کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

فرصت کوتاه کی‌روش؛ جمع بندی روی یک تصمیم مهم

قلم قرمز کارلوس کی‌روش روی اسم چند ستاره / کی‌روش: با دشوارترین چالش زندگی‌ام روبرو هستم

9 مهر 1401 ساعت 9:13

تیم ملی فوتبال ایران پس از اولین اردو با کارلوس کی‌روش و پیروزی بر اروگوئه و تساوی در جدال با سنگال، حالا در شرایطی به استقبال جام جهانی می‌رود که تصویری خطرناک‌ از تیم اول رنکینگ آسیا را به حریفان خود نشان می‌دهد. تیمی که البته با صعود قدرتمندانه خود به جام جهانی نیز این تصویر را به نمایش گذاشته بود اما اکنون سرمربی شناخته‌شده‌تری را در اختیار دارد و شاید توجه بیشتری را متوجه خود می‌بیند.


تیم ملی فوتبال ایران پس از اولین اردو با کارلوس کی‌روش و پیروزی بر اروگوئه و تساوی در جدال با سنگال، حالا در شرایطی به استقبال جام جهانی می‌رود که تصویری خطرناک‌ از تیم اول رنکینگ آسیا را به حریفان خود نشان می‌دهد. تیمی که البته با صعود قدرتمندانه خود به جام جهانی نیز این تصویر را به نمایش گذاشته بود اما اکنون سرمربی شناخته‌شده‌تری را در اختیار دارد و شاید توجه بیشتری را متوجه خود می‌بیند.
به گزارش کبنا، یک کارشناس فوتبال در این باره به ایرنا می‌گوید: ارزیابی من از شرایط کنونی تیم ملی مثبت است هر چند ایرادهایی هم وجود دارد که امیدوارم تا آغاز جام‌جهانی برطرف شود.
بیژن ذوالفقارنسب در خصوص ۲ دیدار دوستانه شاگردان کی‌روش برابر اروگوئه و سنگال، افزود: هر تیمی را باید بر اساس شرایط و وضعیتی که دارد مورد بررسی قرار داد. در مورد تیم ملی فوتبال ایران شرایط کمی با سایر تیم‌های دیگر فرق دارد چرا که در آستانه جام‌جهانی دست به تغییراتی زدیم که در فوتبال روز دنیا کم اتفاق می‌افتد، چرا که برنامه‌های تیمی و روند آماده‌سازی را دچار اختلال می‌کند.
وی با اشاره به فاصله باقی مانده تا آغاز جام‌جهانی گفت: این تیم نیاز به تعداد بازی‌های بیشتری دارد تا سرمربی تیم ملی بتواند ترکیب اصلی خود را شناسایی کند. اگر این ۲ دیدار یک ماه پیش بود شرایط به مراتب برای ما و تیم ملی بهتر بود اما وضعیت کنونی همین است و باید خودمان را با آن وفق دهیم.

ذوالفقارنسب: شرایط تیم ملی فوتبال رضایت‌بخش است/ انگلستان هم ۶ بازی طعم برد را نچشیده

این کارشناس فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: آنچه در بازی‌های اخیر تیم ملی شاهد هستیم نشان می‌دهد بازیکنان و کادر فنی نیاز به وقت و زمان دارند تا خودشان را با شرایط کنونی وفق دهند. این تیم نیاز به تمرکز دارد و به نظر می‌رسد هنوز کادر فنی نتوانسته به آنچه مد نظرش است، دست پیدا کند. 
مربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران تاکید کرد: حفظ هوشیاری و درک موقعیت هم بسیار مهم است، این تیم از ابعاد مختلف باید آماده‌تر شود از جمله اینکه نیاز به آمادگی بیشتر بدنی دارد و از بُعد روحی نیز باید خود را ارتقا دهد. به دلیل شرایطی که همه از آن اطلاع داریم، بود تیم ملی خیلی دیر دچار تغییرات شد و همین مساله کافی بود تا زمان مفید زیادی را از دست بدهیم. 
ذوالفقارنسب در مورد این که شناخت قبلی کی‌روش تا چه حد می‌تواند کمک حال او و تیم ملی در راه جام جهانی باشد، گفت: این که او قبلا با تیم ملی و بازیکنان ما کار کرده است اتفاق خوبی بوده اما نکته مهمی که باید مد نظر قرار گیرد آن است که همین بازیکنان در چندسال اخیر تغییرات بسیاری داشته و رشد قابل توجهی کرده‌اند. به عنوان مثال سردار آزمون که در دیدار مقابل سنگال گل برابری ایران را به ثمر رساند اگر مورد ارزیابی قرار دهیم خواهیم دید که سال به سال بهتر شده است.

ذوالفقارنسب: شرایط تیم ملی فوتبال رضایت‌بخش است/ انگلستان هم ۶ بازی طعم برد را نچشیده

وی یادآور شد: سردار آزمون از نظر فنی،‌ هوش بازی، خویشتن‌داری در زمین و شخصیت حرفه‌ای قابل قیاس با سال‌های گذشته نیست و او به خوبی در مسیر موفقیت و رشد قرار گرفته،‌ این مسایل را نمی‌توان با تئوری حل کرد بلکه نیاز به تجربه و آموزش دارد که او و سایر بازیکنان ما در این شرایط قرار گرفته‌اند و بدون شک با آنچه کی‌روش از آنها می‌شناخته تا حدودی متفاوت است. 
این کارشناس فوتبال کشورمان در پاسخ به سئوال خبرنگار ایرنا در مورد عدم هماهنگی کافی در خط دفاعی هم گفت: بدون شک این خط نیاز به بازسازی و ترمیم دارد، کی‌روش هم به این مساله واقف بوده و برای همین است که ترکیب نهایی خود را هنوز نشناخته و با تغییراتی که اعمال می‌کند به دنبال شرایط ایده‌آل است. باید این اعتماد بین کادر فنی و بازیکنان ایجاد شود تا تیم در شرایط مناسبی قرار بگیرد. 

ذوالفقارنسب: شرایط تیم ملی فوتبال رضایت‌بخش است/ انگلستان هم ۶ بازی طعم برد را نچشیده
بررسی وضعیت سنگال دیگر مبحث ما با بیژن ذوالفقارنسب بود. وی توضیح داد: آنها هر چند بارها خودشان را به محوطه جریمه ما رساندند اما نتوانستند تسلط کافی به تیم ملی ایران داشته باشند. شاهد حرکات منظمی در تیم سنگال بودیم اما آنها هم هنوز خودشان را به استاندارد جام‌جهانی نرسانده‌اند اما از نظر بدنی و فیزیکی بهتر از ما بودند و باید دید در گذر زمان وضعیت تیم‌های حاضر در این جام به کجا ختم خواهم شد. 
ذوالفقارنسب گذری هم به نتایج تیم‌های هم‌گروهی ایران در جام‌جهانی داشت و افزود: تیم ملی انگلستان که از آنها به عنوان قدرتمندترین تیم در مرحله گروهی یاد می‌شود در ۶ دیدار اخیر خود موفق به برتری نشده که این مساله موجب ایجاد شبهه و نارضاتی در بین هواداران فوتبال جزیره شده است. تساوی ۳ بر ۳ برابر آلمان، شکست یک بر صفر برابر ایتالیا، شکست ۴ بر صفر مقابل مجارستان و دوباره تساوی بدون گل برابر ایتالیا از جمله آخرین نتایج سه‌شیرها است که باید به آن توجه داشت.
ذوالفقارنسب: شرایط تیم ملی فوتبال رضایت‌بخش است/ انگلستان هم ۶ بازی طعم برد را نچشیده
کارلوس کی‌روش برای لیست نهایی باید روی اسم چند ستاره جوان قلم قرمز بکشد
ورزش 3 نوشت: تیم ملی فوتبال ایران پس از اولین اردو با کارلوس کی‌روش و پیروزی بر اروگوئه و تساوی در جدال با سنگال، حالا در شرایطی به استقبال جام جهانی می‌رود که تصویری خطرناک‌ از تیم اول رنکینگ آسیا را به حریفان خود نشان می‌دهد. تیمی که البته با صعود قدرتمندانه خود به جام جهانی نیز این تصویر را به نمایش گذاشته بود اما اکنون سرمربی شناخته‌شده‌تری را در اختیار دارد و شاید توجه بیشتری را متوجه خود می‌بیند.
سرمربی پرتغالی تیم ملی که 16 لژیونر و 24 بازیکن لیگ برتری را در دو لیست به اردو فراخواند، تلویحا اعلام کرده که لیست نهایی خود را از این نفرات گلچین خواهد کرد که بر این اساس احتمال دعوت از شش بازیکن زیر 25 سال وجود دارد: یاسین سلمانی، سامان فلاح، مهدی قایدی، محمد خدابنده‌لو، ابوالفضل جلالی و صالح حردانی.
اما علاوه بر این نفرات، حسین حسین‌زاده وینگر فصل گذشته استقلال که امسال راهی شارلروا شده و اللهیار صیادمنش که به دلیل مصدومیت از ترکیب هال سیتی دور است نیز برای خود شانس بازی در جام جهانی را قائل هستند تا به این ترتیب تیم ایران 7-8 سورپرایز احتمالی برای جام جهانی داشته باشد.
شانس بالای دو استقلالی برای لیست نهایی
در پست دفاع راست، حضور صادق محرمی در لیست نهایی قطعی به نظر می‌رسد اما برای گزینه دوم و سوم، کی‌روش هنوز به قطعیت نرسیده است. با این حال از بین رامین رضاییان، مهدی شیری و صالح حردانی، مدافع راست استقلال شانس خوبی را برای حضور در لیست 26 نفره دارد. صالح که فصل گذشته از فولاد به استقلال پیوست و با پاس گل دربی، نقش خود در قهرمانی تیمش را ایفا کرد، در 24 سالگی نظر کی‌روش را جلب کرده و جزو سه مدافع راست اردوی اتریش بود که در غیاب رامین به دلیل عدم صدور ویزا، فرصت نمایش توانایی در تمرینات را پیدا کرد.
مهدی قایدی اگرچه در ترافیک خط هافبک و حمله گیر کرده اما با درخشش در لیگ برتر، شانس قابل توجهی برای حضور در اولین جام جهانی دارد. قایدی در دوره اسکوچیچ کم و بیش به تیم ملی دعوت شده بود و البته در آخرین اردو حضور نداشت و در مجموع نیز فرصت چندانی برای بازی به دست نیاورد. قایدی از زمان خروج کی‌روش در 18 بازی، 61 دقیقه به میدان رفت اما حالا نسبت به سایر مدعیان نظیر سعید صادقی و محمد محبی، دست بالاتر را دارد.

یاسین و کاهش متوسط سنی تیم‌ملی 
یاسین سلمانی که جوانترین بازیکن اردوی تهران محسوب می‌شود، شاید بهترین گزینه برای کاهش میانگین سنی تیم ملی باشد. او 20 ساله است و البته هرگز به پیراهن تیم ملی نرسیده اما شاید کی‌روش با دعوت از او همه را سورپرایز کند.
نکته مهم اینکه در جام‌ جهانی 2014، کارلوس کی‌روش از علیرضا جهانبخش 20 ساله دعوت کرده تا او به جوانترین بازیکن ایران در جام جهانی برزیل تبدیل شود. سرمربی پرتغالی همچنین سعید عزت اللهی و مجید حسینی 21 ساله را دعوت کرد تا به آنها فرصت تجربه بزرگ حضور در مهمترین رویداد بین‌المللی را بدهد و شاید حالا نوبت به یاسین رسیده باشد.
سلمانی اگرچه تجربه حضور در تیم ملی را ندارد اما در تیم امید به عنوان کاپیتان حضور یافت و در دو فصل اخیر نیز پدیده ترکیب سپاهان بوده است.

دو چهره مخفی و خارج از لیست چهل نفره
امیرحسین حسین‌زاده و اللهیار صیادمنش بازیکنانی هستند که در اردوی نخست کی‌روش به تیم ملی دعوت نشدند اما کسی نمی‌تواند از بین بازیکنان جوان، از نام آنها عبور کند.
حسین‌زاده فصل گذشته با 8 گل و یک پاس گل نقش یک ستاره را در استقلال ایفا کرد و حالا در 21 سالگی چالش درخشش در ژوپییرلیگ را پیش روی خود می‌بیند. او برخلاف سلمانی، تجربه ملی هم دارد و در تیم اسکوچیچ دو بازی ملی انجام داد.
اللهیار صیادمنش که از او به عنوان یکی از پرامیدترین بازیکنان ایران در جام جهانی نام برده می‌شد، به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ، شانس اندکی برای دعوت به تیم ملی دارد اما خودش معتقد است که تا جام جهانی مهیای حضور در زمین خواهد شد. با این حال عدم تماس از سوی کی‌روش، باعث شده تا شانس این مهاجم گلزن به حداقل برسد.


