کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

حواشی سفر فرزاد نجات‌نیا معاون پارلمانی و حقوقی وزارت راه و شهرسازی به استان کهگیلویه و بویراحمد؛

غیبت معنادار حاجی‌زاده / چه کسی معاون عمرانی استانداری کهگیلویه و بویراحمد می‌شود؟ / عیسی شهامت به معاونت نزدیک‌تر شد / جایگزین نیک‌اقبالی کیست؟

6 آذر 1400 ساعت 21:42

اتفاقات اخیر این موضوع را به افکار عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد مخابره می‌کند که حاجی‌زاده رفتنی است و ممکن است عیسی شهامت، مدیر کل امور شهری استانداری، جایگزین او شود. چرا که در همین نشست بعضی از کارکنان و پیمانکاران نیز می‌گفتند عیسی شهامت قرار است جایگزین معاون عمرانی و یا جایگزین مدیر کل راه و شهرسازی شود.


اتفاقات اخیر این موضوع را به افکار عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد مخابره می‌کند که حاجی‌زاده رفتنی است و ممکن است عیسی شهامت، مدیر کل امور شهر و شهرداری‌های استانداری، جایگزین او شود. چرا که شنیده‌ها می‌گویند؛ عیسی شهامت قرار است جایگزین معاون عمرانی شود.
به گزارش کبنا، صبح روز پنجشنبه (۴ آذرماه ۱۴۰۰) فرزاد نجات‌نیا معاون پارلمانی و امور حقوقی وزارت راه و شهرسازی به استان کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد و به همراه مدیرکل راه و شهرسازی این استان و جمعی از مسئولین از برخی از پروژه‌های مربوطه دیدار کردند.
یکی از موارد جالب توجه در این سفر، غیبت کیامرث حاجی‌زاده معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بود. هیچ عکسی از او در رسانه‌ها دیده نشد. گویی اصلاً هیچ حضوری نداشته است. حاجی‌زاده که به عنوان یکی از مسئولین پرحاشیه شناخته شده است، در دوران مسئولیت‌اش پروژه‌ی بزرگ و قابل توجهی در استان اجرا نشد؛ در واقع از زمان حضور حاجی‌زاده در استان کهگیلویه و بویراحمد، بیش از آن که کار بزرگی از او دیده شود، بیشتر صدایش بلند بود که شنیده می‌شد. حال باید پرسید چرا حاجی‌زاده در سفر معاون پارلمانی و امور حقوقی وزارت راه و شهرسازی به استان حضوری نیافته بود؟ شنیده‌ها حکایت از آن دارد که کیامرث حاجی‌زاده نیز ممکن است رفتنی باشد و شخصی دیگر جای او را بگیرد.اما جای خالی او را به نظر می‌رسد عیسی شهامت بتواند پر کند. چرا که یکی از اصلی‌ترین افراد در حضور معاون پارلمانی در استان، عیسی شهامت بود؛ شهامت در گچساران نیز به ایراد سخنانی پرداخت؛ سخنان شهامت در این نشست نشان از توانایی و شایستگی او داشت. شهامت در این نشست در حد یک مدیر ارشد استانی حاضر شد.  او که هم‌اکنون مدیرکل امور شهری و شهرداری‌های استانداری است به عنوان یکی از نخبگان نظام مهندسی مطرح است. گفتنی است که حتی در جلسه‌ی خصوصی فرزاد نجات نیا با استاندار، معاونت عمرانی حاضر نبود، اما عیسی شهامت حضور داشت.این اتفاقات و حضور و غیبت‌ها این فکر را به افکار عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد مخابره می‌کند که حاجی‌زاده رفتنی است و ممکن است مدیر کل امور شهری استانداری، معاون عمرانی استاندار شود. البته بعضی از کارکنان و پیمانکاران نیز در حاشیه این سفر می‌گفتند؛ عیسی شهامت قرار است جایگزین پژمان نیک اقبالی و مدیر کل راه و شهرسازی شود.
گفتنی است که شهامت یکی از نخبگان و شخصیت‌های دانشگاهی در استان کهگیلویه و بویراحمد است و از گذشته نیز به سید محمد موحد نماینده شهرستان‌های کهگیلویه بزرگ نزدیک بوده است.
البته در کنار «عیسی شهامت»، محمد رستاد معاون اداره کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز یکی از گزینه‌های مدیرکلی راه و شهرسازی استان است؛ گویا او هم ارتباط خوبی با موحد دارد.گویی پژمان نیک اقبالی مدیر کل راه و شهرسازی استان کهگیلویه و بویراحمد نیز خسته شده و به این نتیجه رسیده که دیگر در این دولت جایی برای ماندن ندارد. نیک‌اقبالی با وجود معدود اقدامات مطلوبی که در دوره معاونت عمرانی خود در زمان سید موسی خادمی داشته، متأسفانه نارضایتی از عملکرد او در اداره‌کل راه و شهرسازی به وجود آمده. شنیده‌ها حاکی از برخی از اقدامات تبعیض‌آمیز او است؛ گفتنی است که حدود 11 میلیارد تومان بودجه به پروژه ملی بابامیدان - یاسوج - سمیرم اختصاص داده شده بود، اما مشحص نیست اعتبارات چگونه توزیع شده است. اینطوری شنیده شد که نیک اقبالی بخشی از این پول را بر خلاف قانون برای پروژه جاده سی‌سخت درنظر گرفته و بخشی از پول را به پیمانکاران نورچشمی داده است. همچنین می‌گویند که پژمان نیک‌اقبالی بخشی از اعتبارات این پروژه مهم را برای پرداخت بدهی پیمانکاری که حکمی علیه اداره کل راه و شهرسازی در دست دارد، اختصاص داده است. سوء مدیریت‌ها سبب می‌شود که پروژه‌های عمرانی سرعت‌شان کندتر شوند و مردم و استان زیان ببیند. این اقدامات او منجر به نارضایتی برخی از پیمانکاران در استان کهگیلویه و بویراحمد شده و به نظر می‌رسد نیک‌اقبالی کار را رها کرده و فکر می‌کند در دولت جدید دیگر جایگاهی ندارد. 


کد مطلب: 441760

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/report/441760/غیبت-معنادار-حاجی-زاده-کسی-معاون-عمرانی-استانداری-کهگیلویه-بویراحمد-می-شود-عیسی-شهامت-معاونت-نزدیک-تر-جایگزین-نیک-اقبالی-کیست

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir