کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبنا گزارش می‌دهد

بهشت گمشده بویراحمد غرق در مشکلات ( + فیلم )

15 ارديبهشت 1400 ساعت 1:26

روستای قلات شهرستان بویراحمد از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد می‌باشد که آب و هوای بی‌نظیر، رودخانه خروشان قلات و منظره‌های طبیعی مثال‌زدنی آن زبان زد عام و خاص است. از روستای قلات به عنوان بهشت گمشده نام می‌برند. اهالی این روستا از کمبود امکانات و تجهیزات گلایه شدید دارند.


روستای قلات شهرستان بویراحمد از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد که بهشت گمشده شهرستان بویراحمد نامیده می‌شود و آب و هوای خنک و مطبوع، رودخانه خروشان و منظره‌های طبیعی مثال‌زدنی آن زبان زد عام و خاص است. با این حال مشکلات زیاد آن از جمله نبود جاده، نبود جدول کشی، نبود روشنایی در کوچه‌ها، نبود اینترنت گرفتاری زیادی را برای روستاییان ایجاد کرده است.
به گزارش کبنا، طبیعت، رودخانه و مکان‌های تفریحی و گردشگری روستای قلات، این منطقه را نسبت به سایر مناطق دیگر کهگیلویه و بویراحمد ممتاز کرده، اما متأسفانه مردم روستا به شدت از نبود آنتن دهی خطوط تلفن همراه، اینترنت ضعیف، کوچه‌های خاکی و همچنین از نبود مکان‌های فرهنگی [مسجد] و آب آشامیدنی مناسب گلایه دارند.
   
فیلم ) گلایه‌های شدید اهالی روستای قلات از مسئولان و در خواست برای رسیدگی به مشکلات این روستا
به گزارش کبنانیوز، در صورت وجود امکانات لازم، این روستا ظرفیت بالایی برای تبدیل شدن به مرکز مهم گردشگری شهرستان بویراحمد را دارد. یکی از روستاییان می‌گوید «زمان رأی گیری که می‌شود، می گویند، برویم قلات، ما روستاییان آگاهی نداریم و این افراد هم از این محرومیت سوءاستفاده می‌کنند».
یکی دیگری از روستاییان از مشکلات جاده می‌گوید و بیان می‌کند که کوچه‌های روستای قلات بویراحمد شامل طرح هادی روستایی می‌باشد، ولی جاده‌های روستا خاکی است و مشکلاتی به خصوص در زمستان ایجاد می‌کند.
یکی از زنان این روستا می‌گوید: مسجد روستا سال‌ها است نیمه کاره مانده و کسی برای ساختن آن نمی‌آید. اینترنت نداریم، دانشجو و دانش آموز داریم که برای حضور در کلاس درس و امتحانات‌شان و آنتن دهی اینترنت باید به بالای کوه بروند.
این زن روستایی ادامه داد: می‌گویند؛ قلات بهشت گمشده است، چه بهشت گمشده‌ای که هیچ رسیدگی به آن نمی‌شود و فقط زمان رأی گیری سراغ ما می‌آیند!
https://www.kebnanews.ir/images/docs/files/000433/nf00433794-1.jpg
یکی دیگر از اهالی روستا در خصوص عدم آنتن‌دهی اینترنت، اظهار داشت: باید در روز دو ساعت دانش آموز‌ان  روستای قلات را به روستای کناری ببریم، یا باید به شهر برویم تا بتوانند از اینترنت استفاده کنند و کلاس درس‌شان برقرار شود.
این مرد روستایی می‌گوید: بارها نزد آقای امیری مدیرعامل شرکت مخابرات رفته‌ایم و ایشان قول داده‌اند ولی الان بیشتر از 6 ماه است که هیچ اتفاقی نیفتاده است. وضعیت قلات نسبت به روستاهای اطراف خیلی محروم‌تر است. روستای دهنو و روستای تنگ سرخ در پایین دست و بالا دست ما از کیفیت خوب اینترنت برخوردارند. روستای ما در گوشه‌ای است و کسی رسیدگی نمی‌کند.
او می‌گوید: در زمستان موقع بارندگی ماشین از این منطقه بالا نمی‌آید، به دلیل اینکه اینجا جدول و کانال‌های هدایت آب و سیلاب ندارد. اهالی روستا مشکلات را بارها با فرمانداری و بخشداری در میان گذاشته‌اند ولی هیچ کاری نکرده‌اند.
یکی از مشکلات دیگری که اهالی روستا به آن اشاره می‌کنند نبود روشنایی و تیر چراغ برق است. همچنین نبود زیرساخت‌های ورزشی یکی دیگر از دغدغه‌های جوانان روستای قلات است که جوانان روستا به جد پیگیری ساخت سالن ورزشی چند منظوره در این روستا هستند.


کد مطلب: 433794

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/video/433794/بهشت-گمشده-بویراحمد-غرق-مشکلات-فیلم

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir