کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

بازار رها شده؛

روایتی از گرانی‌های بی‌حساب و کتاب در کهگیلویه و بویراحمد

6 فروردين 1402 ساعت 0:19

هنوز چند روزی از ۱۴۰۲ نگذشته و درست در آستانه سفر رئیس جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد گرانی برخی اقلام و کالا‌ها مردم را نگران کرده است.


هنوز چند روزی از ۱۴۰۲ نگذشته و درست در آستانه سفر رئیس جمهوری به استان کهگیلویه و بویراحمد گرانی برخی اقلام و کالا‌ها مردم را نگران کرده است.
به گزارش کبنا، در سال‌های اخیر گرانی و تورم کمر مردم را شکسته و روز به روز بر درد آن می‌افزاید و مسئولان و متولیان امر نیز نتوانسته‌اند با برنامه‌ریزی مدون و اصولی مرحمی برای این درد کهنه پیدا کنند.
اما داستان کهگیلویه و بویراحمد همیشه متفاوت از بسیاری از استان‌های کشور از جمله کلان شهر‌ها بود تا جایی که عنوان یکی از ارزان‌ترین مناطق ایران را یدک می‌کشید ولی در سال‌های ورق برگشت و گرانی افسار برید و رفت قلعه نشین ایرانی‌ها شد.
این روز‌ها حال بازار کهگیلویه و بویراحمد اصلاً خوش نیست و کسبه هم خود می‌برند و خود دوخت می‌کنند، گوشت قرمز و مرغ یک روز کمبود دارد و روز دیگر گران می‌شود، بازار میوه بلبشو است تا جایی مردم از کیفیت بد و قیمت بالای شب عید تأکید دارند و مسئولان بخش کشاورزی انکار می‌کنند.
اتحادیه تولیدکنندگان شن و ماسه و آسفالت کهگیلویه و بویراحمد بدون طرح موضوع در کمیته تنظیم بازار یک شبه تصمیم می‌گیرند قیمت شن و ماسه را افزایش داده و به مردم به عنوان عیدی هدیه کنند.
بررسی‌ها نشان می‌دهد مرغ گرم روز اول عید در بازار ۶۵ هزار تومان قیمت گرفت ولی هم اکنون تا ۷۶ هزار تومان فروش می‌شود و جالب است در بازار نیز کمبود وجود دارد.
البته همه این نابسامانی‌های در بازار کهگیلویه و بویراحمد در آستانه سفر رئیس جمهوری به این استان مشکوک به نظر می‌رسد که البته ضعف تیم اقتصادی دولت در استان نیز در این شرایط مزید بر علت شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: امروز ۶۰ تن مرغ گرم با قیمت ۶۹ هزار تومان و ۳۵ تن مرغ منجمد با قیمت ۴۳ هزار تومان در بازار استان توزیع شد.
سید علی معتمدی‌پور فروش بیش از قیمت اعلام شده را تخلف دانست و تأکید کرد: بدون ملاحضه و مصلحت‌اندیشی با مخلان بازار برخورد می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: تاکنون ۲۳۰ تن میوه در بازار توزیع شده و ۳۰ تن دیگر نیز موجود است در حالی پایان طرح توزیع میوه عید سوم فرودین ماه بوده است.
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزایش نزدیک به ۵۰ درصدی قیمت شن و ماسه را غیر قانونی دانست و افزود: این افزایش قیمت خودسرانه و تصمیم اتحادیه بوده است.
کریم روزبهان گفت: در این راستا با قید فوریت جلسه‌ای با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و هماهنگی امور عمرانی استاندار و برخی دیگر از متولیان امر گرفته شد و قرار است با متخلفان با شدت برخورد کنیم.


کد مطلب: 460230

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/460230/روایتی-گرانی-های-بی-حساب-کتاب-کهگیلویه-بویراحمد

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1