کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

یادداشتی از عبداله بهمنش؛

کهگیلویه و بویراحمد در آزمونی بزرگ اما...

1 تير 1399 ساعت 8:53

انتظار بی جایی نیست که مجمع عزیز نمایندگان که الان دیگر نمایندگی تک تک شهروندان استان کهگیلویه و بویراحمد اعم از موافق و مخالف را بر عهده دارند با اتحاد و همدلی به یک صعود تاریخی و مؤثر فکر کنند و با هماهنگی و یاری یکدیگر فرصت عرض اندام به مانع تراشان این صعود دل انگیز را ندهند


یادداشتی از عبداله بهمنش؛
در رابطه با موضوع اعتبارنامه منتخب مردم این روزها اظهار نظرهای فراوانی از افراد مختلف به چشم می‌خورد که گاه منصفانه و گاه غیرمنصفانه به رشته تحریر در می‌آیند. من هم به عنوان یک شهروند این استان دل نوشته‌ای دارم خطاب به مجمع نمایندگان عزیز استانی محروم و مظلوم که با اولین بار رقه امید به توسعه و پیشرفت مورد هجوم حسودان و کج اندیشان قرار گرفته است.
تصور بفرمائید که قرار است گروه‌های کوهنوردی متعددی مسابقه صعود به یک قله سخت را آغاز کنند و در این میان یک گروه 3 نفره مصمم نیز در دامنه کوه مستقر شده‌اند تا در گرگ و میش سپیده دم صعود خود را آغاز کنند با این توضیح که یک نفر از اعضای گروه سالها قبل از یک مسیر قدیمی و سنگلاخی به سختی تا نزدیکی‌های قله را صعود کرده، یک نفر هم تازه نفس و سرحال اما برای اولین بار شال و کلاه کرده تا صعود کند و اما نفر سوم که اخیراً با شناسایی یک مسیر جدید، نزدیک و راحت قله را فتح کرده و اتفاقاً عکس‌های زیبایی هم از صعود خود گرفته (خدمات شایانی که مشهود می‌باشند) و در دسترس عموم قرار داده و علیرغم خستگی ناشی از این تلاش نشاط و سرزندگی او در عکسها بخوبی نمایان می‌باشد، در حالیکه می‌توانست ومی تواند راهنمای بسیار شایسته‌ای برای هدایت گروه برای فتح سریع قله هدف باشد، اما متاسفانه قبل از شروع این رقابت نفسگیر گروه‌های کوهنورد رقیب و یا گروه‌های منحل شده‌ای که خودشان هم بخوبی می‌دانند که فرصت صعود را پیدا نخواهند کرد او را دچار مشکل کرده‌اند تا با ایجاد وقفه در حرکت رو به جلوی این اکیپ به مقاصد شوم خود برسند.
ولی از آنجائیکه هیبت و صلابت راهنما مانع آسیب مستقیم به وی شده است این نارقیبان غیر منصف تنها عصای کوهنوردی وی را دزدیده‌اند تا در مواردی که در شیبهای تند نیاز هست که عصای کوهنوردی وزن اضافی فرد را تحمل کند تا به زانو و کمر کوهنورد آسیب نرسد به ظن خودشان با نبود این وسیله دردست راهنما در حرکت این گروه وقفه‌ای حاصل شود تا در حالت آفساید بتوانند رقابت را به نفع خود به اتمام برسانند.
حال با این اوصاف آیا توجه به اینکه اتفاقاً دو نفر دیگر عضو گروه دو عصای کوهنوردی به همراه دارند!! بهتر می‌توانند مشکل عصای راهنما را حل کنند یا دوستان بی شمار او که کیلومترها از محل شروع مسابقه فاصله دارند؟
آیا واقعاً عاقلانه‌تر و منطقی‌تر نیست که برای جلوگیری از وقفه در صعود (خدمت) و بمنظور پیشی گرفتن از رقبای غیر منصف، هماهنگی و همدلی بیشتری بین اعضای گروهی باشد که مصمم به صعود می‌باشند؟
آیا اگرخدای ناکرده سایر اعضاء گروه توانایی و تخصص شناخت مسیر عضو فعال گروه را به نوعی ضعف خود قلمداد کنند چیزی جز زیان و عقب ماندن از اکیپ‌های رقیب مجهز اما ناجوانمرد می‌توان تصور کرد؟
پس انتظار بی جایی نیست که مجمع عزیز نمایندگان که الان دیگر نمایندگی تک تک شهروندان استان کهگیلویه و بویراحمد اعم از موافق و مخالف را بر عهده دارند با اتحاد و همدلی به یک صعود تاریخی و مؤثر فکر کنند و با هماهنگی و یاری یکدیگر فرصت عرض اندام به مانع تراشان این صعود دل انگیز را ندهند چرا که اطلاق عنوان مجمع به جمع عزیزان به معنای اجماع و حرکت گروهی و هدفمند به سمت قله خدمت می‌باشد و اگر قرار باشد هر کدام یک مسیر مبهم را انتخاب کنند نه تنها به قله نخواهند رسید بلکه قطعاً در مسیر این صعود پرتگاه‌هایی وجود دارد که سقوط از آن‌ها می‌تواند به منزله پایان یک شروع نافرجام باشد.
 


کد مطلب: 422313

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/note/422313/کهگیلویه-بویراحمد-آزمونی-بزرگ-اما

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1