تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۰ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۴۱
کد مطلب : ۴۷۸۰۷۵
سردار سلامی:

قرارگاه رمضان برای سپاه یکی از ارکان مهم جنگ بود / اگر لازم باشد در حمایت از مسلمانان شمشیر می‌کشیم

۲
۰
سردار سلامی: اگر لازم باشد در حمایت از مسلمانان شمشیر می‌کشیم
کبنا ؛فرمانده کل سپاه در یادواره شهدای قرارگاه رمضان گفت: قرارگاه رمضان هسته اولیه الگوی مشترک دو ملت برای دفاع از یک سرزمین بود.
به گزارش کبنا، مراسم بزرگداشت چهلمین سالگرد تأسیس قرارگاه رمضان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و یادواره شهدای این قرارگاه، با شعار «قرارگاه رمضان ۴۰ سال مجاهدت» امروز با حضور سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران و سردار اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس برگزار شد.
سلامی در این مراسم گفت: شما خانواده شهدا در این مراسم مهمان نیستید بلکه میزبان هستید؛ چرا که ایران موکب همه شهیدان دنیای اسلام است. قلب‌های مردم ایران سرشار از عشق نسبت به همه ملت مسلمان در همه نقاط عالم به خصوص شهدای عزیز اسلام و خانواده‌های آن‌ها است که مثل ستاره‌های پرفروغ در آسمان افتخارات امت اسلام می‌درخشند.
فرمانده کل سپاه ادامه داد: مفتخر هستم که امروز در جمع این عزیزان حضور پیدا کردم. مقاومتی که از گذشته دور با شکل‌گیری قرارگاه رمضان در دنیای اسلام آغاز شده بسیار مهم است و امروز در صفحات سیاسی جهان اسلام زیباترین پیوندها و مستحکم‌ترین برادری‌ها در لحظه‌های سخت شکل می‌گیرد، همچنین اقوام در یک سنگر برای آرزوهای بزرگ و مشترک در مقابل دشمنان مشترک می‌ایستند تا از کرامت، شرف و مرز خود دفاع کنند.
او بیان کرد: قرارگاه رمضان یکی از استثنایی‌ترین قرارگاه‌های جنگ بود؛ چرا که هسته اولیه حضور یک مقاومت مشترک بین دو ملت در دو سرزمین اما برای یک هدف شکل گرفته است. برای سپاه پاسداران این قرارگاه یکی از مهم‌ترین ارکان جنگ و سپاه به حساب می‌آمد و به همین دلیل است که شما در آن چهره‌های بی‌نظیری را مثل اسماعیل دقایقی می‌بینید.
سردار سلامی شرح داد: جاری شدن خون شهید ابومهدی المهندس و شهید سلیمانی در یک مقطه و یک سرزمین نشان‌دهنده این حقیقت است که اسلام برای حمایت از مسلمانان مرز نمی‌شناسد. این مرزهای جغرافیایی که در کشورها وجود دارد در اسلام تفکیک کننده نیست و آرزوها را از هم جدا نمی‌کند. قرارگاه رمضان افتخار اولیه‌ای بود برای بیان این حقیقت. این قرارگاه تجلیل واقعی امت واحده در جهاد اسلامی بود.
فرمانده کل سپاه افزود: سعادت مسلمانان از میدان جهاد و مسیر شهادت عبور می‌کند. مستکبران نمی‌توانند شعائر اسلام و باز کردن غل و زنجیر اسارت از دست و پای مسلمانان را تحمل کنند. بنابراین هر جا که اسلام حلول کند، آن‌ها شمشیر می‌کشند، می‌ایستند و حتی دشمنان قدیمی هم به میان می‌آیند و با آن‌ها متحد می‌شوند. ده‌ها سال است که جهان اسلام میدان تاخت و تاز بیگانگان و خصوصاً غربی‌ها است.
او تأکید کرد: آن‌ها خیمه زدند بر جهان اسلام تا ثروت‌های مادی، هویت فرهنگی و غنای اعتقادی مسلمانان را از آن‌ها بگیرند. از همه این‌ها برای تقویت قدرت خود استفاده می‌کنند.
سلامی اظهار داشت: شما همه جا را می‌بینید که میدان آتش است. در یمن بر سر مردم آتش می‌ریزند تا سرافزاری و کرامتش را از او بگیرند. در فلسطین می‌بینید چه غوغایی است. آن‌ها دنبال این هستند که این سرزمین کوچک در اختیار فلسطینی‌ها را هر روز با بمباران‌های بی‌رحمانه مورد هدف قرار دهند و فرزندان خردسال را در آغوش مادرانشان زیر خاک دفن کنند و کشتن پیرمردان، پیرزنان و زنان را افتخار خود می‌دانند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: آن‌ها هر روز در اتاق‌های فکرشان طراحی می‌کنند تا مسلمانان را به اسارت بگیرند. ایران پناهگاه آن‌ها است. ما یک جغرافیای اعتقادی داریم و یک جغرافیای سرزمینی و رسمی‌. عمل ما در میدان بر اساس جغرافیای اعتقادی ما است.
