کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

کبناگزارش می‌دهد

ادامه واکنش‌ها به تعلل مسئولان استانی برای سد آبریز + پاسخ دفتر نماینده کهگیلویه

7 مرداد 1401 ساعت 22:12

طبق گزارش منابع آگاه حداکثر زمان باقیمانده برای اخذ مجوز ماده ۲۳ سد آبریز کهگیلویه تا اواخر مرداد ماه است و به نظر می‌رسد با روند موجود و خلا پیگیری مسرانه توسط استاندار و نماینده کهگیلویه سد آبریز در بودجه سال آینده به طور کلی حذف خواهد شد.


طبق گزارش منابع آگاه حداکثر زمان باقیمانده برای اخذ مجوز ماده ۲۳ سد آبریز کهگیلویه تا اواخر مرداد ماه  است و به نظر می‌رسد  با روند موجود وخلأپیگیری مسرانه  توسط استاندار و نماینده کهگیلویه سد آبریز در بودجه سال آینده به طور کلی حذف خواهد شد.
به گزارش کبنا، سد آبریز کهگیلویه چند سالی است تبدیل به مطالبات و دغدغه‌های مردم کهگیلویه شده است که هر از چندگاهی در رابطه با آن اخباری منتشر می‌شود.
روایت‌های مختلفی در رابطه با قرارگیری این پروژه در بودجه ۱۴۰۱ پیش آمد به گونه‌ای که نماینده کهگیلویه در نشست عیدانه با خبرنگاران عنوان کرد علاوه بر اخذمجوز زیست محیطی مجوز ماده ۲۳ این پروژه نیز در حال انجام است اما اخیراً صحبت‌های در رابطه تعلل برخی مسولان در رابطه با این پروژه مطرح شده است در این رابطه صیاد خردمند  فعال اجتماعی و رسانه‌ای در توئیتر شخصی خود نوشت:
طبق گزارش منابع آگاه حداکثر زمان باقیمانده برای اخذ مجوز ماده ۲۳ سد آبریز کهگیلویه تا اواخر مرداد ماه  است و به نظر می‌رسد  با روند موجود وخلأپیگیری مسرانه  توسط استاندار و نماینده کهگیلویه سد آبریز در بودجه سال آینده به طور کلی حذف خواهد شد.


استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده شهرستان کهگیلویه  می‌بایست پاسخ دهند بعد از اخذ مجوز مشروط زیست‌محیطی برای آبریز چه اقداماتی جدیدی انجام داده‌اند؟
در ادامه‌امیر عباس هاشمی مسول دفتر نماینده کهگیلویه در صفحات مجازی در پاسخ به این توئیت نوشت:  
در  خصوص توئیت جناب آقای خردمند عرض کنم یکی اینکه بازه زمانی که این برادر بزرگوار اعلام فرمودند برای مجوز ماده ۲۳ تا اواخر مردادماه نیست و پرونده، گزارش و مجوزات سد آبریز در وزارت نیرو در مراحل پایانی جمعبندی و با امضاء وزیر نیرو بعنوان بالاترین مقام دستگاه اجرائی به دبیرخانه کمیسیون ماده ۲۳ سازمان برنامه و بودجه ارسال می‌شود. اقدامات لازم توسط استاندار، نماینده، معاون عمرانی استاندار و مدیران استانی مربوطه انجام شده است و رایزنی‌های اولیه با سازمان برنامه و بودجه کشور نیز بصورت مستمر انجام می‌شود. فرمایش جناب خردمند می‌تواند بعنوان یک تذکر و تلنگر مفید برای پیگیری جهت تسریع در فرایند‌های قبل از صدور مجوز ماده ۲۳ و آغاز عملیات اجرائی باشد که حساسیت و نکته سنجی‌ایشان و دیگر مطالبه گران محترم قابل تقدیر هست.


کد مطلب: 450871

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/450871/ادامه-واکنش-ها-تعلل-مسئولان-استانی-سد-آبریز-پاسخ-دفتر-نماینده-کهگیلویه

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir

1