کمترین شانس برای پدیده‌های لیگ برتر
محمد خدا بنده‌لو و سامان فلاح که در پنجره تابستانی نامشان را در اطراف دو باشگاه بزرگ پایتخت می‌دیدند و البته انتقالی نافرجام به پرسپولیس و استقلال داشتند، در مینی‌کمپ بازیکنان لیگ برتر حاضر بودند تا در لیست 40 نفره نامشان قرار بگیرد.
اما حضور مجید حسینی، حسین کنعانی، شجاع خلیل‌زاده و مرتضی پورعلی‌گنجی در پست دفاع مرکزی و سعید عزت‌اللهی، احمد نوراللهی، میلاد سرلک و امید ابراهیمی در پست هافبک دفاعی باعث شده تا این دو بازیکن جوان شانس چندانی برای دعوت نداشته باشند.
با این حال فلاح 21 ساله و خدابنده‌لو 23 ساله، به عنوان دو بازیکن شناخته شده در لیگ برتر، جزو بازیکنانی هستند که هواداران فوتبال به درخشش آنها با پیراهن ملی در سالهای آینده امید زیادی دارند.
در فاصله کمتر از دو ماه تا جام جهانی، شاید کی‌روش زمان چندانی برای فرصت به بازیکنان جوان و بررسی عملکرد آنها نداشته باشد و تنها راه حضور آنها در لیست نهایی، درخششی غیرمنتظره در بازی‌های باقی‌مانده تا اعلام لیست نهایی خواهد بود؛ همان رازی که اسکوچیچ در مورد جوان‌های فوتبال ایران گفت: آنها برای ورود به تیم‌ملی باید در راه از پاشنه در بیاورند.کی‌روش: هرگز بازیکنانی همچون بازیکنان ایران ندیده‌ام/ با دشوارترین چالش زندگی‌ام روبرو هستم
 سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان کفت: من در طول دوران حرفه‌ای‌ام در کشورهای مختلف و با بازیکنان بزرگ زیادی کار کرده‌ام، اما هرگز بازیکنانی همچون بازیکنان ایران ندیده‌ام.
کی‌روش: هرگز بازیکنانی همچون بازیکنان ایران ندیده‌ام/ با دشوارترین چالش زندگی‌ام روبرو هستم
 کارلوس کی‌روش در گفت‌وگو با برنامه وُرلد فوتبال از رادیو بی‌بی‌سی در خصوص آینده حرفه‌ای‌اش با تیم ملی فوتبال ایران اظهار داشت: امروز نمی‌دانم که سرنوشتم با تیم ملی به کجا خواهد رسید اما امیدوارم این دوره حضورم در تیم ملی با لحظه‌ای خاص برای هواداران ایران همراه شود و اینکه بتوانیم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کنیم. ما می‌خواهیم در میان بهترین بازیکنان و بهترین تیم‌ها باشیم.
وی در مورد همگروهی با انگلیس و آمریکا گفت: وقتی ما در جام جهانی هستیم، کوسه‌های بزرگ ظاهر می‌شوند اما واکنش من به قرعه‌ای که نصیب ایران شد این بود که این گروه خاصی است. در جام جهانی این موضوع مهم است که حریفانمان را بیش از چیزی که هستند، بزرگ نکنیم و در طرف دیگر خودمان را هم کوچک فرض نکنیم. من سعی می‌کنم از برتری‌ام برای محافظت از بازیکنانم استفاده کنم.
سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: انتظارات بالایی از تیم‌مان داریم. ما نمی‌توانیم بدون چنین انتظاراتی زندگی کنیم، در غیر اینصورت ما نیازی به هواداران نداریم. هر روز صبح به بازیکنانم می‌گویم شما یک چالش پیش روی خود دارید و آن هم این است که باید بر خودتان غلبه کنید. باید یک چیزی را اینجا بگویم، ما با انگلیس، ولز و آمریکا در جام جهانی بازی می‌کنیم اما نگرانی من از این است که گاهی اوقات مجبور به انجام دیدارهای دوستانه‌ای با تیم‌هایی‌ همچون گینه و تیم‌هایی در این سطح می‌شویم که احترام زیادی هم برای آنها قائل هستم اما سوال اینجاست که آیا شما اعتبار خود را با شکست مقابل انگلیس از دست می‌دهید یا با شکست در یک بازی دوستانه مقابل تیمی در سطح خودتان؟ ما باید سعی کنیم مقابل بهترین تیم‌ها بازی کنیم، چون یا می‌بریم یا یاد می‌گیریم.
