تاریخ انتشار
جمعه ۲۴ دی ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۴۲
کد مطلب : ۴۴۳۵۰۶
در خطبه‌های این هفته نماز جمعه اهواز مطرح شد

دلیل مزاحمت خیابانی زنان از نظر امام‌جمعه اهواز

۱
۰
دلیل مزاحمت خیابانی زنان از نظر امام‌جمعه اهواز
کبنا ؛حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدنبی موسوی فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه در مصلای مهدیه اهواز یکی از راهبرد‌های نظام سلطه را در هم شکستن محور مقاومت عنوان کرد و گفت: وقتی کشور‌های اسلامی کنار هم قرار گیرند دشمن نابود می‌شود.
به گزارش کبنا، وی با اشاره به نقش و اهمیت فرهنگ مقاومت به عنوان عاملی تعیین کننده در عرصه معادلات منطقه یادآور شد: خوشبختانه امروز محور مقاومت توانسته به یک الگوی پایدار و تاثیرگذار در منطقه و فرامنطقه تبدیل شود.
امام جمعه اهواز فرهنگ مقاومت را برخاسته از باور دینی دانست و گفت: منافع ملی در جهان امروز در مرز‌های جعرافیایی محصور نمی‌شود.
وی اظهار داشت: یکی از دلایلی که آمریکا در خارج از مرز‌های خود هزینه می‌کند همین است چراکه می‌داند منافع و امنیتش محصور در چارچوب مرز‌های خودش نیست.
وی ادامه داد: جریان سلطه برای در هم شکستن مقاومت از ابزار‌های مختلف استفاده می‌کند که یکی از این ابزارها، نظامی است که آمریکای جهانخوار همواره از این قدرت سخت و نظامی استفاده می‌کند و در هشت سال دفاع مقدس شاهد آن بودیم.
موسوی فرد افزود: ابزار دیگر سیاسی است که جریان سلطه موجی از فشار‌های سیاسی را به صورت هماهنگ و مستمر علیه کشور‌های محور مقاومت استفاده می‌کند.
وی ابزار سوم نظام سلطه را اقتصادی عنوان کرد وگفت: این ابزار گلوگاه‌های تنفسی جریان مقاومت را هدف قرار می‌دهد و مردم ما نیز آن را به خوبی لمس کرده‌اند.
امام جمعه اهواز اظهار داشت: با برنامه‌های خوب دولت سیزدهم اتفاقات خوبی خواهد افتاد و ما آثار پر خیر و برکت را به زودی خواهیم دید.
امام جمعه اهواز افزود: ابزار دیگر رسانه و فضای مجازی است و این همچون ارتش قدرتمند بدون خونریزی موجب شکست یک کشور می‌شود.
وی گفت: پنجمین ابزار نظام سلطه علمی و صنعتی است که غرب با توان علمی که از خود بروز داده در اذهان بسیاری به یک بت علمی تبدیل شده است و این در حالی است که زمانی ما حرف اول دنیا را در علم می‌زدیم، اما یه علت تنبلی برخی مسئولان امروز در جایگاه قبلی خود قرار نداریم.
وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی بیان کرد: اسراف حرام است چراکه برای کالا‌های تولیدی زحمت زیاد کشیده شده و می‌توان گفت بخش قابل توجهی از فشار‌های اقتصادی به خاطر رعایت نکردن الگوی مصرف است.
موسوی فرد با تاکید بر این که باید خرد و کلان زندگی ما براساس دستورات خداوند، اهل بیت عصمت و طهارت باشد توضیح داد: تمام برنامه‌های خدا بر اساس حکمت است و هیچ دستوری از سوی خداوند بدون حکمت نیست.
وی اضافه کرد: یکی از دلایلی که خداوند پوشش اسلامی را واجب کرده است به خاطر جلوگیری از ظهور ناهنجاری‌های اخلاقی و حفظ امنیت اجتماعی است.
وی افزود: منشا بسیاری از مزاحمت‌هایی که متوجه بانوان است به خاطر نوع پوشش خود آنهاست و بخش قابل توجهی از ناهنجاری‌های پوششی متوجه مردان است.
وی گفت: بار‌ها شنیده شده بانوان گله داشته‌اند که همسرم از من خواسته بی حجاب باشم.
امام جمعه اهواز شکل‌گیری فرهنگ عفت و حیا در جامعه را از دیگر حکمت‌های پوشش اسلامی عنوان کرد و تاکید کرد: زن در قرآن کریم امانت دار حق الهی است، پوشش فقط حق زن نیست بلکه از حقوق الهی است و باید این حق را پاس بداریم.
وی تصریح کرد: زنان با حجاب اسلامی و حفظ حریم می‌توانند در همه عرصه‌های اجتماعی حضور داشته باشند.
وی گفت: منظور از حریم دیوار کشیدن نیست بلکه حفظ پوشش اسلامی و عفت و حیا است.
موسوی فرد یادآور شد: وقتی ایت الله رییسی به عنوان رییس جمهور انتخاب شد برخی می‌گفتند که او میان زن و مرد دیوار می‌کشد در حالی که چنین چیزی اتفاق نیفتاد.

 
نام شما

آدرس ايميل شما

Iran, Islamic Republic of
چه ربطی به استان ما داشت ؟؟
از کی تا حالا نماز جمعه های استانهای دیگر را پوشش می دهید؟
فقط دنبال ...... هستید .
ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

ناگفته‌های جنایت‌های هولناک خرمدین از زبان همسرش

«من همیشه از اکبر می‌ترسیدم. وحشت داشتم که با او مخالفت کنم. برای همین مجبور بودم که ...
مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

مجلس، شورای نگهبان و نظام رتبه‌بندی معلمان

اجرای نادرست نظام رتبه‌بندی معلمان ضمن سوزاندن فرصت‌های اعتلای کیفیت نظام آموزشی و اعتلای ...
ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج به سبک خانواده‌های سیاسی

ازدواج در نسل اول سیاسی‌ها یا سنتی در قالب معرفی دوست و خانواده بوده یا در خلال مبارزه ...
1