تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰۱:۱۶
کد مطلب : ۴۷۶۸۳۲
در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد؛

دادستان یاسوج: تشکیل پرونده قمار در کهگیلویه و بویراحمد با کمک وزارت اطلاعات / بازی همستر کلاهبرداری است

۲
۰
دادستان یاسوج: تشکیل پرونده قمار در کهگیلویه و بویراحمد با کمک وزارت اطلاعات / بازی همستر کلاهبرداری است
کبنا ؛دادستان یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش جرائم فضای مجازی گفت: پرونده‌ای در زمینه قمار اینترنتی با همکاری وزارت اطلاعات در استان تشکیل شده است.
به گزارش کبنا، سید علی ملک حسینی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد که به ریاست محبوب افراسیاب رئیس کل دادگستری این استان برگزار شد، نسبت به خطر افزایش جرائم فضای مجازی هشدار داد و گفت: استفاده از حساب افراد ولو افراد مسن برای قمار اینترنتی در برخی شهر‌های استان کهگیلویه و بویراحمد به یک معضل تبدیل شده است.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: متأسفانه شبکه‌های قمار که معمولاً سر شاخه آن در خارج از کشور است از طریق واسطه‌هایی در داخل کشور اقدام به اجاره حساب و کارت افراد برای پولشویی می‌کنند که برای اعمال مجرمانه‌ای که انجام می‌دهند نیاز به حساب‌های داخلی دارند.
وی از تشکیل پرونده‌ای با همکاری وزارت اطلاعات خبر داد و با بیان اینکه ۱۵ نفر در این زمینه بازداشت شدند، گفت: این افراد چندین هزار حساب را اجاره کرده بودند و با پول‌های چند میلیونی و بعضا کمتر حساب‌ها، مشخصات و شماره‌های افراد را در اختیار سر تیم‌های شبکه‌های قاچاق می‌گذاشتند که افراد زیادی خصوصاً اقشار کم‌توان در این خصوص گرفتار شدند.
وی بیان کرد: اینکه مردم آگاه نبودند تا حدودی قابل قبول است اما مگر می‌شود کسی پیامی از پلیس، معاونت پیشگیری جرم دادگستری، دادستانی، صداو سیما در خصوص خطرات استفاده از این حساب‌ها دریافت نکرده باشد؟!
وی خطاب به مردم با بیان اینکه هیچ کسی در هیچ جایی کار قانونی با حساب شما انجام نمی‌دهد، گفت: اگر دنبال کار قانونی بودند با حساب خودشان انجام می‌دادند.
ملک‌حسینی عنوان کرد: چطور به بستگان برای حساب و کارت‌های خودمان اعتماد نمی‌کنیم اما به راحتی برای کسی که نمی‌شناسیم حساب باز می‌کنیم و بعد فکر می‌کنیم چون حساب خالی دادیم مشکلی پیش نمیاد.
دادستان عمومی و انقلاب مرکز کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه بدهی‌های مالیاتی و سایر مشکلات گریبان
این افراد را می‌گیرد، گفت: کسی که حساب خود را در اختیار قمار قرار دهد جرم مرتکب شده و جهل به قانونی هم نافی جرم او نیست.
وی بیان کرد: همه ادارات زمینه تشکیل جلسه برای کارکنان و آگاه‌سازی آن‌ها در زمینه جرائم فضای مجازی را انجام دهند چرا که بخشی از خانواده کارکنان دولت گرفتار این موضوع است.
وی با اشاره به بازی همستر گفت: متأسفانه در این بازی اطلاعات افراد جمع‌آوری می‌شود و کلاهبرداری صورت می‌گیرد
ملک‌حسینی خطر فضای مجازی را بسیار بسیار جدی دانست و گفت: کلاس‌های آموزشی برای اصناف و دانش‌آموزان که بیشتر از همه درگیر این فضا شدند برگزار شود و طرح قاضی در مدرسه نیز تداوم داشته باشد.
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
روز به روز شاهد تشدید خلاف و درگیری و قانون گریزی و ناامنی در این استان خصوصا مرکز استان هستیم!
مهدی موسوی نژاد
Iran, Islamic Republic of
درود بر دادستان محترم ؛ زحمتکش و دستگاه مقتدر قضایی کشور و با تشکر از تمام نیروهای امنیتی نظامی انتظامی
🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷👏👍👌🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷
ایران در دو راهی

ایران در دو راهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا ...
در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

در بهشت زهرای تهران چه خبر است؟

اگرچه برخی مسئولان تاکید دارند که قیمت قبر‌ها به ویژه در تهران نجومی نیست، اما بازار‌های ...
جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

جزئیات جدید از محموله روغن‌های آلوده

۶ محموله روغن خوراکی به‌وزن ۹۱هزار تن در سال ۱۴۰۰ توسط شرکت بازرگانی دولتی وارد بندر ...
1