تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۷:۰۱
کد مطلب : ۴۴۷۸۴۰
یادداشت ارسالی

حمید رضا واعظی مصداق ضرب المثل«کار را به کاردان بسپارید»

۵
۳
حمید رضا واعظی مصداق ضرب المثل«کار را به کاردان بسپارید»
کبنا ؛یادداشت ارسالی؛ در صورت حمایت همه جانبه مسئولان و همکاری تمام نهاد ها و ارگان ها و دانشگاه های استان، تحول شگرفی در زمینه اشتغالزایی در استان کهگیلویه و بویراحمد به وجود خواهد آمد که از نگاه مردم درباره مهندس واعظی مصداق ضرب المثل «کار را به کاردان سپردن است»
در آغاز لازم است به نقش اشتغال جوانان در ایجاد جامعه ای امن و به دور از آسیب های اجتماعی و هنجار شکنی ها اشاره کرد. در مقابل، معضل و بحران بیکاری جوانان، جامعه را به نقطه مقابل امنیت تبدیل می کند به گونه ای که بیشتر هنجار شکنی ها، خشونت ها، آسیب های گسترده اجتماعی و در پی آن فشارهای روحی و روانی بر والدین و خانواده ها بخاطر نبود شغل بوجود می آید. 
لذا، از برای رسیدن به یک جامعه سالم، نقش جمعیت جوان و شناخت شرایط موجود برای اشتغال آنان از طریق ایجاد فرصت‌های شغلی جدید بسیار مفید است. 
متأسفانه جوانان استان ما در حال حاضر با مشکلاتی زیادی از جمله بیکاری و عدم اشتغال مناسب مواجه شده اند که روزگار را بر آنها سخت نموده است. 
شواهد و قرائن، نشان دهنده آن است که استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله استانهایی است که در صدر آمار بیکاری قرار دارد. 
 در ارتباط با مقوله بسیار مهم اشتغالزایی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در حوزه های مختلف رسالت و وظایف سنگینی بر عهده دارد؛ رسیدگی به روابط میان کارگر و کارفرما، تعاونی ها، اشتغال و رفاه جامعه از جمله مواردی است که اداره مذکور می تواند با برنامه ریزی دقیق و حساب شده، نقش آفرینی کند که همه جنبه های مثبت در گروِ ایجاد شغل خواهد بود؛ به قول شاعر: چون که صد آید، نود هم پیش ماست.
به هر رُوی، بر اساس موارد فوق الذکر و نیز بررسی های واقع بینانه می توان اذعان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند نقش ارزنده ای در برون رفت استان از بحران های اجتماعیِ احتمالی ایفا کند و در پی آن نرخ امید به زندگی چند صد برابر شود.
در این راستا، حمید رضا واعظی، مدیر کل تعاون کار و رفاه اجتماعی که براساس شایستگی و لیاقت تمام، به عنوان مدیر کلی استان انتخاب شدند و از معدود افرادی هستند که به صورت گام به گام،‌ پله های ترقی را پیمودند، می توانند نقش بسیار بسیار تاثیرگذاری در حل معضل بیکاری ایفا کنند. ایشان که تلفیقی از تخصص، تجربه و تعهد را دارا هستند در یک نشست خبری که چندی پیش با اصحاب رسانه برگزار شد، به ارائه برنامه های مدوّن و نقشه راه خود در حوزه تعاون، کار و رفاه پرداختند که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد: مدیریت منابع، تسهیلات و نظارت دقیق بر آنها، ایجاد فضای رقابتی بین شرکت ها، ایجاد کمیته های اشتغال و سرمایه گذاری، تشکیل منظم شورای اشتغال در شهرستانهای استان، ایجاد بانک اطلاعاتی پیرامون جوانان جویای کار، پایه ریزی میز دانش بنیان ها، برنامه ریزی در حوزه سرمایه داری برای ۷۰ درصد سرمایه ثابت و ۳۰ درصد سرمایه در گردش برخلاف ادوار قبلی که سرمایه ثابت تنها سی درصد بود، تشکیل کارگروه رفع فقر مطلق، ساماندهی شرکت‌های تعاونی سهام عدالت در استان، تمرکز زدایی به معنی شناسایی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در دل هر شهرستان و تصمیم گیری درباره آنها و ...
اینها تنها بخشی از نقشه راه و برنامه‌های کاربردی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که سخن پیرامون آنها از حوصله این فضا خارج است و البته در فرصت‌های مناسب به آنها خواهیم پرداخت. اما آنچه روشن است، این است که باوجود چنین ایدها و برنامه های دقیقی و البته در صورت حمایت همه جانبه مسئولان و همکاری تمام نهادها و ارگان ها و دانشگاه های استان، تحول شگرفی در زمینه اشتغالزایی در استان کهگیلویه و بویراحمد بوجود خواهد آمد که از نگاه مردم درباره مهندس واعظی مصداق ضرب المثل «کار را به دست کاردان سپردن» است. 
 گفتنی است، امسال شورای عالی اشتغال، سهم استان کهگیلویه و بویراحمد از محل شغل‍‌هایی که هدف‌گذاری شده‌اند را ۱۳۵۲۰ نفر در نظر گرفته که در بین ۲۷ دستگاه در استان تقسیم شده است که در صورت تحقق این امر _ که براساس مدیریت توانمند و جهادی مهندس واعظی دور از دسترس نخواهد بود _ انقلاب مهمی در زمینه اشتغال جوانان شکل خواهد گرفت که این خود سهم بسزایی در حل بحران های اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و بزهکاری در استان ایفا خواهد کرد. 
لذا از همه مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد مخصوصاً استاندار کهگیلویه و بویراحمد پای کار و پرتلاش استان انتظار می رود ضمن نگاه ویژه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، همه دستگاه ها، نهادها و دانشگاه‌های استان را به همکاری با این اداره کل فرابخوانند تا گره هایی که در زمینه اشتغال، سالهاست بسته مانده، اکنون با مدیریت علمی، حساب شده و برنامه محورِ مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی باز شود.
 
