست هست…پروژه های جدیدی که ایشان اجرا کرده اند و باعث پیشرفت استان شده است را نام ببریم اگر هست…مدیریت ارشد باید بتواند استان را با سایر استانها رقابتی کرده از لحاظ(مبلمان شهری/زیبا سازی شهری/و غیره)
  استان را با چند پروژه از قبل که در حال اجرا شدن هستند نسنجیم و ملاک سنجیدن را باید با سایر استان ها خصوصا استان های همجوار انجام بدهیم….حتی یک زیر گذر در ورودی شهر بوده هنوز تکمیل نشده ….پل سوم بشار تکمیل نشده…شهربازی سرپوشیده هنوز نداریم…سینما هنوز در مرکز و سایر شهرستان ها نداریم…مراکز تجازی بزرگ برای خرید …نمایندگی های خوب و معتبر….زیبا سازی شهری مثال(در بولوارها یا دور برگردان ها مثل سایر شهر ها هیچ گل کاری و فضای سبز زیبا نیست)….از لحاظ سرویس بهداشتی های درون شهری بسیار ضعیف هستیم و نامرتب و تمیز نیستند…اورژانس سرپایی بیمارستان شهید بهشتی کاملا نامرتب و ورود به ان واقعا انسان رو اذیت میکنه….هیچ فکری برای ۱۰سال اینده ترافیک شهری ایا شده است؟
  چه فکری برای ساماندهی ایستگاه های تاکسی شده…بارها مشاهده میکنیم افراد تا وسط خیابان برای سوار شدن می آیند…
  از لحاظ ورودی و جاده ابشار چه ابتکاری به خرج داده شده؟یک شهر توریستی باید مناطق مهم ان رسیدگی سریع شود…کدام شهر است که در وسط شهر ابشار طبیعی با مناظر زیبا داشته باشد ..اکنون ما داریم به نظر شما اگر در اصفهان بود چه اقدامی برای زیبایی ان و جاده ان میکردند؟

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  کریک
  تاریخ : ۳۱ خرداد ۱۳۹۶
  ساعت : ۰۱:۲۸:۴۴
  15

  استانداروفرماندارمربوطه وچهره های شاخص اصلاح طلب که فقط جایگاه اسمی دارندتمامارویه قوم وخویشی داشتندتارویه فکری وسیاسی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟ Thumb up 0 Thumb down 0

  توجه: نظرات حاوی توهين، افترا، اتهام و ... به اشخاص حقيقی و حقوقی منتشر نخواهند شد./لطفا از نوشتن نظرات به صورت حروف لاتین(فینگلیش)خودداری نمایید.

  امروز پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