تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۹ تير ۱۴۰۳ ساعت ۱۸:۱۶
کد مطلب : ۴۷۸۰۵۰
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

آمار تصادفات کهگیلویه و بویراحمد در 1403 رشد منفی داشته است

۲
۰
آمار تصادفات کهگیلویه و بویراحمد در 1403 رشد منفی داشته است
کبنا ؛
جلسه کمیسیون ایمنی راه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور سرهنگ ناصر قلی نیا معاون عملیات راهور کشور و مدیران استانی برگزار شد.
به گزارش کبنا نیوز، رئیس کانون حمل و نقل جاده‌ای کشور در این نشست گفت: نصب نیوجرسی‌ها بخصوص در جاده پاتاوه دهدشت و سپیدار ادامه پیدا کند.
اردشیری در اظهار کرد: قول داده شد که روشنایی تونل‌های منطقه دمچنار در جاده پاتاوه دهدشت تا دهه فجر انجام بگیرد که این اتفاق نیفتاده است.
وی گفت: در مورد بحث شوتی‌ها و مسافران، حمل مسافر با ماشین شخصی ممنوع است که انتظار داریم پیگیری شود.


رئیس اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع حوادث ترافیکی کمتر از یک درصد تلفات در حین انتقال داریم که نشانگر زحمات کارکنان است.
نکویی نژاد بیان کرد: در ۵۴ پایگاه اورژانس استان دستگاه دی سی شوک، ساکشن و دیگر دستگاه‌هایی که در بیمارستان‌ها هم وجود دارد، ولی زیرساخت‌هایی مثل کنترل خونریزی داخلی یا باز کردن قفسه سینه را نداریم.
وی افزود: گلایه‌ای دارم، چندین بار با معاونت عمرانی و راهداری مکاتبه کردم که یک پایگاه اورژانس در پلیس راه قدیم شیراز ایجاد شود و زمان رسیدن بر بالین بیمار را بتوانیم کاهش دهیم، توقع داریم مسئولان بخاطر سلامت مردم به مکاتبات پاسخ دهند.معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: آمار تصادفات در سال ۱۴۰۳ رشد منفی داشته که به دلیل تلاش‌های پلیس راه و سایر ادارات خدمات‌رسان بوده است.
روستا بیان کرد: در حالی که نوروز ۱۴۰۲، ۱۸ فوتی در جاده‌های استان رخ داده، در نوروز ۱۴۰۳ تعداد ۸ فوتی ناشی از تصادفات جاده‌ای اتفاق افتاده است.
روستا گفت: تصادفات جرحی در سال ۱۴۰۲ ۱۲۴ مورد و در سال ۱۴۰۳ تعداد ۱۴۰ مورد بوده، تعداد تصادفات خسارتی در نوروز ۱۴۰۲، ۶۱۶ مورد و تعداد تصادفات خسارتی در نوروز ۱۴۰۳ ۴۶۴ مورد بوده که آمار کاهشی است.
وی گفت: آمار مجروحین در نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۲۸۱ مورد و در نوروز ۱۴۰۳ تعداد ۲۳۵ مورد بوده است.
معاون عملیات راهور  کشور گفت: پلیس راهبر فراجا در حال هوشمندسازی کنترل ترافیک با استفاده از نسل سامانه‌های هوشمند تخلف جاده‌ای در سطح محور‌های مواصلاتی کشور است.
   

سرهنگ ناصر قلی‌نیا اظهار کرد: به دلیل توسعه راه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در ۴۰ سال اخیر، ایمنی ۱۰۰ درصدی اتفاق نیفتاده است.
قلی نیا بیان کرد: نقاطی که مستعد تصادفات است با توجه به داده‌های ترافیکی احصاشده است، همکاران راهداری الزام ویژه‌ای برای رفع نقاط حادثه خیز دارند و اولویت دهی به نقاط پر تصادف در برنامه پلیس راه و راهداری قرار دارد.
وی اظهار کرد: کاهش تصادف سال ۱۴۰۲ نتیجه زحمات مسئولان استان است، با اهتمامی که استاندار کهگیلویه و بویراحمد، معاون عمرانی‌ایشان، مدیرکل راهداری و رئیس پلیس استان دارند‌امیدواریم اتفاقات خوبی را برای سال جاری و سال‌های آینده شاهد باشیم.
قلی نیا تصریح کرد: با رشد تردد وسیله‌های نقلیه، ابزار‌های دستی و آنالوگ مثل گذشته کاربرد ندارند و نمی‌توانند ترافیک را مدیریت و کنترل کنند.
وی گفت: پلیس راهبر فراجا در حال هوشمندسازی کنترل ترافیک با استفاده از نسل سامانه‌های هوشمند تخلف جاده‌ای در سطح محور‌های مواصلاتی کشور است.
قلی نیا بیان کرد: سامانه‌های کنترل ناوگان بر روی همه ناوگان حمل و نقل مسافربری نصب شده است، تعداد ۱۰۰ سامانه کنترل ناوگان بار کشور در محور‌های مهم کشور نصب شده است.
وی گفت: اعمال جریمه با دستگاه‌ها و ابراز‌های هوشمند اتفاق می‌افتد، این‌ها به ما کمک می‌کند که بدانیم کدام نقطه پرتخلف و کدام نقطه پرترافیک است تا بتوانیم با برنامه‌ریزی مناسب معضلات موجود را مرتفع کنیم.
نام شما

آدرس ايميل شما

پلیس راه یاسوج اصفهان
Iran, Islamic Republic of
در جاده کمربندی یاسوج در ایام نوروز هیچ تصادف منجر به فوتی نداشتیم الحمدالله که جا داشت اشاره شود
فرهنگی
Romania
احتمالا نتیجه راه های جدید و ناوگان جدید حمل و نقل هست که جناب روستا و احمدزاده بانی آنها بودن
خخخخخ
چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

چرا صدای هیچ نهاد ناظری در برابر نقش‌آفرینی دولتی‌ها به نفع یک نامزد خاص درنیامد؟

تمام عزم دولتمردان شهید رییسی با بکارگیری رسانه‌ها و امکانات در اختیار خود، مصروف تلاش ...
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
1