او تصریح کرد: امروز این واقعیت را می‌بینیم که مسلمانان صاحب قدرت شده‌اند. آن‌ها تن به شمشیر می‌دهند و سینه‌هایشان ستبر است تا مورد عزت ملت مسلمانان باشند. ما نه ظالمیم و نه ظلم را می‌پذیریم و این دستور قرآن است.
سردار سلامی اعلام کرد: وعده صادق یک پله‌ای بود از این حقیقت که اگر شرایط اقتضا کند ما عمل می‌کنیم. این نیست که ما بنیشیم و فقط دیگران از جبهه مقاومت حمایت کنند. اگر لازم باشد خودمان هم شمشیر می‌کشیم. عزت مسلمانان از هر چیز واجب‌تر است.
فرمانده کل سپاه گفت: در وهله‌های تاریخی اگر ملت‌ها اشتباه کنند و به موقع و به اندازه عمل نکنند و بترسند، ذلیل خواهند شد. امام علی(ع) فرمودند: اگر ملتی لباس جهاد را ترک کند خداوند بر او لباس ذلت خواهد پوشاند. جهاد طریق عزت و آزادی ما است. اما این بدون وحدت ممکن نیست. بدون پیوند قلب‌ها و یکی شدن دل‌ها و بدون اندیشیدن به آرزوهای مشترک امکان پذیر نیست.
وی افزود: سطیره دشمنان بر ملت‌های مسلمان امروز به طور لایتنهاهی ناممکن است. خوشبختانه رهبری داریم که به اعماق فتنه انگیزی‌های دشمن آگاه است و دشمن را می‌شناسد. او بر اساس جهان‌بینی قرآن قدرت‌های بزرگ را کوچک می‌شمارد.
او تأکید کرد: این قدرت‌های غیر الهی از دید قرآن قدرت آفرینش یک پشه را ندارند و اگر مگسی از آن‌ها چیزی برباید قادر به بازپس گیری آن نیستند. خداوند با منطق حق سخن می‌گوید و ما به این حقیقت ایمان داریم. بنابراین اگر ما در میدان باشیم، آن‌ها میدان را ترک خواهند کرد و ما را آزاد خواهند گذاشت. می‌توانیم با پیوند زدن قدرتمان به عنوان بخش مهمی از قدرت جهان ظاهر شویم؛ همان طور که امروز به عنوان اسلام ظاهر شدیم.
سلامی اظهار داشت: برادران کرد و عرب ما و مسلمانان بوسنی و ... هر جا باشند برادران ما هستند. اسلام از این مرزها عبور کرده است. اساساً اسلام شعب و قبائل را فرصتی برای محبت به یکدیگر می‌داند.
فرمانده کل سپاه اضافه کرد: اربعین نشان‌دهنده این تجمیع محبت‌ها است. انسان‌هایی با صورت‌ها و ملیت‌ها و هویت‌های متفاوت در مسیر یک رود بی‌انتها برای عشق به ائمه اطهار(ع) به هم می‌پیوندند و یک جهان جدید می‌سازند. ما در یک دنیای جدید زندگی می‌کنیم که بدون هم پیروز نمی‌شویم، اما بدون هم شکست می‌خوریم. هر جا با هم هستیم شکست ناپذیریم و خدا هم ما را به همین سفارش کرده است.
او تصریح کرد: وقتی با هم مهربانیم و نسبت به سرنوشت یکدیگر حساسیم، موفقیم.
سردار سلامی اعلام کرد: قرارگاه رمضان کانونی برای پرورش فرماندهان بزرگی بود که امروز از شخصیت‌های برجسته در جهان اسلام هستند. یک زنجیره قدرتمندی از این فرماندهان بزرگ و برجسته ایرانی و غیر ایرانی تشکیل شده‌. این یک نقطه آغاز بود از یک مسیر طولانی.
فرمانده کل سپاه گفت: امروز صهیونیست‌ها از همه جا زیر آتش هستند و این دل‌انگیزترین نماد وحدت میان مسلمانان است.
او تأکید کرد: ما باید بایستیم و نباید کرنش کنیم و تسلیم شویم. مسلمان عزیز است و شکست ناپذیر است.
سلامی اظهار داشت: مسیر شهید و شهادت هرگز فراموش نمی‌شود و همیشه خاطرات آن‌ها بر جا می‌ماند.
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
انشالا بزودی موشک هوا خواهد شد نه برای مقابله با آمریکا
Iran, Islamic Republic of
انشالله خاک آمریکا را با موشک خواهیم زد چون هرچه میکشیم از دست آمریکا وانگلیس خبیث هست
چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
1