کی‌روش در خصوص اینکه ایران سطح نزدیکی با تیم‌های ولز و آمریکا دارد، عنوان کرد: تمامی بازی‌های جام جهانی درجه سختی مشابهی دارند. در بازی اول رویکرد ذهنی تیم خیلی مهم است، سپس در حالی پا به بازی دوم می‌گذارید که به ترکیبی از نتایج گروه بستگی دارد و وقتی به بازی سوم می‌رسید فشار زیادی روی تیم وجود دارد، چون برای همه چیز یا هیچ بازی می‌کنید. ما مشکلی برای به رسمیت شناختن انگلیس نداریم، چون آنها بخت اول صعود از این گروه به‌عنوان صدرنشین هستند. در مورد برابری سطح ایران با دو تیم ولز و آمریکا هم باید بگویم که وقتی بازی‌های مرحله گروهی جام جهانی شروع می‌شود، آن هم در چنین تورنمنت کوتاهی، داستان متفاوت است، چون جایی برای پیدا کردن شهرت نیست. در حال حاضر بازی با انگلیس برای ما مهم است.
وی با توجه به اینکه زمانی در منچستریونایتد کار می‌کرده و حالا باید مقابل انگلیس قرار بگیرد، بیان کرد: این یک بازی خاص است اما این هم یک بازی است که به بازی‌های ملی من به‌عنوان سرمربی اضافه خواهد شد. همگروهی با انگلیس باعث بهتر شدن تیم ما می‌شود. در بازی با این تیم می‌خواهیم نشان دهیم که فوتبال تنها ورزشی است که اگر روزتان باشد، اگر لحظه درست باشد، اگر آماده باشید و اگر از فرصت‌ها استفاده کنید، چیزی به اسم از پیش‌برنده وجود ندارد. آماده‌ایم تا از رویارویی با انگلیس لذت ببریم.
سرمربی تیم ملی ایران در مورد دفاعی بودن تیمش و اینکه بازی برابر انگلیس با وجود هری کین، چطور پیش خواهد رفت، گفت:‌ این سوال را باید از هری کین هم بپرسید. او بازیکن فوق‌العاده‌ای است و برای او که بازیکنی بااستعداد و در زمین رهبری فوق‌العاده است، احترام زیادی قائلم. کین بازیکنی است که می‌تواند در یک لحظه روند بازی را تغییر دهد، اما هرگز دوست ندارم درباره بازیکنان به صورت انفرادی صحبت کنم. به نظرم قدرت تیمی مهمتر است. 
کی‌روش در مورد هو شدن  ساوت‌گیت سرمربی انگلیس به خاطر نتایجی که تیمش در سال ۲۰۲۲ گرفت، بیان کرد: هو شدن توسط هواداران چیز جدیدی برای ما مربیان نیست. من هم چنین چیزی را پیش از این تجربه کرده‌ام. ساوت‌گیت مربی خیلی خوبی است و می‌داند چطور به کارش ادمه دهد. در حال حاضر برای من مهم است که از بروز چنین چیزی برای خودم جلوگیری کنم تا توسط هواداران ایران هو نشوم.
وی در خصوص مشکلات سیاسی که بین ایران با آمریکا و انگلیس وجود دارد، گفت:‌ این دو بازی برای ما مثل دو بازی ساده فوتبال است. یک چیز را پس از این همه سال کار کردن در سطح حرفه‌ای فوتبال می‌توانم با قاطعیت بگویم که بازیکنان هر دو تیم سعی می‌کنند ضمن لذت بردن از بازی‌شان و خلق بازی سرگرم‌کننده، به پیروزی برسند. وظیفه ما ایجاب می‌کند تا عضوی از ملل متحد فوتبال باشیم و شادی و سرگرمی را خلق کنیم و این چیزی است که دقیقاً من می‌خواهم.
سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا بازیکنان تیم ملی ایران با شما در تماس بودند که به تیم ملی برگردید، اظهار داشت: نه، اینطور نبود. بعد از اینکه رئیس جدید فدراسیون فوتبال ایران و هیات رئیسه فدراسیون تصمیم به ایجاد تغییر در کادر فنی گرفتند، پیام‌هایی بین من و فدراسیون رد و بدل شد اما باید بگویم که این بازیکنان شگفت‌انگیز هستند و از زمانی که ایران را در سال ۲۰۱۹ ترک کردم با بسیاری از آنها در ارتباط بودم و با رد و بد کردن پیام‌ها از یکدیگر حمایت می‌کردیم. ما رابطه فوق‌العاده‌ای با هم داریم. ما عضوی از یک خانواده فوق‌العاده هستیم و بهتر است بگویم که من مثل برادر بزرگ آنها هستم.
کی‌روش عنوان کرد: در جام جهانی ۲۰۱۴ بازیکنان جوانی همچون سردار آزمون و مهدی طارمی را برای تیم ملی انتخاب کردم، اما در آخرین لحظه این بازیکنان جوان را صدا زدم و به آنها گفتم که ببینید اسم شما در لیست نهایی سفر به برزیل نیست اما به کارتان ادامه دهید. به آنها گفتم تمرکزتان را از دست ندهید، چون فرصت شما هم از راه خواهد رسید. در جام جهانی ۲۰۱۸ تصور کنید که چه احساسی در قبال این بازیکنان جوان داشتم، علیرضا جهانبخش که در انگلیس بازی می‌کرد و حالا عضو تیم فاینورد است، طارمی که حالا برای پورتو بازی می‌کند، سردار آزمون و مجید حسینی. در مورد مجید باید بگویم که او در حالی با تیم ملی در جام جهانی ۲۰۱۸ مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال بازی کرد که پیش از آن هیچ بازی ملی در کارنامه‌اش نداشت. وقتی در سال ۲۰۱۱ من هدایت تیم ملی را برعهده گرفتم، جواد نکونام تنها لژیرنر ایران بود که در اروپا بازی می‌کرد، اما حالا ما ۱۷ یا ۱۸ بازیکن داریم که در خارج از ایران بازی می‌کنند.
وی در مورد فرصت کمی که برای آماده‌سازی تیمش برای جام جهانی قطر دارد، گفت: این چالش پیش روی من است و در این بازه زمانی کوتاه باید جادو کنم. باید از دانش و تجربیاتم و به خصوص از تعهد بازیکنانم و کمک فدراسیون استفاده کنم. شرایط به هر حال همین است و شکایتی هم ندارم. پس از این همه سال کار در فوتبال حرفه‌ای، این دشوارترین چالشی است که تاکنون خدا پیش ‌روی من گذاشته است. ایران تیمی است که هرگز در طول دوران زندگی‌ام فراموشش نخواهم کرد. من در طول دوران حرفه‌ای‌ام در کشورهای مختلف و با بازیکنان بزرگ زیادی کار کرده‌ام، اما هرگز بازیکنانی همچون بازیکنان ایران ندیده‌ام که چنین عملکردی را با چنین احساسی از خود ارائه می‌دهند.
سرمربی تیم ملی ایران در ادامه اظهار داشت: در زندگی فوتبالی ما از زمانی که متولد شده‌ایم، احساس مسئولیت نشاندن خنده روی صورت مردم همیشه روی شانه‌های‌مان وجود داشته است. حالا وظیفه ماست که مردم ایران را خوشحال کنیم. ما انگیزه کافی برای بازی کردن فراتر از محدودیت‌های‌مان و تلاش برای کسب پیروزی داریم.
کی‌روش در پایان در خصوص اینکه حضور او با ایران در جام جهانی ممکن است با یک نتیجه بد و از بین رفتن اعتبار او در فوتبال همراه شود، بیان کرد: البته که این یک ریسک است. هدف من و تیمم این است که هواداران را خوشحال کنیم.


کد مطلب: 452973

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/452973/قلم-قرمز-کارلوس-کی-روش-روی-اسم-چند-ستاره-دشوارترین-چالش-زندگی-ام-روبرو-هستم

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1