کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

جلسه شورای اداری گچساران حاشیه ساز شد

چالش جدید فرماندار گچساران با خبرنگاران / واکنش جالب یک شهروند در حمایت از خبرنگاران گچساران (+ فیلم و تصاویر)

1 تير 1401 ساعت 19:58

نشست شورای اداری گچساران با دستور کار گزارش مسئول بنیاد مهدویت شهرستان، معرفی معاون جدید برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و نیز بررسی مسائل شهرستان با حضور اعضای شورای تأمین، روسای ادارات و  در سالن جلسات فرمانداری گچساران برگزار شد.


نشست شورای اداری گچساران با دستور کار گزارش مسئول بنیاد مهدویت شهرستان، معرفی معاون جدید برنامه ریزی و توسعه فرمانداری و نیز بررسی مسائل شهرستان با حضور اعضای شورای تأمین، روسای ادارات و  در سالن جلسات فرمانداری گچساران برگزار شد.
به گزارش کبنا، امام جمعه گچساران درابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت هفته قوه قضاییه اظهار کرد: دشمن به روش‌های مختلف تلاش دارد که مسلمین و بویژه شیعیان را به سمت ناامیدی سوق دهد و شبانه روز به روی این موضوعات کار می‌کنند تا با ایجاد یاس و ناامیدی دربین ملت ایران به اهداف پلیدش دست یابد، چرا که می‌دانند ام القرای جهان اسلام، ایران اسلامی است.
حجت الاسلام سید امین الله حجازی افزود: اما وظیفه همه ما این است که درمقابل فتنه‌های دشمنان هوشیار باشیم و با کارجهادی برای امیدآفرینی درجامعه کوشا باشیم، چرا که طبق روایات معصومین علیهم السلام شیعه همیشه باید به آینده امیدوار باشد.
حجازی بیان کرد: شیعه یک حکومت مقتدری درجهان دارد که حتی مستضعفین و آزادی خواهان جهان را امیدوار کرده و آنها را نیز تقویت می‌کند. علتی که باید شیعه امیدوار باشد این است که منجی خواهد آمد و بشریت را از زیر یوغ استکبار، استعمار و ظلم نجات خواهد داد و حتی اگر یک‌روز به پایان جهان باقی مانده باشد حضرت حجت (عج) ظهور خواهند کرد و بشریت را درمسیر نجات بخش هدایت می‌کنند.
امام جمعه گچساران تصریح کرد: هرچند دشمنان مرتباً دسیسه می‌کنند، به هرحال مشکلاتی درکشورمان  وجود دارد اما اینگونه که تصور کند عالم زیر و رو می‌شود، نخواهد بود و مقام معظم رهبری مرتباً می‌فرمایند که آینده را روشن می‌بینند، بنابراین همه ما مسئول به وظایف خودمان هستیم و باید نسبت به مسئولیتمان نیز ادای تکلیف و توجه بیشتری داشته باشیم و راهش هم کسب معرفت حقیقی است که بایستی مسیر معرفت به امام زمان (عج) را تقویت کنیم.
در ادامه مسئول بنیاد مهدویت گچساران اظهار کرد: هرعزیزی درهر مسئولیتی که قراردارد، پس بداند رئیس اصلی شما حضرت مهدی (عج) است و درهر پست و جایگاهی که قراردارید کارمند امام زمان (عج) هستیم و بایدبه خودمان ببالیم و افتخار کنیم.
حجت الاسلام رشیدی کیا افرود: با توجه به همه مشکلاتی که درجامعه داریم، اما به برکت وجود امام زمان (عج) داد تمام مستکبران عالم را درآورده‌ایم چرا که فریاد شکست‌ها و ذلتشان به آسمان  هم بلند شده است و باید دراین خصوص به خودمان افتخار کنیم.
 رشیدی کیا تصریح کرد: بدانید که راه مهدی (عج) روشن است و امید به آینده اسلام تکلیف تک تک همه است، وقتی حاکم امام زمان (عج) است پس  اداره و نهادی که درهر عرصه‌ای چه سیاسی، چه اقتصادی و چه ...کارمی کنند قابل پذیرش هم نیست که در مسیر مهدویت قدمی برندارد و همکاری نکند و توقع ما این است که مسئولین این بنیاد مهدویت را حمایت کنند.
وی عنوان کرد: امروز نیازمند این هستیم که امام زمان (عج) را به نسل جوان و نوجوانمان معرفی کنیم واین فرهنگ را نهادینه کنیم. بنیاد مهدویت تحت اشراف مقام عظمای ولایت است و درشهرستان ها زیر نظر امام جمعه اداره می‌شود، عزیزان توجه داشته باشند که حتی برای تهییه یک میز و صندلی مشکل داریم و خواهش داریم از مدیران شهرستان که به این‌موضوعات توجه بیشتری نشان دهند و دراین مسئولیت خطیر بنده را یاری کنید.