نام شما

آدرس ايميل شما

شهروند
Iran, Islamic Republic of
ان شا الله مهندس واعظی موفق ترین مدیر کل استان و تاثیر گذارترین آنها خواهند شد
Iran, Islamic Republic of
مهندس واعظی سابقه و رزومه اش فراتر از مدیر کلی است. متن بسیار دقیق و مطابق با واقعیت نوشته شده است. از طرف جلیل دلخانی
چرام
Iran, Islamic Republic of
چشم امید ما جوانان بیکار کهگیلویه ای به اقدامات اشتغال آفرین مهندس واعظی است. آرزوی موفقیت برای این مهندس جهادی و انقلابی داریم «از طرف جوانان شهرستان چـرام»
لیکک
Iran, Islamic Republic of
همه ادارات کل یک طرف، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی یک طرف. چون مستقیما با اشتغال جوانان و کارگران سر و کار دارد. امیدواریم با حضور مهندس واعظی باتجربه زمینه اشتغال جوانان جویای کار فراهم شود
دولت انقلابی
مهدی
Iran, Islamic Republic of
کار را باید به کاردان سپرد
مهندس واعظی انسانی کار بلد و انقلابی
اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

اتهام همکاری معلمان بازداشتی با منافقین صحت ندارد/ پیگیری قضایی خواهیم کرد

وکیل محمد حبیبی و 3 تن از معلمان بازداشتی با تکذیب اتهام همکاری آنان با گروهک منافقین،...
شکر تلخ

شکر تلخ

دلار ارزان واردات، قیمت پایین کالا و قاچاق کلیدواژه‌هایی هستند که دولت با آن قیمت‌ها ...
زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

زید آبادی: آنچه نباید می‌شد! / گرگ‌ها در برهوت در پی‌مان گذاشته‌اند!

احمد زیدآبادی در کانال تلگرامی خود نوشت: ولایتی به صراحت اعلام کرد که نهادهای مدنی تهدیدی ...