کد QR مطلبدریافت لینک صفحه با کد QR

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛

سربازی فارغ ‎التحصیلان دکتری حذف می‌‎شود

16 آذر 1400 ساعت 20:27

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری: طی جلسه‌ای که با ستاد کل نیرو‌های مسلح داشتیم پیشنهاد داده شد که این افراد دوره پسا دکتری را بگذرانند و زیر نظر اساتید دانشگاه طرح‌هایی را براساس نیاز‌های جامعه ارائه دهند و دیگر به سربازی نروند همچنین حقوق این افراد هم یک سوم تا یک دوم پژوهشگران پسادکتری معمولی خواهد بود.


وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: دانش آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.
به گزارش کبنا به نقل از فرارو، محمدعلی زلفی‌گل در گفت‌وگویی در حاشیه نشست مجلس و دولت در مورد حذف سربازی مشمولان دکتری، گفت: با ستاد نیرو‌های مسلح برای استفاده بهینه‌تر از فارغ التحصیلان دکتری رایزنی داشتیم؛ دانش‌آموختگان دکتری به جای اعزام به خدمت سربازی می‌توانند طرح پسا دکتری را بگذرانند؛ دانش آموختگان دکتری می‌توانند با ارائه طرحی در راستای حل مشکلات جامعه گام بردارند که این طرح می‌تواند جایگزین سربازی مشمولان دکتری شود.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری یادآور شد: ما سالی حدودا ۵ تا ۶ هزار دانش‌آموخته دکتری داریم که باید به سربازی اعزام شوند؛ در این راستا طی جلسه‌ای که با ستاد کل نیرو‌های مسلح داشتیم پیشنهاد داده شد که این افراد دوره پسا دکتری را بگذرانند و زیر نظر اساتید دانشگاه طرح‌هایی را براساس نیاز‌های جامعه ارائه دهند و دیگر به سربازی نروند همچنین حقوق این افراد هم یک سوم تا یک دوم پژوهشگران پسادکتری معمولی خواهد بود.
زلفی‌گل در ادامه تاکید کرد: توافقات ابتدایی این طرح صورت گرفته شده است، مقرر شده است تا شیوه‌نامه‌های خاصی را طراحی کنیم. طرح شیوه‌نامه در آینده نوشته خواهد شد تا زمانی که این شیوه‌نامه‌ها تکمیل نشود، این جلسات ادامه خواهد داشت همچنین اعتبارات لازم را برای امریه‌های دکتری در نظر گرفته شد؛ امیدواریم این طرح به مرحله عملیاتی شدن برسد.


کد مطلب: 442114

آدرس مطلب :
https://www.kebnanews.ir/news/442114/سربازی-فارغ-التحصیلان-دکتری-حذف-می-شود

کبنانیوز
  https://www.kebnanews.ir