وی تصریح کرد: اگر بخواهیم سرود سلام فرمانده درجهان اثر گذار باشدحتما امکاناتی مورد نیاز است و اعتلای مسائل فرهنگی حتماً نیازمند هزینه است و توقع این است که همه عزیزان حمایت و مساعدت فرمایند چرا که نیازمندیم این فرهنگ مهدویت را توسعه دهیم.
 رشیدی کیا افزود: درماجرای سرود سلام فرمانده اوج جمعیت را درخیابان شهید بلادیان گچساران شاهد بودیم و از کودک هفت
ماهه تا پیر هفتاد ساله دراین اجتماع باشکوه حضور داشتند.
در ادامه معاون سابق برنامه ریزی و توسعه فرماندارگچساران اظهار کرد: بنابراین با توجه به مسائل سیاسی ادامه همکاری دراین مسئولیت برای بنده میسر نشد و جناب "جهانگیر علیزاده" از فرهنگیان شهرستان به عنوان جایگزین بنده در این سمت بکارگیری شدند که با توجه به خط مشی فکری و سیاسی این تغییرات نیز انجام شده است.
سید احمد نشاطی افزود: با توجه به اینکه مدتی دراین‌معاونت کار کردم اهل گزارش کار نیستم به هرحال تلاش‌های صورت گرفت و فرصت‌های خوبی درشهرستان هم بوجود آمد و مشکلات و فرصت‌ها شناسایی شد و درحال تدوین الگوهای اقتصادی شهرستان بوده‌ایم که بخشی هم آماده شده‌اند. بنابراین گچساران از شهرستان‌های شاخص درساختاری است که تدوین شده است.
در ادامه فرماندار گچساران از خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم قبل از اینکه عرایضم را بیان کنم چون جلسه مدیران است و بنا دارم توصیه‌هایی به مدیران داشته باشم و شاید این توصیه‌ها هم همراه با نکات محرمانه باشد، بنابراین بعد از صحبت‌های بنده مجدا به جلسه ورود نمایید!.
روانبخش دیهیمی خوب اظهارکرد: چرا که در جلسه روز گذشته مواردی را مطرح کردم با اینکه بنده تاکید داشتم که برخی موارد رسانه‌ای نشود و خبرنگاران را هم جزئی از اعضا می‌دانستم، اما برخی خبرنگاران اقدام به انتشار برخی مطالب کردند، و مواردی را رعایت نکردند و بنده دیگر از این به بعد حقیقتاً به خبرنگاران اعتماد ندارم  چرا که دیروز خواهش کردم که برخی مطالب نیز منتشر نشود که انتشار مطالب جلسه جایی هم برای اعتماد ما باقی نگذاشت.
وی بیان کرد: بایستی برخی موارد را به مدیران گوشزد کنیم و باید با هم صادق باشیم  و بنده هم وظیفه دارم مواردی را به مدیرانم گوشزد کنم تا خدای ناخواسته برای مدیرانم بعدها هم مشکلی پیش نیاید، هرچند بنده هم از نظر حیثیتی باید جوابگو باشم و  در این خصوص از محضر همه شما خبرنگاران عذرخواهی می‌کنم.
گفتنی است: در حالی که فرماندار از خبرنگاران درخواست کرد دقایقی خارج از سالن حضور داشته باشند (بعلت صحبت‌های و نکات محرمانه با مدیران) اما بعد از ترک جلسه شورای اداری توسط خبرنگاران، مجدداً بعداز دقایقی اصحاب رسانه از طرف فرماندار به سالن جلسه دعوت شدند که تلاش‌های مسئول روابط عمومی و مسئول حراست فرمانداری کارساز نشد و خبرنگاران شهرستان گچساران دیگر به جلسه بازنگشتند.
 بعد از پایان جلسه شورای اداری فرماندار گچساران با اصرار فراوان از خبرنگاران درخواست کرد که در دفتر کارش حضور پیدا کنند و در ادامه از خبرنگاران بابت اتفاقات پیش آمده، دلجویی و عذرخواهی کرد.
گقتنی است؛ در پایان این نشست جهانگیر علیزاده بعنوان معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری گچساران معرفی و از خدمات سید احمد نشاطی تجلیل شد. 


کد مطلب: 449423

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/video/449423/چالش-جدید-فرماندار-گچساران-خبرنگاران-واکنش-جالب-یک-شهروند-حمایت-فیلم-تصاویر

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1